Markíza s motorom a príbeh nášho zákazníka z Bernolákova.

15. mája 2021

Po odsúhlasení cenovej ponuky na dodávku markízy v elektrickom prevedení sa ku mne dostal tento dopyt na markízu a jej zameranie. Tak ako vždy som zavolal na číslo uvedené v dopytovom formulári a dohodol som sa s majiteľom na zameraní a ohliadke. Žiadny problém, všetko sme si doholí a išlo sa na meračku.

Po zazvonení mi prišiel otvoriť sympatický pán v stredných rokoch, zaviedol ma na svoju terasu a hovorí: „sem chceme tú markízu s motorom a diaľkovým ovládačom“ ukázal mi odkiaľ pokiaľ by mala byť a takisto mi ukázal pokiaľ sa má vysúvať. Zatiaľ žiaden problém, ten nastal, keď som sa spýtal, čo je na strope aký materiál. Hore? Pamätám si presne, veď som bol pri výstavbe môjho domu, no predsa polystyrén! Tak tu už mi nebolo všetko jedno, keďže markíza musí byť naozaj pevne ukotvená, veď si nemôžeme dovoliť žiadne zlyhanie, pomyslel som si.

Markíza s motorom na terasu

Dá sa ísť pozrieť na strechu, ako to tam je vlastne všetko ukotvené? Keďže sa markíza kotví buď do betónu na chemické kotvy, alebo uchytením na stenu na chemické kotvy, nebolo mi všetko jedno, či sa nám podarí na povale nájsť nejaké záchytné body, kde by sme vedeli túto markízu uchytiť podľa predstáv pána domáceho.

Nakoľko však chodím zameriavať markízy už viac ako desať rokov, vždy sa mi zatiaľ podarilo nájsť také technické riešenie, aby sme boli schopný namontovať tieniacu techniku podľa požiadaviek.

Takže sme šli na povalu a našťastie aj v tomto prípade bolo vidno ako je celá strecha kotvená a ktoré kotviace body vieme použiť. Takže sme všetko zamerali, dohodli sa na veľkosti, farbe, ovládanie na motor s diaľkovým ovládačom a následne som odchádzal na ďalšiu meračku.

uchytenie markízy
Povala pre uchytenie markízy, polystyrén a dosky...

Musím sa priznať, že som si neni istý, či mi pán domáci dôveroval, keď som mu vysvetloval ako to ukotvíme, že to naozaj bude držať tak ako si to predstavoval on, ale nakoniec po montáži priznal, že je maximálne spokojný a že je to presne tak, ako si to s manželkou všetko naplánovali. Výsledok myslím stojí za to:

O to viac, že tento príbeh s markízou na motor nekončí a po nejakom čase sa mi kolegyňa tak ako vždy zaslala zákazkový list na zameranie markízy na adrese v Bernolákove. Teda nie že by som si pamätal meno alebo presnú adresu, ale hneď ako som pristavil auto pri tomto dome, tak som si veru spomenul, že tu už som predsa markízu na motor merať bol... tak teraz som zneistel, čo sa vlastne stalo, prečo som opäť tu na meračke? Samozrejme som rád ak sa ku nám zákazníci vracajú, ale kam by sme mohli tu na tomto domčeku zavesiť ďalšiu markízu?

Pokračovanie príbehu o markíze časť druhej montáže

Tak som teda zazvonil a prišla mi otvoriť mladšia pani, zaviedla ma k terase... a pozerám naša markíza tam visí!!! A hovorí mi, že chcú markízu ešte jednu hneď vedľa tej čo tam už je... Aha?  Tak už mi to začalo dávať zmysel, i keď s tým som sa ešte nestretol, že by sme montovali druhú markízu hneď vedľa seba, skôr meníme markízu po dobe životnosti, prípadne markízu zakúpenú niekde v OBI alebo Hornbachu, ktoré sa tvária ako kvalitná markíza, ale od pevnej hliníkovej konštrukcie majú teda poriadne ďaleko...

Oukej, pomyslel som si, takže som dostal inštrukcie, taká istá markíza hneď vedľa tejto... a pozdravuje vás otec, rodičia sú pracovne v zahraničí.

Takže ideme hneď na to, vymeral som teda markízu takú istú, poznal som technické možnosti krovu, takže to nebol žiaden problém a môžeme sa pustiť do výroby. Takže som o chvíľu aj odchádzal na ďalšiu meračku.

PS: len tak mimochodom asi za 7-8 minút od zaparkovania som si našiel pokutu za parkovanie v obytnej zóne v Bernolákove, čo ma teda riadne zaskočilo...  ☹

Následne nadišiel čas montáže, chalanov montérov som inštruoval že tam už boli, takže aj oni vedeli do čoho idú, že sa bude markíza kotviť cez polystyrén do krokiev. Na všetko ale boli pripravení a montáž prebehla bez komplikácii takže všetko dopadlo podľa plánu, výsledok stojí za to a verím že aj pani domáca je spokojná s našou prácou a s dodanými markízami, verím že áno.

Markízy a naša práca hovorí za všetko

A takto to vyzeralo počas montáže a nastavení samotných markíz.

Prečítajte si tiež

balcony 1Najideálnejšia tieniaca technika pre balkón a lodžiu
Malé balkóny sú mnoho krát podceňované a nevyužité. Nemusíte sa však báť aj na malý balkón sa hocičo vojde. Zariaďte si balkón podľa svojich predstáv a so správnym výberom tieniacej techniky sa nenechajte odradiť ani otravným slnkom, ktoré znepríjemňuje pobyt na vašom balkóne. Ako ho najlepšie zatienite, aby ste si mohli vychutnať svoje balkónové posedenie počas celého dňa? […]
pergola 2Zimná záhrada a posedenie pod pergolou
Prečo je zimná záhrada doslova výhrou? Zimná záhrada alebo zasklená terasa poskytujú svojim majiteľom veľmi nevšedný priestor a potešenie v každom počasí. Môžeme si ju užívať v lete ale aj zime. Okrem toho ju môžete využiť aj na domácu kanceláriu či jednoducho na relax. Niektorí ľudia si do zimnej záhrady doprajú aj gril, a tak majú aj pridanú jedálenskú […]
balkonik 1Ako zariadiť malý balkón
Snívate už dlhšie o tom ako si zariadite svoj malý súkromný priestor v novom byte? Aj keď je váš balkón maličký viete si v ňom vykúzliť naozaj veľa a využijete každý priestor naplno. Možno sa tam nebude zmestiť všetko po čom by ste túžili ale určite sa nájde nejaký kompromis. Všetko čo budete potrebovať je […]
1 2 3 7

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram