Čo je in v bývaní v roku 2021? Vonkajšie žalúzie a multifunkčný nábytok

24. februára 2021
nábytok

Ako vyzerá moderná domácnosť v roku 2021? Návrhári prichádzajú každý rok s novými nápadmi, ako si zariadiť domácnosť. Veľa z týchto trendov tu už bolo, niektoré sa vrátia opäť a niektoré ostávajú v úzadí. Tak ako farieb tak aj nábytku alebo dekorácií do príbytku je mnoho. Ľudia si v poslednej dobe obľúbili napríklad aj z moderného tienenia vonkajšie žalúzie, ktoré vyzerajú nie len luxusne ale aj spĺňajú všetky očakávania. Tak poďte sa s nami pozrieť čo je in v roku 2021

Výrazné farby v interiéry

Tento rok sa do popredia dostanú výraznejšie farby. Neutrálne odtiene patria k nadčasovej klasike avšak pestrými odtieňmi dosiahnete vizuálne zaujímavejší výsledok.  Nemusíte vymieňať komplet celý interiér, veď predsa zohnať pár nových kúskov a  vymaľovať steny je lacnejšie a rýchlejšie ako meniť úplne všetko.

Tento rok sa nesie vo farbách sivejžltej. Čo je podľa mňa príjemná kombinácia farieb, ja osobne mám tiež izbu zladenú do týchto dvoch tónov.

nábytok
Farby roku 2021 - žltá a sivá

Avšak okrem žltých a sivých tónov na stenách či už dekoráciách môžete skúsiť námornícku modrú. Tá vytvára moderný elegantný vzhľad alebo červená farba v interiéry vždy upúta pozornosť. Netreba sa jej vôbec báť.

Nebojte sa farebných kuchýň

Z klasických bielych či sivých kuchynských liniek sa posuňte k väčšej farebnosti. Čo tak čierna alebo kľudne modrá a zelená?

Ak máte otvorený priestor tak tieto tmavšie farby vám opticky zdôraznia kuchynskú zónu od obytnej časti. Ak sa predsa len bojíte skúsiť napríklad tmavú čiernu, tak skúste iba kombináciu čiernej a svetlejšej farby. Ako sa hovorí kombinácia čiernej a bielej je nesmrteľná. Nebojte sa ani otvorených políc, aj tie majú svoje čaro.

V menšej kuchyni by sme radili namiesto čiernej skúsiť na tú linku zelenú alebo možno modrú. V týmto farebným kombináciám viete potom perfektne ladiť taniere, misky a iné kuchynské potreby.

Prečítajte si aj : Najideálnejšia tieniaca technika pre balkón a lodžiu

Multifunkčný nábytok

Ceny bytov stúpajú neustále hore a to má za následok neustále zmenšovanie výmery obytných miestností. Multifunkčný nábytok je tým najlepším riešením presne pre malé byty alebo malé priestory. Do izieb sa vojde čoraz menej a menej nábytku a je zvýšený dôraz na jeho funkčnosť. Je potrebné využiť každý centimeter.

Tip: Novým trendom je prepojenie kúpeľne so spálňou – zaručene to presvetlí byt, ušetrí vám to  miesto a s veľkými oknami v spálni sa ľahšie vyvetrá vlhkosť z kúpeľne.

Tu je pár príkladov multifunkčného nábytku

  • Rozkladacie gauče
  • Lavice alebo postele s ukladacím priestorom
  • Skladacie alebo sklápacie postele
  • Knihovňa spolu s vyklápacou doskou, čo slúži ako písací stôl
  • Detská poschodová posteľ, dole môže byť pracovný stôl, skriňa alebo miesto na hranie či už oddych.

V dnešných časoch najmä po koronakríze, keď sme sa ocitli všetci spolu doma nastal koniec jednoúčelových izieb a tradičného rozvrhnutia izieb, kuchyne či už obývačky... Už je bežné, že jednotlivé priestory sa využívajú k viacerým funkciám. Napríklad kuchynský ostrovček slúži ako pracovné miesto alebo sa  pri ňom stretnete s priateľmi. Domáca kancelária sa presunula buď do obývačky alebo do postele vo vašej spálni. Deti sa z izieb sťahujú do obývačky, takže miesto na hranie je jasné. Rodičia ich aspoň majú pod dozorom. Verím, že to tak nie je iba u nás doma.

Nábytok s dušou

Dnes už nie je originálne ani trendové mať v miestnosti umiestnený nábytok v jenom štýle. Pôsobí to nezaujímavo a hlavne nudne, ak všetky kúsky v izbe od postele, cez nočné stolíky až po skrine majú totožný vzhľad alebo dekor. Skúste nenakupovať nábytok naraz. Skúste ho vnímať a prostredníctvom neho vyjadrite svoju individualitu. Dokupujte jednotlivé kúsky neskôr, keď sa Vám zapáčia. Doplňte jednotlivé kúsky ako skladačku, skúste ich harmonicky a to vhodne zvolenou farbou alebo vzormi na textíliách či stenách prepojiť do celku.

nábytok

Mohlo by sa Vám páčiť aj: Aké žalúzie do kúpeľne?

Industriálny nábytok – premyslený dizajn

Cementová podlaha, odhalené steny s vysokým stropom alebo ste fanúšikom dreva či kovových prvkov. Tak určite v roku 2021 je tu príležitosť dostať premyslený dizajn na výslnie. Ide predovšetkým o kombinácie rôznych druhov materiálu. Kombinácie kovu a dreva vnesú do vášho interiéru zaručenú iskru a dynamiku. Čo je potrebné hlavne teraz keď toľko času trávite doma a potrebujete pozitívne podnety na bezproblémovú prácu z domova. S premysleným štýlom si vytvoríte priestor, ktorý je vhodný či už na prácu, život alebo zábavu.

industrálny nábytok

Tienenie a jeho trendy

Veľmi moderné a stále obľúbené sú rolety deň a noc, ktoré vám ponúkajú plynulú  reguláciu tienenia.  Tento produkt predstavuje luxusný spôsob tienenia, ktorý sa bude perfektne hodiť do vášho príbytku. Údržba týchto roliet je minimálna, netreba sa o ne nejako extra starať.

rolety deň a noc

A ak sa chcete držať minimalistického štýlu tak možno sa vám budú páčiť interiérové látkove rolety, ktorými rozhodne nič nepokazíte. Pri nich máte na výber z veľkého množstva látok, takže či už svoj interiér ladíte do zemitých obyčajných alebo pestro farebných farieb, nájdete čo hľadáte.

Vonkajšie žalúzie

V oblasti vonkajšieho tienenia sú jasným favoritom vonkajšie žalúzie, ktoré nie lenže skvele plnia svoju funkciu tienenia ale taktiež majú aj termoregulačný účinok. Chránia vaše súkromie a bezpečnosť domova je zvýšená.

vonkajšie žalúzie
vonkajšie žalúzie - pohľad zvnútra
vonkajšie žalúzie
vonkajšie žalúzie

Nenechajte si nič ujsť a sledujte nás aj na našej Facebookovej stránke.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 14

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram