Tipy pre útulnú chodbu alebo predsieň

22. marca 2021

Chodba je miesto, ktorým iba prechádzame a často krát si ho ani nevšímame. Čo je celkom škoda. Predsieň alebo chodbu viete veľmi jednoducho povýšiť na miesto, kde vám bude príjemne a tak isto ju budete môcť využiť k rôznym účelom.

predsieň

Okná v predsieni

Ak máte v predsieni alebo v spojovacích chodbách okná, tak tie sú veľkou výhodou. Hneď prvé pozitívum je že do predsiene alebo celkovo do priestoru preniká prirodzené svetlo. A tu sa nachádzame na správnom mieste pre izbové rastlinky. Ak sa vám na chodbe nekúri tak je skvelým miestom pre prezimovanie rastlín.

Tu je pár typov rastlín, ktoré sa hodia do chladnej chodby na prezimovanie:

 • Muškáty
 • Oleandre
 • Figovník
 • Granátovník
 • Kaktusy
 • Azalky
 • Citrusy

V tejto časti domu alebo bytu nie je pre vás zatieňovanie až také kľúčové ako v obytných miestnostiach. Ale aj napriek tomu treba niekedy aj tu zablokovať priechod svetla alebo sa proste chrániť pred okolitými zvedavými pohľadmi.

Tieniaca technika?

Ak napríklad v ostatných izbách ste sa vybavili vonkajšími žalúziami tak nie je problém aby boli osadené aj tu v predsieni, či na chodbe. Okrem toho že vám poskytnú vďačné súkromie tak dom lepšie ochránia proti vniknutiu nepozvaných návštevníkov – zlodejov.

Plisse žalúzie sa perfektne hodia napríklad na rozptýlenie priameho slnečného svetla.

plisse žaluzie
Plisse žalúzie

Čítajte tiež: Najideálnejšia tieniaca technika pre balkón a lodžiu

TIP: Úzke a dlhé chodby sú ideálnym priestorom pre rozvešanie obrazov, zrkadla alebo vášho rodinného pokladu  - vyvolaných fotiek

Ako docieliť na chodbe viac svetla bez okien?

Väčšinou v bytoch okná na chodbách alebo v predsieni nenájdeme, takže tam musíme siahať po nástenných svetlách alebo inom druhu osvetlenia.

V rodinných jednoposchodových domoch či podkrovných bytoch si viete zaviesť svetlíky – tie dokážu vniesť do priestoru slnečné lúče z plochých ale aj šikmých striech a to a do hĺbky 6 metrov. Ak nemáte ani takúto možnosť, tak by ste sa mali skúsiť zamerať na svetlé vymaľovanie miestnosti a dobré osvetlenie. Na chodby sa najviac hodia nástenné svetlá. Svetlá v celom byte alebo teda dome by mali mať rovnakú intenzitu. Takže keď budete prechádzať  z chodby do izby predídete ničeniu očí.

predsieň

TIP: Prirodzené svetlo sa do miestnosti dostáva aj prostredníctvom presklených dverí v interiéri.

Čomu by ste sa mali vyhnúť keď je vaša predsieň menšia?

 • Tmavým alebo krikľavým farbám
 • Menej odolným podlahám (PVC lebo korok)
 • Nadbytočným kusom nábytku
 • Výrazným vzorom

Ako predsieň opticky zväčšiť?

Miestnosť kde sa obúvame, manipulujeme s kabátmi, naťahujeme sa s natešeným psom keď sa chystáme von na prechádzku – nebýva niekedy najväčšia. Väčšina ľudí volí menší priestor a to viac si môžete dovoliť aby ostatné miestnosti boli väčšie. No aby sme sa tam cítili príjemne a aby sme návšteve na prvý dojem poskytli najlepší prvý dojem je vhodné ju niekedy opticky zväčšiť. Malý priestor vám pomôžu zväčšiť veľkoplošné zrkadlá, neutrálne farby vo svetlých a teplejších tónoch.

optické zväčšenie predsiene

Ako si zariadiť veľkú predsieň?

Čomu sa vyhnúť v malej predsieni sme si už povedali, no čo tak veľká predsieň a plno miesta. Keď máte predsieň navrhnutú tak, že ste do nej plánovali umiestniť nábytok tak dnes sú celkom obľúbené stavané skine s veľkým zrkadlom. Ja som tiež toho názoru, že v predsieni nesmie chýbať zrkadlo, veď predtým ako odídete musíte sa vidieť, prípadne upraviť či skontrolovať. Botník môžete zabudovať tiež do vnútra skrine alebo si jednoducho v rovnakej farbe kúpte stavanú skriňu – úložný priestor sa vždy zíde.

Keď je treba uložiť v lete zimné oblečenie a v zime letné, tak využijete každý možný odkladací priestor. Stojan na dáždniky a obuvák možno radšej aj dva pre prípad, že jeden by sa zlomil, tak to sú ďalšie užitočné a potrebné kúsky do predsiene. Do rohu jedno kreslo, aby ste sa pohodlne vedeli obuť a vešiaky na bundy (buď môžu byť zabudované v skrini alebo si kabáty kľudne vyveste na stenu alebo stojan).

Dúfame, že sa vám niečo z tohto článku hodilo alebo vás niečo inšpirovalo. Ak áno tak zámer bol splnený.

Prečítajte si tiež

Ako si skrášliť váš mestský balkón blogMarkízy, slnečníky a screenové rolety: 3 skvelé tipy na zatienenie balkóna
Predstavte si perfektný letný deň na balkóne. Teplo slnka, ktoré vašu pleť hladká, svieži vzduch plný vôní leta a atmosféra, ktorá je nabitá pohodou. Zdá sa ako dokonalý scenár, však? Ale čo ak vám chýba ten ideálny tieň, ktorý by vám poskytol útočisko pred slnečnými lúčmi? Máme pre vás tri štýlové riešenia, ako svoj balkón […]
Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?
Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov […]
Čím odstrániť hrdzu
Ak vaše kovové predmety zhrdzaveli, nemusíte ich zakaždým vyhadzovať! Existuje veľa spôsobov, ako vyčistiť kovové predmety od hrdze. Od domácich prostriedkov až po účelovo zakúpené odstraňovače hrdze. Naši poradcovia pre vás v nasledovných riadkoch pripravili najlepšie možnosti ako sa ľahko zbaviť hrdze. Zoškriabte škvrny od hrdze Odstrániť nežiadúcu hrdzu možno pomocou nástrojov s abrazívnym povrchom. Vyžaduje […]
1 2 3 41

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram