Rolety na altanky

10. mája 2021

Predstavte si že sedíte na svojej terase alebo altánku, chystáte malú oslavu a odrazu sa zdvihne vietor a vy zvažujete či vôbec grilovačka prebehne bez problémov a či náhodou nezačne pršať.

Áno, aj takýto scenár sa vám môže kedykoľvek stať, dobrá správa je, že nie vždy je všetko stratené.

V tejto časti venovanej vašim problémom si predstavíme rolety ako ich možno nepoznáme, prípadne ani ste sa nad tým nezamysleli,ako je vôbec možné ochrániť váš altánok pred prírodným živlom.

Poďme pekne po poriadku:

Screenové rolety na altanok

Jednoduché technické riešenie roliet na altánok, uchytenie vhodné do steny, alebo do stropu, manuálne retiazkové ovládanie. Výhodou týchto roliet je ich uchytenie, na spodnej lište majú kovové očká, cez ktoré je ich možné zafixovať a tým pádom nevejú vo vetre, ale ako tak odolávajú bežnému vetru.

Nevýhoda je, že sa dodávajú už v hotových rozmeroch a nie je možné ich objednať s výrobou na mieru, zato však sa dajú pripraviť k montáži oveľa skôr ako pri výrobe presne na mieru. Hotové šírky: 1m, 1,5m, 2m, 2,5m, 3m a rovnaká výška na všetky rolety na altanok 2,4 metra.

Hliníkové rolety na altánok

Takéto rolety sú vhodné už aj do horšieho počasia, výhodou je ich výroba presne na mieru, ovládanie manuálne aj elektrické. Ich nevýhodou je že pri väčších výrobných rozmeroch je potrebné odkonzultovať výrobné rozmery, roleta sa môže pri silnejšom vetre správať ako plachta na lodi a môže sa väčší rozmer vytlačiť z vodiacich nôh.

Hliníkové rolety s priehľadnými PVC lamelami

Identické riešenie ako hliníkové rolety, v tomto prípade sú priehľadné lamely vhodnejším tieniacim prvkom ako plné zatemňujúce hliníkové lamely.

Screenové rolety na altanok

Aktuálne najmodernejší spôsob ochrany proti poveternostným podmienkam na terase či altánku. Výhodou je veľká odolnosť proti vetru až do rýchlosti 130kmh, nevýhodou je že je ich možné vyrobiť len v elektrickom prevedení až do výrobnej šírky 5 metrov.

V prípade ak sa vám nejaké technické riešenie roliet na altanok zapáčilo, neváhajte nás kontaktovať.

Prečítajte si tiež: Markíza nad terasu

Prečítajte si tiež

Ako si skrášliť váš mestský balkón blogMarkízy, slnečníky a screenové rolety: 3 skvelé tipy na zatienenie balkóna
Predstavte si perfektný letný deň na balkóne. Teplo slnka, ktoré vašu pleť hladká, svieži vzduch plný vôní leta a atmosféra, ktorá je nabitá pohodou. Zdá sa ako dokonalý scenár, však? Ale čo ak vám chýba ten ideálny tieň, ktorý by vám poskytol útočisko pred slnečnými lúčmi? Máme pre vás tri štýlové riešenia, ako svoj balkón […]
Automatické vonkajšie tienenie, oplatí sa vám ich kúpa?
Určite všetci poznáte klasické typy tienenia ako sú žalúzie a rolety. Tie sa delia a vonkajšie a vnútorné, pričom každý jeden druh má svoje špecifiká, plusy ale aj negatíva. Nedá sa povedať, ktorý typ je najlepší, pretože veľa záleží aj od toho či bývate v dome, byte alebo sa jedná o tienenie do pracovných budov. Čo ale vieme povedať je, […]
Screenové rolety na drevenej pergolePríbeh rodiny, ktorá si vylepšila život na terase pomocou screenových roliet
Bolo krásne letné popoludnie a v jednom dome bolo počuť veselý smiech detí hrajúcich sa na dvore. Rodinka zo severnej časti Rakúska, sa usadili na terase, aby si vychutnali pokojný deň plný slnka. Avšak ich teplý moment bol prerušený silným náporom vetra. Aj napriek kráse ich drevenej pergoly, veterné podmienky a extrémne teploty často bránili rodinke v […]
1 2 3 26

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram