Rolety na altanky

10. mája 2021

Predstavte si že sedíte na svojej terase alebo altánku, chystáte malú oslavu a odrazu sa zdvihne vietor a vy zvažujete či vôbec grilovačka prebehne bez problémov a či náhodou nezačne pršať.

Áno, aj takýto scenár sa vám môže kedykoľvek stať, dobrá správa je, že nie vždy je všetko stratené.

V tejto časti venovanej vašim problémom si predstavíme rolety ako ich možno nepoznáme, prípadne ani ste sa nad tým nezamysleli,ako je vôbec možné ochrániť váš altánok pred prírodným živlom.

Poďme pekne po poriadku:

Screenové rolety na altanok

Jednoduché technické riešenie roliet na altánok, uchytenie vhodné do steny, alebo do stropu, manuálne retiazkové ovládanie. Výhodou týchto roliet je ich uchytenie, na spodnej lište majú kovové očká, cez ktoré je ich možné zafixovať a tým pádom nevejú vo vetre, ale ako tak odolávajú bežnému vetru.

Nevýhoda je, že sa dodávajú už v hotových rozmeroch a nie je možné ich objednať s výrobou na mieru, zato však sa dajú pripraviť k montáži oveľa skôr ako pri výrobe presne na mieru. Hotové šírky: 1m, 1,5m, 2m, 2,5m, 3m a rovnaká výška na všetky rolety na altanok 2,4 metra.

Hliníkové rolety na altánok

Takéto rolety sú vhodné už aj do horšieho počasia, výhodou je ich výroba presne na mieru, ovládanie manuálne aj elektrické. Ich nevýhodou je že pri väčších výrobných rozmeroch je potrebné odkonzultovať výrobné rozmery, roleta sa môže pri silnejšom vetre správať ako plachta na lodi a môže sa väčší rozmer vytlačiť z vodiacich nôh.

Hliníkové rolety s priehľadnými PVC lamelami

Identické riešenie ako hliníkové rolety, v tomto prípade sú priehľadné lamely vhodnejším tieniacim prvkom ako plné zatemňujúce hliníkové lamely.

Screenové rolety na altanok

Aktuálne najmodernejší spôsob ochrany proti poveternostným podmienkam na terase či altánku. Výhodou je veľká odolnosť proti vetru až do rýchlosti 130kmh, nevýhodou je že je ich možné vyrobiť len v elektrickom prevedení až do výrobnej šírky 5 metrov.

V prípade ak sa vám nejaké technické riešenie roliet na altanok zapáčilo, neváhajte nás kontaktovať.

Prečítajte si tiež: Markíza nad terasu

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 20

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram