Menovky do záhrady

14. júla 2023

Každý má rád krásne upravenú záhradu, bez pochýb. K lepšej organizácii vám okrem iného môžu pomôcť aj menovky do záhrady. Sú malé, lacné ale skutočne veľmi šikovné. Nikto nehovorí že zabúdate, ale aj tej najorganizovanejšej gazdinke sa môže stať, že pozabudne akú bylinku si zasadila do hriadky, a pokiaľ nevyrastie, nebude vedieť o čo sa jedná. Práve vtedy vás zachránia menovky. A nemusíte ich použiť len na bylinky. Čítajte ďalej.

Aké sú najlepšie menovky do záhrady? 

Na trhu nájdete obrovské množstvo menoviek, ktoré bývajú rôznych tvarov, farieb aj vyrobené z rôznych materiálov. Poďme sa na ne spolu pozrieť:

  • Najčastejšie bývajú vyrobené z mäkkého dreva alebo plastu. Tie plastové sú skutočne lacné, a nájdete ich v rôznych žiarivých farbách. Plastové sa predávajú minimálne po 10 kusov a viac, a stoja len pár eur.
  • Drevené menovky do záhrady majú radi ľudia, ktorým záleží na ekológii, a v záhrade preferujú prírodné materiály. Tiež ich kúpite po niekoľko kusov, a bývajú vyrobené buď zo surového dreva alebo namorené či nalakované.
  • Takmer všetky menovky do záhrady majú hrot na zapichovanie, no nájdete aj také, ktoré sa priväzujú, a tie sú určené na popínavé rastliny (pripevníte ich pomocou špagátika k vodiacej tyči pri rastline).
  • Drevené menovky si viete vyrobiť aj sami doma, pokiaľ máte nejaké zvyškové kusy dreva (napríklad smrekové), šikovné ruky a dobrý nožík. Stačí si vystrúhať menovku v tvare písmena T tak, aby mala naspodku hrot na zapichnutie.
  • Ak máte možnosť, a radi pracujete s hlinou, menovky do záhrady si viete vyrobiť aj hlinené. 
  • Nedá sa jednoznačne povedať, ktoré menovky sú najlepšie, výber je na vás, podľa toho, čo preferujete. Svoj účel si všetky splnia na jednotku.

Ako si menovky do záhrady dať tak, aby čo najlepšie splnili svoju úlohu? 

A tou je predsa informovať vás, aké kvety či zelenina sa nachádzajú v záhrade.

  1. Kúpte si menovky, a napíšte si na ne všetky údaje – každý záhradkár má iný systém, no mali by ste si napísať aspoň názov rastlinky, prípadne aj dátum, kedy ste ju vysadili. Použite kvalitnú čiernu prepisovačku – centrofixu, aby vám ju nezmyl dážď. Extra tip – aby ste si napísaný text poistili, môžete ho zalakovať obyčajným bezfarebným lakom na nechty. Takto vydrží všetko.
  1. Menovky zapichnite všade tam, kde potrebujete vyznačiť rastliny – či už sú to kvety, kríky, popínavé ovocie, menšie stromčeky či priesady zeleniny. Veľmi pekne a usporiadane vyzerá aj záhrada, kde je všetko označené menovkami. Menovky do záhrady dávajte podľa možností už na jar, keď začínate s prvými prácami v záhrade. Budete tak vedieť, čo je burina, a čo kvety. Prípadne si všetko označte až po vysadení nových priesad. 

Extra tip pre všetkých, ktorí radi ladia farby: ak si kúpite farebné plastové menovky, môžete ich pekne zladiť s farbou kvetov a rastlín (zelené ku všetkému zelenému, červené podľa farby kvietkov alebo plodov a podobne).

Prečítajte si tiež

Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?
Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov […]
1 2 3 18

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram