Drevené obrubníky do záhrady

12. júla 2023

Tieto drevené pomôcky do záhrady si nebudete vedieť vynachváliť. Ak potrebujete predeliť úžitkovú časť záhrady od okrasnej či vyznačiť chodník, drevené obrubníky do záhrady využijete na 100%. Hodia sa skoro do každej záhrady. Dnes sa pozrieme nielen na to z akého dreva bývajú vyrobené, ale hlavne kde všade ich využijete. A samozrejme aj to, ako ich jednoducho a rýchlo inštalovať do záhrady.

Drevené obrubníky, z akého dreva sú vyrobené?

Logicky sa jedná o prírodný materiál, a teda aj veľmi ekologický. Nájdete ich vyrobené z borovicového alebo smrekovcového dreva, a dokonca aj z dubového. Drevo býva buď minimálne opracované (iba impregnované), alebo sa môže použiť aj impregnácia s farbou  v prírodných odtieňoch.

Aké majú rozmery?

Jedna drevená obruba môže mať rôzne rozmery, no spravidla má dĺžku minimálne tých 20 cm. Na trhu nájdete aj dlhšie a hrubšie, no vždy má obruba oválny tvar, a na spodnej časti je zaostrená, aby sa dala bez problémov zapichnúť do zeme. 

Po kusoch alebo vcelku? 

Obruby sa predávajú buď po jednom kuse alebo po viac kusov, pričom tieto sa určite aj viac oplatia. Drevených obrúb aj do menšej záhrady budete potrebovať niekoľko desiatok kusov. Klasickú drevenú obrubu nájdete už od 50 centov za kus. 

Drevené obrubníky nájdete aj vcelku ako akýsi drevený plotík, ktorý môže mať aj dva metre. Spravidla sa nemusí do zeme zapichovať celý plot, ale len pár kolíkov v ňom (na začiatku, v strede a na konci).

Dajú sa drevené obrubníky vyrobiť aj doma? 

V podstate áno, pokiaľ ste ako tak manuálne zručný. Jednoducho si viete vyrobiť práve drevenú obrubu po kuse, stačí vám na to kus dreva a špeciálne dláto čo nožík, ktorým si ho opracujete do požadovaného tvaru. Nezabudnite na hrot na spodku. Vyrobiť však takto niekoľko desiatok kusov môže byť časovo náročné, a hlavne si nesmiete zabudnúť drevo naimpregnovať aby vydržalo aj v zime.

Kde všade sa hodia drevené obrubníky? 

  • Skvele sa budú vynímať najmä vo vidiecky ladenej záhrade, kde budú pôsobiť ako dekorácia priamo z lesa.
  • Dobre vám poslúžia v každej záhrade, kde je potrebné oddeliť úžitkovú časť od okrasnej.
  • Skvele predelia a vyznačia aj záhony kvetov, skaliek a podobne. Môžete si s nimi vyhradiť aj hriadky, kde pestujete napríklad bylinky.
  • V okrasnej záhrade môže mať len čisto estetickú funkciu, napríklad aj dekoračne vyznačiť chodník.
  • Môžete nimi orámovať aj stromy a kríky.

Ako ich inštalovať do záhrady? 

Je to skutočne jednoduché – stačí si nájsť ti správne mieste, kde chcete drevené obrubníky použiť a premerať si dĺžku kde všade by sa mali tiahnuť. V predajni vám poriadia, koľko kusov približne potrebujete, no ak máte väčšiu záhradu je určite lepšie brať už hotový plot vytvorený z obruby.

Po vybalení ich priložíte na miesto a všetky drevené hroty postupne zapichnete do zeme. Asi jedna tretina hrotu by mala byť v zemi aby obrubníky poriadne držali. Spravte to ešte pred zimou, aby nebola pôda príliš zamrznutá. Predávajú sa už naimpregnované ochranným náterom, takže by vám mali vydržať aj niekoľko sezón. 

Prečítajte si tiež

Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?
Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov […]
1 2 3 18

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram