Bývanie v Bratislave bez realitky

8. decembra 2022

Drvivú väčšina prenájmov bytov v Bratislave tvorí skupina mladých ľudí. Títo ľudia buď prišli do hlavného mesta za prácou alebo študovať. Niektorí pochádzajú z odľahlejších častí Slovenska, a aktuálne ceny realít v Bratislave im môžu spôsobiť šok. Nehovoriac o tom, že máloktorý mladý človek si na začiatku svojej pracovnej kariéry môže dovoliť prenajať celý byt sám. Plus do nákladov ešte treba prirátať poplatky pre realitnú kanceláriu. Mnoho mladých ľudí preto uprednostňuje nájdenie bytu na prenájom bez pomoci realitnej kancelárie, alebo si náklady na bývanie a energie zdieľajú, a teda v jednom byte bývajú viacerí. Poďme sa spolu pozrieť, ako sa dá nájsť prenájom priamo od majiteľa.

Ako si nájsť byt na prenájom bez pomoci realitnej kancelárie? 

Existuje niekoľko spôsobov, a my sa pozrieme na všetky.

  1. Cez známych: 

V podstate ide o to, že poznáte niekoho, kto byt prenajíma. Nemusíte ho priamo poznať vy, ale môže sa jednať o kontakty cez rodinu, priateľov či známych. Tí sa za vás aj zaručia, pretože majitelia bytov tiež potrebujú mať nejakú záruku, že sa jedná o človeka, ktorý je schopný platiť nájom na čas. Samozrejme, nikdy nezabudnite na nájomnú zmluvu, aj keby to bola vaša priama rodina. V nej by malo byť zakotvené všetko, od nájmu až po jednotlivé práva a povinnosti oboch strán. Nezabúdajte, iba notárom overená zmluva je platná.

Byty v Bratislave
  1. Cez skupiny na sociálnych sieťach: 

Najviac takýchto skupín nájdete na Facebooku. Nájdete tu aj presne špecifikované skupiny zamerané na bývanie v jednotlivých mestských štvrtiach. Pridajte sa do skupiny, a hľadajte aktívne. To znamená nielen prehľadávať už existujúce inzeráty, ale aj pridať svoj vlastný, kde presne špecifikujete o aký byt, v akej lokalite a v akej cenovej ponuke máte záujem. Uvidíte, že takto sa vám ozve viac ľudí, a možno nájdete vysnívaný byt na prenájom.

  1. Cez rôzne webové stránky: 

Stačí si zadať do vyhľadávača kľúčové slová ako „prenájom bez realitky“ či „ nájom Bratislava priamo od majiteľa“ a vyskočí vám hneď niekoľko webových stránok, kde nájdete stovky ponúk. Tu však treba tiež byť na pozore, a nenaletieť na prvú podozrivo nízku cenu! Pred samotným prenájmom bez asistencie realitnej kancelárie si treba overiť či prenajímateľ je skutočný majiteľ bytu, a ak nie, či má súhlas od majiteľa. Toto je asi najväčšie riziko, ktoré pri prenajímaní „priamo od majiteľa“ hrozí. Už sme počuli o rôznych trikoch, a nájomca do poslednej chvíle nič netušil, pokiaľ mu neprišiel zaklopať skutočný (a nahnevaný) majiteľ na dvere bytu spolu s príkazom na vysťahovanie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: AKO ZARIADIŤ MALÝ BALKÓN , KÚPEĽNÉ INŠPIRÁCIE, MODERNÁ OBÝVAČKA V BYTE

  1. Stará dobrá klasika – inzeráty 

Ak sa vám nepodarí nájsť žiadny byt ani po dlhom hľadaní, vyskúšať môžete ešte jeden spôsob, ktorý je blízky hlavne staršej generácii. Táto až tak veľmi nepoužíva internet, a preto mnoho starších ľudí dáva byty do prenájmu cez inzeráty. Buď v novinách, časopisoch alebo na vývesných tabuliach v obchodných domoch (napríklad Kaufland), presne tam , kde sa zvyčajne vyvesujú rôzne druhy brigád. Aj keď vám tento spôsob môže pripadať zastaraný, za vyskúšanie nič nedáte.

Niekedy môžete nájsť aj oznam , že byt sa dáva do prenájmu priamo na okne bytu alebo na bráne. Je dosť možné, že tam bude kontakt na realitku, no niekedy sa vám môže pošťastiť. Len treba mať oči otvorené.

Veľa šťastia!

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 11

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram