Bývanie v Bratislave bez realitky

8. decembra 2022

Drvivú väčšina prenájmov bytov v Bratislave tvorí skupina mladých ľudí. Títo ľudia buď prišli do hlavného mesta za prácou alebo študovať. Niektorí pochádzajú z odľahlejších častí Slovenska, a aktuálne ceny realít v Bratislave im môžu spôsobiť šok. Nehovoriac o tom, že máloktorý mladý človek si na začiatku svojej pracovnej kariéry môže dovoliť prenajať celý byt sám. Plus do nákladov ešte treba prirátať poplatky pre realitnú kanceláriu. Mnoho mladých ľudí preto uprednostňuje nájdenie bytu na prenájom bez pomoci realitnej kancelárie, alebo si náklady na bývanie a energie zdieľajú, a teda v jednom byte bývajú viacerí. Poďme sa spolu pozrieť, ako sa dá nájsť prenájom priamo od majiteľa.

Ako si nájsť byt na prenájom bez pomoci realitnej kancelárie? 

Existuje niekoľko spôsobov, a my sa pozrieme na všetky.

  1. Cez známych: 

V podstate ide o to, že poznáte niekoho, kto byt prenajíma. Nemusíte ho priamo poznať vy, ale môže sa jednať o kontakty cez rodinu, priateľov či známych. Tí sa za vás aj zaručia, pretože majitelia bytov tiež potrebujú mať nejakú záruku, že sa jedná o človeka, ktorý je schopný platiť nájom na čas. Samozrejme, nikdy nezabudnite na nájomnú zmluvu, aj keby to bola vaša priama rodina. V nej by malo byť zakotvené všetko, od nájmu až po jednotlivé práva a povinnosti oboch strán. Nezabúdajte, iba notárom overená zmluva je platná.

Byty v Bratislave
  1. Cez skupiny na sociálnych sieťach: 

Najviac takýchto skupín nájdete na Facebooku. Nájdete tu aj presne špecifikované skupiny zamerané na bývanie v jednotlivých mestských štvrtiach. Pridajte sa do skupiny, a hľadajte aktívne. To znamená nielen prehľadávať už existujúce inzeráty, ale aj pridať svoj vlastný, kde presne špecifikujete o aký byt, v akej lokalite a v akej cenovej ponuke máte záujem. Uvidíte, že takto sa vám ozve viac ľudí, a možno nájdete vysnívaný byt na prenájom.

  1. Cez rôzne webové stránky: 

Stačí si zadať do vyhľadávača kľúčové slová ako „prenájom bez realitky“ či „ nájom Bratislava priamo od majiteľa“ a vyskočí vám hneď niekoľko webových stránok, kde nájdete stovky ponúk. Tu však treba tiež byť na pozore, a nenaletieť na prvú podozrivo nízku cenu! Pred samotným prenájmom bez asistencie realitnej kancelárie si treba overiť či prenajímateľ je skutočný majiteľ bytu, a ak nie, či má súhlas od majiteľa. Toto je asi najväčšie riziko, ktoré pri prenajímaní „priamo od majiteľa“ hrozí. Už sme počuli o rôznych trikoch, a nájomca do poslednej chvíle nič netušil, pokiaľ mu neprišiel zaklopať skutočný (a nahnevaný) majiteľ na dvere bytu spolu s príkazom na vysťahovanie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: AKO ZARIADIŤ MALÝ BALKÓN , KÚPEĽNÉ INŠPIRÁCIE, MODERNÁ OBÝVAČKA V BYTE

  1. Stará dobrá klasika – inzeráty 

Ak sa vám nepodarí nájsť žiadny byt ani po dlhom hľadaní, vyskúšať môžete ešte jeden spôsob, ktorý je blízky hlavne staršej generácii. Táto až tak veľmi nepoužíva internet, a preto mnoho starších ľudí dáva byty do prenájmu cez inzeráty. Buď v novinách, časopisoch alebo na vývesných tabuliach v obchodných domoch (napríklad Kaufland), presne tam , kde sa zvyčajne vyvesujú rôzne druhy brigád. Aj keď vám tento spôsob môže pripadať zastaraný, za vyskúšanie nič nedáte.

Niekedy môžete nájsť aj oznam , že byt sa dáva do prenájmu priamo na okne bytu alebo na bráne. Je dosť možné, že tam bude kontakt na realitku, no niekedy sa vám môže pošťastiť. Len treba mať oči otvorené.

Veľa šťastia!

FAQ: NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Ako môžem nájsť byt na prenájom bez pomoci realitnej kancelárie?

Existuje niekoľko spôsobov, ako nájsť byt priamo od majiteľa.

Je možné nájsť byt na prenájom cez známych?

Áno, môžete sa obrátiť na známych, ktorí poznajú majiteľov bytov a môžu vám pomôcť s prenájmom.

Aké sú výhody hľadania bytu cez skupiny na sociálnych sieťach?

V skupinách na sociálnych sieťach môžete nájsť konkrétne inzeráty a pridať aj vlastný inzerát so špecifikáciami, ktoré hľadáte.

Kde môžem nájsť webové stránky s ponukami prenájmu bez realitnej kancelárie?

Stačí zadať do vyhľadávača kľúčové slová ako "prenájom bez realitky" alebo "nájom Bratislava priamo od majiteľa" a nájdete viacero webových stránok s ponukami.

Ako si overím, či prenajímateľ je skutočný majiteľ bytu?

Je dôležité overiť si identitu prenajímateľa a zabezpečiť, že máte prístup k overeniu vlastníctva bytu, napríklad prostredníctvom nájomnej zmluvy.

Existuje nejaké riziko pri prenájme "priamo od majiteľa"?

Áno, existuje riziko, že prenajímateľ nie je skutočný majiteľ bytu. Preto je dôležité byť opatrný a overiť si všetky potrebné informácie.

Aké sú ďalšie možnosti nájsť byt na prenájom?

Môžete vyskúšať tradičné inzeráty v novinách, časopisoch alebo vývesných tabuliach v obchodných domoch.

Prečo by som mal vyskúšať prenájom cez inzeráty?

Inzeráty môžu byť vhodné pre tých, ktorí preferujú staršie spôsoby hľadania a súčasne ponúkajú možnosť nájsť byt, ktorý nie je verejne dostupný na internete.

Záver:

Hľadanie bytu na prenájom bez pomoci realitnej kancelárie môže byť pre mladých ľudí v Bratislave výzvou, zvlášť keď čelia vysokým cenám nehnuteľností. V článku sme sa pozreli na niekoľko spôsobov, ako nájsť byt priamo od majiteľa. Jedným z možností je obrátiť sa na známych, ktorí môžu mať kontakty na majiteľov bytov. Ďalšou možnosťou je zapojiť sa do skupín na sociálnych sieťach zameraných na bývanie v konkrétnych lokalitách. Taktiež je možné vyhľadávať ponuky na webových stránkach, avšak je dôležité si overiť identitu a legitimitu prenajímateľa. Stará dobrá metóda prostredníctvom inzerátov v novinách, časopisoch alebo vývesných tabuliach tiež môže priniesť úspech.

Pri hľadaní bytu bez realitnej kancelárie je dôležité byť opatrný a overovať všetky informácie a zmluvy, aby sa predišlo možným podvodom. Aj keď proces môže byť náročný, dá sa nájsť prenájom priamo od majiteľa, čo mnohým mladým ľuďom pomáha zvládnuť náklady na bývanie v Bratislave.

Dúfame, že tieto tipy a rady vám pomôžu pri hľadaní ideálneho prenájmu a prajeme vám veľa šťastia pri nájdení vášho vysnívaného bytu!

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram