Bambusové žalúzie cenník

31. marca 2023

Možno ste už uvažovali nad bambusovými žalúziami, no neviete či sú skutočne taká skvelé, ako sa o nich píše, alebo sa obávate či to nebudú len zbytočne vyhodené peniaze. Garantujeme vám, že nie. Iste, na trhu nájdete bambusové žalúzie od viacerých výrobcov, aj rôznej kvality, no tento produkt, hoci je u nás pomerne novinkou, má za sebou rokmi overené používanie aj v zahraničí, kde sú bambusové žalúzie vyhľadávané. Dnes sa pozrieme na cenové relácie tohto druhu tienenia.

bambusové žalúzie dobrou investíciou? 

 • Bambusové žalúzie nájdete interiérové aj exteriérové, u nás sa viac používajú práve tie interiérové, ktoré zabezpečia kvalitné tienenie.
 • Sú vyrobené z kvalitného prírodného materiálu – bambusu, ktorý je navyše ekologický.
 • V interiéri pôsobia útulne a zároveň aj luxusne. Keďže bambusové žalúzie nemá doma každý, dodajú každej miestnosti punc originality.
 • Dokážu plnohodnotne zatieniť izbu, a zároveň pôsobia ako aj dizajnový solitér. Môžete ale nemusíte ich zladiť s celkovým dekorom interiéru.
 • Nemusíte sa obávať, že bambusové žalúzie sa hodia len do exoticky ladených bytov. Svoje uplatnenie nájdu všade, a to vďaka rôznorodosti ich prevedenia.
 • Lamely sú zvyčajne v šírke 25 až 50 mm, a montujú sa buď do stropu alebo na stenu. Ovládanie je manuálne alebo mechanické.
 • Okrem žalúzií nájdete na trhu aj rôzne bambusové zásteny do interiéru, ktoré nielen prakticky poslúžia, ale dajú vášmu bytu aj dizajnovú bodku.
 • Nemusíte sa obávať ani ich odolnosti, bambusové žalúzie sú vhodné aj do kuchyne či kúpeľne. 
 • Ich údržba je tiež nenáročná, prach a nečistoty stačí raz za čas utrieť navlhčenou handričkou. Nepoužívajte žiadne tvrdé kefy, keďže sa jedná o prírodný materiál.
 • Žalúzie sú vyrábané štiepaním bambusových pásov, o ktorých je známe, že nepohlcujú vlhkosť.
 • Okrem klasických bambusových žalúzií horizontálnych nájdete na trhu aj netradičné vertikálne, ktoré však majú oveľa väčšie lamely a sú určené na väčšie plochy (francúzske okná, terasové dvere).
Bambusové žalúzie cenník Bratislava
Bambusové žalúzie cenník Bratislava

Cenník bambusových žalúzií 

Hoci sa jedná o pomere luxusný prírodný materiál, ich cena nie je až taká vysoká, ako by ste očakávali. Jednak je to preto, že bambusového dreva je stále dostatok a jednak aj vďaka tomu, že ich výroba si nevyžaduje extrémne úpravy ( bambus sa len spracuje do podoby lamely a ošetrí). 

Samozrejme, výsledná cena záleží od výrobcu ale aj farebného prevedenia, veľkosti žalúzie, šírky lamiel ale aj pohonu (manuálny je samozrejme najlacnejší).

Za cenu od 30 eur môžete dostať bambusové žalúzie v štandardnej veľkosti, ktoré sú ovládané manuálne. Tieto základné modely nie sú vhodné do miestnosti s veľkou vlhkosťou.

Na výber máte pri žalúziách tieto prírodné odtiene – krémová biela, zlatohnedá, mahagónová, piesková či orechovo hnedá. Všetky sú navrhnuté tak, aby lichotili ich prirodzenému materiálu – bambusu.

Pre zatienenie vysokých francúzskych okien si musíte vyžiadať od predajcu ponuku na mieru, no ak potrebujete žalúzie napríklad na všetky okná v obývačke (aj terasové), bude sa to pohybovať v stovkách eur.

Ak si vyberiete modely bambusových žalúzií špeciálne upravených do vlhkého prostredia, alebo s mechanickým ovládaním, tieto nenájdete pod 45 eur za kus.

Bambusové interiérové žalúzie vás v konečnom dôsledku môžu vyjsť menej lebo rovnako ako žalúzie klasické (plastové, hliníkové) , pričom získate navyše pridanú hodnotu v podobe ekologického materiálu. 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova, Kvalitné bambusové žalúzie, dokonalý dotyk prírody., Bambusové žalúzie na terasu

Bambusove zaluzie tieniaca technika
Bambusove zaluzie tieniaca technika

FAQ - bambusové žalúzie najčastejšie otázky

Ako sa starám o bambusové žalúzie?

Bambusové žalúzie sú ľahko udržiavateľné. Na pravidelné čistenie použite suchú alebo mierne navlhčenú handričku a jemne prechádzajte po lamelách. Vyvarujte sa použitia chemických čistiacich prostriedkov, ktoré by mohli poškodiť povrch žalúzií.

Ako zmerať okno pre bambusové žalúzie na mieru?

Pri meraní okna pre žalúzie na mieru si všímajte šírku a výšku otvoru. Pre presné rozmery odporúčame zmerať šírku v hornej, strednej a dolnej časti otvoru, ako aj výšku na oboch stranách a uprostred. Zvoľte najväčšiu nameranú hodnotu pre objednanie žalúzií.

Sú bambusové žalúzie odolné voči vlhkosti?

Bambusové žalúzie sú prirodzene odolné voči vlhkosti a teplu, čo zaisťuje ich dlhú životnosť. Vďaka týmto vlastnostiam sú vhodné aj do kúpeľní a kuchýň.

Ako sa inštalujú bambusové žalúzie?

Inštalácia bambusových žalúzií je jednoduchá a zvyčajne zahŕňa upevnenie nosníka na okenný rám alebo stavebný otvor, montáž žalúzie na nosník a prispôsobenie vodiacich silónov. Podrobný návod na inštaláciu obdržíte spolu s vašou objednávkou.

Môžem si objednať bambusové žalúzie pre atypické okná, ako sú šikmé alebo oblúkové?

Áno, bambusové žalúzie je možné vyrobiť na mieru aj pre atypické okná, ako sú šikmé alebo oblúkové. Pri cenovej ponuke uveďte presné rozmery a tvar otvoru, aby sme mohli pripraviť cenovú ponuku pre vaše žalúzie, ktoré presne zodpovedajú vašim požiadavkám.

Prečítajte si tiež

Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
Darčeky nielen na Vianoce blogDarčeky nielen na Vianoce.
Vianoce sa neodmysliteľne blížia a Vy ste presne ten vianočný škriatok, ktorý si nákup darčekov necháva na poslednú chvíľu? Alebo už pár týždňov trávite po večeroch čas tak že skrolujete všetky možné online obchody? Oh áno, myslím že túto situáciu všetci dobre poznáme a nielen na Vianoce! Nelámte si preto viac hlavu, pripravili sme pre Vás originálne […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram