Aký psík do bytu?

20. apríla 2021

Uvažujete nad kúpou psíka do bytu? Rozhodujete sa či do toho ísť alebo nie, Ak vám chýba v byte spoločnosť štvornohého maznáčika tak sme pre vás dali do kopy zoznam plemien psov, ktoré sú vhodné práve do bytu. Nie každé plemeno by sa cítilo komfortne a pohodlne v menšom priestore. Pozrite sa na náš zoznam a rozhodnite sa aký domáci maznáčik by sa mohol v blízkej budúcnosti stať vašim parťákom.

psík do bytu
Psy akosi vedia nájsť ľudí, ktorí ich potrebujú, a tiež naplniť prázdnotu, o ktorej sme sami nevedeli.

Ak ste už niekedy mali doma psíka alebo ho aj vlastníte iba my môžete dať za pravdu, že pes je najlepším priateľom človeka. Toto malé štvornohé stvorenie vás obdaruje nekonečne veľkou láskou a vernosťou. V prítomnosti psíka sa nebude cítiť sami a vždy vám bude robiť spoločnosť.

Zaobstarať si psa do bytu predstavuje aj veľkú zodpovednosť, preto rozhodovanie a váhanie na začiatku je úplne normálne. Príchodom psa do bytu automaticky získavate aj nového člena rodiny a nie len domáceho maznáčika. Bude si vyžadovať pravidelnú starostlivosť, zodpovednosť a veľa spoločne stráveného času. Vaša pozornosť bude musieť byť plne venované štvornohému stvoreniu. Najideálnejšie je, ak si hneď po príchode psa vytvoríte pravidlá. Psík v byte bude vyžadovať pravidelné venčenie, poriadnu výchovu ale aj maznanie a spoločné aktivity.

Z útulku do bytu

Ak nepotrebujete čistokrvného psíka, nemáte vyhliadnuté žiadne konkrétne plemeno ale iba túžite po spoločnosti tak skúste dať šancu aj psíkovi z útulku. Ten Vám bude veľmi vďačný, že ste mu poskytli domov a otvorenú náruč plnú lásky. V slovenských útulkoch je veľmi veľa psíkov, ktorý čakajú presne na to kedy si ich niekto odvezie domov. Stačí sa informovať a hneď si zistíte, akú má povahu a koľko času budete musieť venovať jeho výchove. Ale to platí aj pri čistokrvných psíkoch - každé plemeno je iné a tak je logicky jasné, že každé si vyžaduje inú formu starostlivosti a venovaného času na výchovu aj pohybu.

psík do bytu

Veľa plemien sa adaptuje na prostredie v ktorom žije ak má dostatok pohybu - preto je dôležité pravidelné venčenie a dlhšie prechádzky. Psy nie sú presne stvorený na to aby bývali v byte ale predsa len je tu pár výnimiek, ktoré si ľahko zvyknú na život v bytíku. Týchto pár výnimiek, ktoré sú vhodné do bytu sú presne tie plemená ktoré nebudú vyžadovať veľa aktivity a pohybu. Veľmi záleží aj na konkrétnom psovi, či preferuje skorej leňošenie v pelechu alebo naháňanie sa vonku za aportom.

Najčastejšie charakteristické vlastnosti, ktoré určite oceníte pri výbere svojho maznáčika:
 • nenáročné plemeno na výcvik a výchovu
 • priateľské správanie k dospelým aj ku deťom
 • pokojná povaha
 • čistotné plemeno
 • samostatnosť
 • priateľské správanie sa k ostatným zvieratkám

Pri nasledovnom výbere si teda musíte uvedomiť hlavne, či psík ktorého si chystáte priviesť domov bude potrebovať veľa pohybu, na čo bolo toto plemeno vyšľachtené a či nebude obmedzovaný v byte. Tu je pár plemien, ktoré si rýchlo zvyknú na bývanie v byte a budú vašimi vernými spoločníkmi.

Pudlík

Tento psík je veľmi priateľský. Potrpí si však na starostlivosť o srsť, ale to vám oplatí svojou milou tváričkou. Ak chcete plemeno, ktoré sa s vami bude túliť tak pudlík patrí ku vám. Nie je moc veľký, je to skorej pes malého vzrastu a preto sa bude hodiť na spoločné bývanie v byte. Perfektne si rozumie aj s inými zvieratkami, zavrčí minimálne keď tak na cudzieho človeka alebo, keď je v hlučnom prostredí.

psík do bytu

Pes je jediný tvor na Zemi, ktorý vás miluje viac než seba.

Josh Billings

Čivava

Malinké telíčko ale obrovské ego - to je čivava, psík ktorý je nenáročný na pohyb. Takže krátka prechádzka a je hotovo. Toto plemeno je ideálne na spoločný život s vami v byte, vďaka svojmu malému vzrastu. Najlepšie si rozumejú so svojim vlastným plemenom - ostatnými čivavami. Iné plemená moc priateľsky neznášajú. Túžia po pozornosti a nosenie ich všade so sebou je pre nich ako stvorené. Tento psík je skvelým spoločníkom hlavne pre osamelých ľudí.

psík do bytu
Aj ten najmenší pudel alebo čivava sú v srdci vlkom

Mopslík

Hľadáte si spoločníka na všedné dni? Mopslík je ideálna voľba pre vás. Toto plemeno sa veľmi dobre znáša či už s deťmi, ostatnými ľuďmi a tak isto aj so zvieratkami. Je to veľmi priateľský psík a hneď si ho zamilujete. Nemusíte sa báť žiadneho agresívneho správania pretože u tohto psíka sa s ním nestretnete. Toto stvorenie buď prespí celý deň a ani o ňom nebudete vedieť alebo za vami bude poslušne cupitať a dožadovať si pozornosť. Jeho spľasnutá tvár spôsobuje často krát chrčanie a hlasné chrápanie ale dá sa na to rýchlo zvyknúť. Hlavne v letných mesiacoch sa odporúčajú prechádzky buď skoro ráno alebo navečer, keď už nepraží slnko. Toto plemeno trochu horšie znáša vysoké teploty. Ak si vyberiete tohto maznáčika čakajú vás dni plné smiechu a radosti.

psík do bytu

Prečítajte si tiež: Ako začať s kompostovaním?

Francúzky buldok

Ak sa radíte medzi menej aktívnych ľudí a moc vás nelákajú časté prechádzky a výlety tak francúzsky buldoček môže byť váš parťák na leňošenie. Je to tichý psík, ktorý podobne ako mopslík väčšinu dňa prespí. Keď sa vrátite z roboty, bude sa vám veľmi tešiť a spoločne sa môžete vyvaliť na sedačku. Síce vie byť občas tvrdohlavý zamilujete si ho. dokáže vás rýchlo upozorniť na nebezpečenstvo a tiež v ňom drieme ochranársky pes. Rozhodne sa poteší že si bude môcť poleňošiť v byte.

psík do bytu

Yorkšírsky teriér

O tomto plemene môžeme bez zábran povedať, že je to veľký pes uväznený v maličkom telíčku. Yorkšír je pes, ktorý nemá rád cudzie osoby a často sa prejaví ako malý agresor, ktorý neváha použiť aj svoje zuby. S jeho kúpou si domov prinášate nebojácneho a veľmi energetického kamoša. Pri výchove budete potrebovať síce viac trpezlivosti ale všetko sa dá zvládnuť. Psík je malého vzrastu, takže v byte mu bude dobre. Je to veľmi inteligentné rozmaznané a sebavedomé stvorenie ale za to je to rodený ochranca a často má preto v obľube aj hlasné štekanie.

psík do bytu

Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako si zariadiť prvé vlastné bývanie?

Kokeršpaniel

Veľmi hravé a energické plemeno, ktoré má v sebe lovecké gény ktoré vás obdarí milou a prítulnou povahou. Psík je veľmi priateľský k deťom aj ostatným ľudom. Jeho výchova je o niečo náročnejšia ako u ostatných plemien. Prekvapí vás však svojou inteligenciou a bude vám verný od prvého momentu. Treba mu dať najavo kto je tu šéf a potom pôjde všetko ako po masle. S týmto psíkom sa však musíte pripraviť na dlhší pobyt v prírode pretože má v obľube viac pohybu. Je to perfektný kamoš do bytu alebo aj do rodinného domu. Často sa naviaže na svojho pána a preto je dobré ak nebude bývať dlho sám - preferuje spoločnosť.

psík do bytu
Za peniaze si kúpite dobrého psa, no iba láska rozkýva jeho chvost.

My patríme tiež medzi milovníkov psíkov a tak isto aj našim zákazníkom sa vždy snažíme vyjsť v ústrety. A keď už dnešnou témou sú naši štvornohý kamaráti ukážeme vám ako sme naposledy vymysleli priechod pre psíka, aby mohol voľne chodiť von aj dnu bez toho aby ho stále musel mať niekto na pozore.

Aj takto sa dajú už dnes vymyslieť priechody pre domácich maznáčikov - rovno do sieťky. Na našom webe Bez hmyzu SK toho nájdete viac.

No čo vybrali ste si svojho kamoša v tomto článku? Ak nie tak nižšie spomíname ešte ďalšie rasy, ktoré si život s vami v byte obľúbia tiež veľmi rýchlo.

 • Bišon
 • Bostonský teriér
 • Jazvečík
 • Čínsky chocholatý pes
 • Maltézsky psík
 • Kavalier King Charles Španiel
 • Nemecký špic
 • Americký bezsrstý teriér
 • Ši-cu

A vy ktorí už doma spoločníka máte, kľudne nám na facebook do komentára môžete pripnúť jeho fotku.

Prečítajte si tiež

zahon 4Vyvýšený záhon z paliet
Máte svoju vysnívanú predstavu o vašej záhrade ale jej rozmery vám moc nedovoľujú realizovať všetky nápady? Máme tu pre vás alternatívu, s ktorou vaša záhrada bude plne využiteľná, účelová a ešte aj štýlová. Vyvýšený záhon z paliet alebo aj iného materiálu vám pomôže ušetriť veľa priestoru a stále dokáže priniesť čerstvú úrodu.  Ak ste zručný […]
ako spravne kurit v krbePäť tipov ako správne kúriť v krbe
Aj keď sa nepriaznivá ekonomická situácia dosť nepríjemným spôsobom podpísala na cene dreva, nič nenahradí teplo domova, ktoré dodáva praskajúce drevo v krbe. Je to magický okamih, ktorý núti ľudí zastaviť sa a spomaliť. No aj pri kúrení v krbe sa môžu vyskytnúť chyby, ktoré sa často odzrkadlia na technickom stave samotného krbu. Väčšina ľudí, ktorá kúri drevom […]
vypredajNovinky na jeseň a zimu 2021 od Bez hmyzu SK
Tak ako každé leto aj toto nám už po mali končí (bohužiaľ prišlo ochladenie pomerne skoro) a mi musíme začať myslieť na jesennú sezónu. Pozrime sa teda na to, aké práce a produkty nám v tomto období pribúdajú a na čo všetko sa dokážete pripraviť: Siete proti hmyzu Kto by to bol povedal, že sa siete proti hmyzu dajú […]
1 2 3 8

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

 • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram