AJ TEN NAJMENŠÍ BALKÓN ČI MESTSKÁ TERASA SA MÔŽE PREMENIŤ NA ZELENÚ OÁZU POKOJA

15. mája 2022

Vytvorenie vlastného zeleného priestoru vo vašom príbytku je jednou z najlepšie vynaložených investícií. Večery s vychladeným proseccom a ranná káva spríjemnená vôňou domácej zeleniny dodajú i tomu najmenšiemu balkónu či terase jedinečnú atmosféru.

Bývanie v meste nemusí výlučne znamenať život bez zelene. Váš jedinečný kúsok prírody si môžete vytvoriť aj v betónovej džungli. Stačí k tomu trochu odhodlania, inšpirácie a dobrý plán.

Hydroizolácia a plán

Skutočnú záhradku si môžete dopriať na akejkoľvek streche, terase či balkóne. Využite preto zimu na plánovanie, aby ste sa s príchodom jari mohli naplno pustiť do práce. Ideálny balkónový plán by mal začať hydroizoláciou plochy, kde vyrastie vaša budúca oáza pokoja. V tomto kroku však premýšľajte komplexnejšie. Pouvažujte aj nad priestorom, kde budete chcieť umiestniť nábytok na sedenie. Bude stáť na podlahe, ktorá je teraz na balkóne? Je tomu v súčasnom stave vaša terasa vhodne prispôsobená? A čo farebnosť a štýl zariadenia. To všetko sú otázky, na ktoré by ste si mali poznať odpoveď pred návštevou obchodu.

Hydroizolácia a plán

Investujte do kvality

Balkóny a terasy totiž počas roka čelia mnohým nástrahám počasia. Preto by ste mali siahnuť trošku hlbšie do peňaženky a pri zariaďovaní vyberať z kvalitnejších materiálov. V prípade podlahy nadčasovo napríklad vyzerajú drevené či plastové dlaždice. Zaujímavou voľbou je aj umývateľný trávnatý či bambusový koberec a aktuálnou must have vychytávkou sú tiež exteriérové koberce. Aj v tomto prípade však platí staré známe, práca chvatná, málo platná. Preto sa nenechajte uniesť širokou ponukou obchodov a stále si opakujte, v akom štýle chcete mať terasu zariadenú. Učaroval vám škandinávsky minimalizmus, teplý stredomorský štýl alebo urbanizmus?

Investujte do kvality na balkón

 Zasaďte kvetiny do cool kvetináčov

Ak už máte hydroizolačný povrch a  štýl balkóna vyriešený, pustite sa do kúpy rastlín a vhodných kvetináčov. Na tento účel môžete využiť aj nádoby, ktoré sa už dlho len tak povaľujú v pivnici. Pomôžete tak nielen prírode, ale na vašu vynovenú terasu získate tiež unikátne kúsky. Tie doplňte kvetináčmi, ktoré budú ladiť k podlahe a farebnosti terasy. Následne môžete prejsť k samotnému sadeniu. V prípade, že ste záhradník začiatočník, stavte najskôr do nenáročných rastlín, akými sú napríklad paprika, čili, koriander alebo špenát. Mimochodom skvelé tipy, ako zeleň správne zasadiť spolu s drenážou a všetkým potrebným nájdete v šikovných videách na youtube.

Smart nábytok

Podlaha je hotová, rastliny zasadené. Už vám len chýba pohodlné kreslo, kde si budete vychutnávať čarovné západy slnka. Na trhu existuje mnoho variácii záhradného nábytku. Od masívneho dreveného, cez paletový či plastový až po nadčasový ratan. Práve ten je z nášho pohľadu univerzálnym spoločníkom, ktorý vyčarí jedinečnú atmosféru v škandinávskom, mestskom, ale aj prímorskom štýle. Ratanový nábytok je pohodlný, elegantný a praktický. Navyše sa dobre čistí a v súčasnej ponuke nájdete širokú škálu ratonových variácií, ktoré dokonalo doplnia akýkoľvek balkón. Jeho jedinou nevýhodou je mierne vyššia cena. Tá však zodpovedá kvalite, ktorú  ponúka. V prípade, že však nemáte rozpočet nastavený na tento druh nábytku, môžete si zaobstarať plastový ratan. Ten je síce menej odolný, no taktiež skvelo vyzerá a jednoducho sa čistí. Zelená oáza pokoja vo vašom príbytku si jednoducho zaslúži to najlepšie, čo na trhu existuje. Preto investujte do kvalitných materiálov a smart nábytku. Ten pôžitok, ktorým sa vám odmení, za to  stojí.

Smart nábytok

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
ovocioeAko na sušenie ovocia
Ak ste mali tento rok bohatú úrodu ovocia a v pivnici Vám z neho ešte veľa poostávalo, neváhajte a pustite sa do sušenia! Sušené ovocie je perfektným zdrojom živín, vitamínov, minerálov a je ideálnym doplnkom k cereáliám, ovseným vločkám, šalátom alebo si môžete vychutnávať napríklad samotné sušené banány ako sladké čipsy.  Ostáva v nich prirodzený cukor, obsahujú železo, vápnik, vlákninu a množstvo […]
kompostKompostujte a záhrada sa Vám odmení
Kompostovanie je momentálne horúca téma, preto si poďme zhrnúť všetky pozitíva ktoré má. Asi veľká časť záhradkárov by Vám povedala že kompostovanie je naozaj dobré. A prečo? No odpoveď je jednoduchá. Kompostovanie recykluje a opätovne využíva cenné živiny prostredníctvom organickej hmoty vďaka čomu Vaša záhrada prosperuje nielen zlepšením pôdy, ale zároveň získava prírodné a organické hnojivo pre rast […]
1 2 3 10

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram