Vzorkovník farieb na fasádu domu.

19. novembra 2021

Ak hľadáte tie správne odtiene tak dnes sa už môžete inšpirovať naozaj všade a z rôznych zdrojov. Vaša fasáda by kľudne mohla mať jednu z vašich obľúbených farieb alebo ak držíte krok s modernými trendami stačí si nájsť farby, ktoré sú in tento rok. Odtiene, ktoré sa vyskytujú vo vašom okolí alebo napríklad aj farby vonkajšieho tienenia ovplyvnia výber. Mali by ste vnímať farby vášho okolia, pretože farba predstavuje jazyk prírody a my by sme mali byť ešte schopní vedieť ju interpretovať.

Ako si vybrať tú správnu farbu na fasádu?

Prvým krokom je určite výber základnej farby na fasádu a potom ku nej už len dopĺňajte doplnkové farby. Nemusíte sa vôbec obávať, že by ste si nevedeli nič pekné nájsť, pretože všade na vôkol máte mnoho inšpirácií. Zastavte sa a porozhliadnite sa po okolí. Váš výber bude ovplyvňovať aj farba vašej strechy, kamenných obkladov, farba okien alebo aj farby vášho vonkajšieho tienenia a brány v blízkosti domu.

fasáda
Jemná kombinácia svetlej a tmavej farby pôsobí moderne a pri tom je to úplne jednoduchý výber.

Pár typov od nás:

  • Poobzerajte sa po vašom okolí a skúste nájsť jednoduché odtiene, ktoré sa v ňom prirodzene nachádzajú
  • Skúste sa vyhýbať veľmi živým a žiarivým odtieňom.
  • Nezabúdajte ani ta to, že farby v exteriéry na väčšej ploche budú na vás pôsobiť svetlejšie ako na malej ploche. Tento úkon je ovplyvnený viacerými faktormi ako napríklad - denné svetlo, povrch fasády, veľkosť ale aj prostredie.

Zaužívaná klasika - farebná fasáda

Farebné trendy na fasádu, jasne hovoria čo majú architekti radi. Zahliadnuc na väčšinu fasád rodinných domov, činžiakov alebo budov vieme s jasnosťou povedať, že preferujú prírodný materiál a tak isto aj štruktúru, ktorá farebnosťou súvisí s prírodnými tónmi farieb. Vítané sú priam všetky odtiene hnedej farby, ktorá v kombinácii so zelenou okolitou prírodou predstavuje pohodu. Ďalej je tu takisto veľmi obľúbená žltá farba vo viacerých odtieňoch, béžová a nezabudneme ani na silného sivého konkurenta. Tieto všetky farby majú výrazne podčiarknutú farebnú štruktúru.

Pozorujte a vyberajte správne:

Poznáte všetky farby? Tak ako ľudské oko vidí farby, je dôsledkom jeho schopnosti vnímania odrazov svetla. Nehovoriac o tom, že každého oko vidí farby inak. Vnímanie farby ako sme už spomínali ovplyvňuje aj uhol pohľadu, zdroj svetla, štruktúra povrchov ale aj prostredie. Všetky tieto faktory môžu spôsobovať aj to, že jednu rovnakú farbu každý z nás vníma inak. Preto pred výberom si dajte aj časovo záležať na vašom výbere a v kľude pozorujte prostredie a jeho okolité farebné variácie.

Ak sa ocitnete aj vo fasádnom štúdiu, tam budete mať príležitosť všetky omietky vidieť aj na skutočných vzorkách. Vyberte si niekoľko vzoriek a pozorujte ich vonku, na porovnávacích stenách, v dennom svetle alebo pod svetlom lampy a sami uvidíte ako sa menia odtiene vplyvom týchto faktorov. Môžete priložiť vzorky vašich okien, obkladov, strechy alebo napríklad ju prirovnajte k vonkajším žalúziám či roletám, ktoré by ste si chceli zaobstarať. Už dopredu a včas sa rozhodnite či sa vám táto kombinácia farieb bude páčiť a či hlavne budú spolu ladiť.

Ak nemáte možnosť ocitnúť sa v štúdiu, vždy je tu aj iná možnosť. Objednajte si vzorky na platniach a doma si ich poprikladajte k oknám, poobzerajte si ich vonku na dennom svetle alebo po západe slnka. Ráno sa vám môže javiť farba úplne inak ako na obed a večer či v noci už úplne inak. Chyba nebude v omietke ani nikde inde, ide iba o jedinečnú schopnosť vášho oka vnímať odtiene inak.


screenové rolety
Jemné, elegantne tóny screenových roliet alebo fasády domu.

Naša fotogaléria pre inšpiráciu:

Stále ste si nevybrali?

Možno sa vám tento výber javí ako náročný a stále ste si nevybrali. Možno by sme Vám vedeli poskytnúť ešte viac informácií, ktoré by vám uľahčili výber viac. Napríklad na klasické domy pasujú chladnejšie a elegantné farby. Bungalovom alebo tradične zariadeným rodinným domom sa zase hodia teplé tóny, ktoré viac inklinujú k prírode.

Neutrálnosť, svetlosť a jednoduchosť si vieme predstaviť v každom prostredí. Pozornosť pútavé a výrazné farby zvyknú dominovať v okolí a vytŕčajú z radu. Stávajú sa stredobodom pozornosti - niekedy to je riziko no niekedy to vôbec nie je na škodu.

fasáda

Predstavte si ako to bude vyzerať spolu ako celok. Krásne upravený trávnik a okolie domu. Zladená farba vonkajších žalúzií, fasády alebo brány.

Prečítajte si tiež

Bambusove zaluzie tieniaca technika 6Horúce letné dni: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova
S príchodom horúcich letných dní sa zvýšené teploty často premietajú do nepohodlia vo vnútri našich domovov. Bambusové žalúzie však ponúkajú účinné a prirodzené riešenie pre zmiernenie tepla a zlepšenie pohodlia vášho obydlia. Tento prírodný materiál je nielen esteticky príťažlivý, ale aj vďaka svojim termoizolačným vlastnostiam zaisťuje účinnú ochranu pred prenikaním tepla do interiéru. Pri výbere […]
Bioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďomBioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďom
Bioklimatická pergola je modernejšou a funkčnejšou alternatívou klasických záhradných pergol, ktorá dokáže zvýšiť komfort a pohodlie v exteriéri vášho domova. Jej lamelový strop poskytuje nielen ochranu pred slnkom, ale aj pred dažďom. V tomto článku sa pozrieme na vodotesnosť lamelového stropu bioklimatickej pergoly a na to, čo je potrebné zvážiť pri výbere nábytku a podlahy […]
Jarné čistenie tieniacej techniky - žalúzie, rolety a markízy pripravené na údržbu a účinné použitie počas teplejších mesiacov.Jarná údržba a čistenie exteriérovej tieniacej techniky: 5 najčastejších chýb a 5 mýtov
OBSAH Úvod do jarného čistenia tieniacej techniky Základné návody na čistenie bežnej exteriérovej tieniacej techniky 5 najčastejších chýb pri čistení tieniacej techniky 5 mýtov o čistení tieniacej techniky 10 najčastejších FAQ o jarnom čistení tieniacej techniky Úvod do jarného čistenia tieniacej techniky Ako odborníci s viac ako 15 rokmi skúseností v oblasti čistenia a údržby […]
1 2 3 25

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram