Vzorkovník farieb na fasádu domu.

19. novembra 2021

Ak hľadáte tie správne odtiene tak dnes sa už môžete inšpirovať naozaj všade a z rôznych zdrojov. Vaša fasáda by kľudne mohla mať jednu z vašich obľúbených farieb alebo ak držíte krok s modernými trendami stačí si nájsť farby, ktoré sú in tento rok. Odtiene, ktoré sa vyskytujú vo vašom okolí alebo napríklad aj farby vonkajšieho tienenia ovplyvnia výber. Mali by ste vnímať farby vášho okolia, pretože farba predstavuje jazyk prírody a my by sme mali byť ešte schopní vedieť ju interpretovať.

Ako si vybrať tú správnu farbu na fasádu?

Prvým krokom je určite výber základnej farby na fasádu a potom ku nej už len dopĺňajte doplnkové farby. Nemusíte sa vôbec obávať, že by ste si nevedeli nič pekné nájsť, pretože všade na vôkol máte mnoho inšpirácií. Zastavte sa a porozhliadnite sa po okolí. Váš výber bude ovplyvňovať aj farba vašej strechy, kamenných obkladov, farba okien alebo aj farby vášho vonkajšieho tienenia a brány v blízkosti domu.

fasáda
Jemná kombinácia svetlej a tmavej farby pôsobí moderne a pri tom je to úplne jednoduchý výber.

Pár typov od nás:

  • Poobzerajte sa po vašom okolí a skúste nájsť jednoduché odtiene, ktoré sa v ňom prirodzene nachádzajú
  • Skúste sa vyhýbať veľmi živým a žiarivým odtieňom.
  • Nezabúdajte ani ta to, že farby v exteriéry na väčšej ploche budú na vás pôsobiť svetlejšie ako na malej ploche. Tento úkon je ovplyvnený viacerými faktormi ako napríklad - denné svetlo, povrch fasády, veľkosť ale aj prostredie.

Zaužívaná klasika - farebná fasáda

Farebné trendy na fasádu, jasne hovoria čo majú architekti radi. Zahliadnuc na väčšinu fasád rodinných domov, činžiakov alebo budov vieme s jasnosťou povedať, že preferujú prírodný materiál a tak isto aj štruktúru, ktorá farebnosťou súvisí s prírodnými tónmi farieb. Vítané sú priam všetky odtiene hnedej farby, ktorá v kombinácii so zelenou okolitou prírodou predstavuje pohodu. Ďalej je tu takisto veľmi obľúbená žltá farba vo viacerých odtieňoch, béžová a nezabudneme ani na silného sivého konkurenta. Tieto všetky farby majú výrazne podčiarknutú farebnú štruktúru.

Pozorujte a vyberajte správne:

Poznáte všetky farby? Tak ako ľudské oko vidí farby, je dôsledkom jeho schopnosti vnímania odrazov svetla. Nehovoriac o tom, že každého oko vidí farby inak. Vnímanie farby ako sme už spomínali ovplyvňuje aj uhol pohľadu, zdroj svetla, štruktúra povrchov ale aj prostredie. Všetky tieto faktory môžu spôsobovať aj to, že jednu rovnakú farbu každý z nás vníma inak. Preto pred výberom si dajte aj časovo záležať na vašom výbere a v kľude pozorujte prostredie a jeho okolité farebné variácie.

Ak sa ocitnete aj vo fasádnom štúdiu, tam budete mať príležitosť všetky omietky vidieť aj na skutočných vzorkách. Vyberte si niekoľko vzoriek a pozorujte ich vonku, na porovnávacích stenách, v dennom svetle alebo pod svetlom lampy a sami uvidíte ako sa menia odtiene vplyvom týchto faktorov. Môžete priložiť vzorky vašich okien, obkladov, strechy alebo napríklad ju prirovnajte k vonkajším žalúziám či roletám, ktoré by ste si chceli zaobstarať. Už dopredu a včas sa rozhodnite či sa vám táto kombinácia farieb bude páčiť a či hlavne budú spolu ladiť.

Ak nemáte možnosť ocitnúť sa v štúdiu, vždy je tu aj iná možnosť. Objednajte si vzorky na platniach a doma si ich poprikladajte k oknám, poobzerajte si ich vonku na dennom svetle alebo po západe slnka. Ráno sa vám môže javiť farba úplne inak ako na obed a večer či v noci už úplne inak. Chyba nebude v omietke ani nikde inde, ide iba o jedinečnú schopnosť vášho oka vnímať odtiene inak.


screenové rolety
Jemné, elegantne tóny screenových roliet alebo fasády domu.

Naša fotogaléria pre inšpiráciu:

Stále ste si nevybrali?

Možno sa vám tento výber javí ako náročný a stále ste si nevybrali. Možno by sme Vám vedeli poskytnúť ešte viac informácií, ktoré by vám uľahčili výber viac. Napríklad na klasické domy pasujú chladnejšie a elegantné farby. Bungalovom alebo tradične zariadeným rodinným domom sa zase hodia teplé tóny, ktoré viac inklinujú k prírode.

Neutrálnosť, svetlosť a jednoduchosť si vieme predstaviť v každom prostredí. Pozornosť pútavé a výrazné farby zvyknú dominovať v okolí a vytŕčajú z radu. Stávajú sa stredobodom pozornosti - niekedy to je riziko no niekedy to vôbec nie je na škodu.

fasáda

Predstavte si ako to bude vyzerať spolu ako celok. Krásne upravený trávnik a okolie domu. Zladená farba vonkajších žalúzií, fasády alebo brány.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 20

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram