Vonkajšie zatemňovacie rolety a spokojný pán domáci v Senci.

26. januára 2022

Pred nedávnom priši do našej kancelárie sympatický dôchodcovia. Nemali predstavu čo by sa im hodilo na novo zakúpený domček blízko nás, vedeli len že by chceli niečo na okná, hlavne aby to niečo vydržalo a aby to bolo aspoň trochu bezpečné. Ujali sme sa ich a prešli sme s nimi aké majú technické možnosti a začali sme nasledovne.

V prvom rade nás zaujímalo, či majú nejakú predprípravu na oknách, či už nejakú elektriku, alebo prípadne aj predprípravu na „žalúziový kastlík“. Odpoveď bola NIE.

Bohužiaľ nie každý developer premýšľa presne tak ako samotný kupujúci, čiže čo si tam dám na svoje okná, ak sa nasťahujem...

Developer, ktorý premýšľa aj za zákazníka si samozrejme všetky takéto „vychytávky“ ktoré spríjemnia samotné bývanie dopredu naplánuje tak, aby už všetky potrebné predprípravy či už na klimatizáciu, markízu, pergolu alebo vonkajšie tienenie bolo bezproblémovo pripojiteľné a montovateľné.

Samozrejme nič také nemali na svojich oknách, takže sme si s nimi prešli základné technické riešenia, všetky máme u nás v Senci aj nainštalované a plne funkčné, takže sme im vedeli ukázať všetky možnosti v plnom nasadení.

Tieniaca technika Senec Vtáčia 44

TIP1 - Vonkajšie rolety

Samozrejme sme začali vonkajšími roletami, ktoré ako jediné spĺňajú nejakú tú bezpečnosť a pri správnom výbere a správnej montáži vám dokážu celkom slušne zvýšiť vašu ochranu a bezpečnosť majetku. Toto riešenie ich zaujalo hlavne z dôvodu bezpečnosti.

TIP2 - Vonkajšie žalúzie

Šli sme však k ďalšiemu oknu a pozreli sme sa aj na vonkajšie žalúzie. Fajn, tieto žalúzie sa im síce páčili, ale keď sme začali rozoberať ich bezpečnosť blížiacu sa k nule, už pre vonkajšie žalúzie to nevyzeralo tak ružovo. Páčilo sa im hlavne naklápanie lamiel, menej však výška o ktorú by sa pripravili, ak by sme ich montovali do okna, výška nábalu sa pohybuje niekde medzi 24-27cm.

TIP3 - Screenové rolety

Pozreli sme sa aj na ďalšie technické riešenie a tým sú screenové rolety. Výhody najmenší box cca 8-10cm, najlepšia ochrana proti vetru. Bohužiaľ s bezpečnosťou nie je to tiež žiadna sláva, i keď sa im veľmi páčila možnosť výhľadu aj pri stiahnutej screenovej rolete.

Zhrnutie a výber tienenia

Takže sme si po predstavení možnosti tienenia sadli, zhrnuli sme všetky pre a proti a nakoniec vzišiel výherca... vonkajšie hliníkové rolety. Nakoniec sa manželia zhodli čo vlastne preferujú, pani domáca síce bola nadšená z vonkajších žalúzii, ale bezpečnosť vonkajších hliníkových roliet nakoniec zvíťazila a po rýchlom zameraní a následnej výrobe výsledok stojí za to.

Vonkajšie zatemňovacie rolety Senec

Technické riešenie roliet tohto konkrétneho prípadu:

  • Všetky rolety sú v elektrike na diaľkový ovládač až na tú úzku roletu, nakoľko aj motor má svoju určitú šírku. Elektroinštaláciu sme zrealizovali z interiérových zásuviek, kábel môže ísť rovno v elektrikárskej lište ukončenej pri najbližšej zásuvke. Vonkajšie rolety je možné vyrobiť v elektrickom prevadení od šírky otvoru 55cm a viac.

Veríme že pán domáci bude spokojný po dlhé roky našou prácou a ich bývanie bude pre nich bezpečným a príjemným prostredím pre relax a oddych na zaslúženom dôchodku.

V prípade ak vás vonkajšie zatemňovacie rolety zaujali a zaujímala by vás cena roliet, neváhajte nás kontaktovať, prípadne pre rýchlu predstavu si môžete pozrieť náš cenník, rolety hliníkové sú asi najžiadanejším bezpečnostným prvkom na oknách u nás.

Prečítajte si tiež

Ako si skrášliť váš mestský balkón blogMarkízy, slnečníky a screenové rolety: 3 skvelé tipy na zatienenie balkóna
Predstavte si perfektný letný deň na balkóne. Teplo slnka, ktoré vašu pleť hladká, svieži vzduch plný vôní leta a atmosféra, ktorá je nabitá pohodou. Zdá sa ako dokonalý scenár, však? Ale čo ak vám chýba ten ideálny tieň, ktorý by vám poskytol útočisko pred slnečnými lúčmi? Máme pre vás tri štýlové riešenia, ako svoj balkón […]
Automatické vonkajšie tienenie, oplatí sa vám ich kúpa?
Určite všetci poznáte klasické typy tienenia ako sú žalúzie a rolety. Tie sa delia a vonkajšie a vnútorné, pričom každý jeden druh má svoje špecifiká, plusy ale aj negatíva. Nedá sa povedať, ktorý typ je najlepší, pretože veľa záleží aj od toho či bývate v dome, byte alebo sa jedná o tienenie do pracovných budov. Čo ale vieme povedať je, […]
Screenové rolety na drevenej pergolePríbeh rodiny, ktorá si vylepšila život na terase pomocou screenových roliet
Bolo krásne letné popoludnie a v jednom dome bolo počuť veselý smiech detí hrajúcich sa na dvore. Rodinka zo severnej časti Rakúska, sa usadili na terase, aby si vychutnali pokojný deň plný slnka. Avšak ich teplý moment bol prerušený silným náporom vetra. Aj napriek kráse ich drevenej pergoly, veterné podmienky a extrémne teploty často bránili rodinke v […]
1 2 3 26

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram