Vonkajšie zatemňovacie rolety a spokojný pán domáci v Senci.

26. januára 2022

Pred nedávnom priši do našej kancelárie sympatický dôchodcovia. Nemali predstavu čo by sa im hodilo na novo zakúpený domček blízko nás, vedeli len že by chceli niečo na okná, hlavne aby to niečo vydržalo a aby to bolo aspoň trochu bezpečné. Ujali sme sa ich a prešli sme s nimi aké majú technické možnosti a začali sme nasledovne.

V prvom rade nás zaujímalo, či majú nejakú predprípravu na oknách, či už nejakú elektriku, alebo prípadne aj predprípravu na „žalúziový kastlík“. Odpoveď bola NIE.

Bohužiaľ nie každý developer premýšľa presne tak ako samotný kupujúci, čiže čo si tam dám na svoje okná, ak sa nasťahujem...

Developer, ktorý premýšľa aj za zákazníka si samozrejme všetky takéto „vychytávky“ ktoré spríjemnia samotné bývanie dopredu naplánuje tak, aby už všetky potrebné predprípravy či už na klimatizáciu, markízu, pergolu alebo vonkajšie tienenie bolo bezproblémovo pripojiteľné a montovateľné.

Samozrejme nič také nemali na svojich oknách, takže sme si s nimi prešli základné technické riešenia, všetky máme u nás v Senci aj nainštalované a plne funkčné, takže sme im vedeli ukázať všetky možnosti v plnom nasadení.

Tieniaca technika Senec Vtáčia 44

TIP1 - Vonkajšie rolety

Samozrejme sme začali vonkajšími roletami, ktoré ako jediné spĺňajú nejakú tú bezpečnosť a pri správnom výbere a správnej montáži vám dokážu celkom slušne zvýšiť vašu ochranu a bezpečnosť majetku. Toto riešenie ich zaujalo hlavne z dôvodu bezpečnosti.

TIP2 - Vonkajšie žalúzie

Šli sme však k ďalšiemu oknu a pozreli sme sa aj na vonkajšie žalúzie. Fajn, tieto žalúzie sa im síce páčili, ale keď sme začali rozoberať ich bezpečnosť blížiacu sa k nule, už pre vonkajšie žalúzie to nevyzeralo tak ružovo. Páčilo sa im hlavne naklápanie lamiel, menej však výška o ktorú by sa pripravili, ak by sme ich montovali do okna, výška nábalu sa pohybuje niekde medzi 24-27cm.

TIP3 - Screenové rolety

Pozreli sme sa aj na ďalšie technické riešenie a tým sú screenové rolety. Výhody najmenší box cca 8-10cm, najlepšia ochrana proti vetru. Bohužiaľ s bezpečnosťou nie je to tiež žiadna sláva, i keď sa im veľmi páčila možnosť výhľadu aj pri stiahnutej screenovej rolete.

Zhrnutie a výber tienenia

Takže sme si po predstavení možnosti tienenia sadli, zhrnuli sme všetky pre a proti a nakoniec vzišiel výherca... vonkajšie hliníkové rolety. Nakoniec sa manželia zhodli čo vlastne preferujú, pani domáca síce bola nadšená z vonkajších žalúzii, ale bezpečnosť vonkajších hliníkových roliet nakoniec zvíťazila a po rýchlom zameraní a následnej výrobe výsledok stojí za to.

Vonkajšie zatemňovacie rolety Senec

Technické riešenie roliet tohto konkrétneho prípadu:

  • Všetky rolety sú v elektrike na diaľkový ovládač až na tú úzku roletu, nakoľko aj motor má svoju určitú šírku. Elektroinštaláciu sme zrealizovali z interiérových zásuviek, kábel môže ísť rovno v elektrikárskej lište ukončenej pri najbližšej zásuvke. Vonkajšie rolety je možné vyrobiť v elektrickom prevadení od šírky otvoru 55cm a viac.

Veríme že pán domáci bude spokojný po dlhé roky našou prácou a ich bývanie bude pre nich bezpečným a príjemným prostredím pre relax a oddych na zaslúženom dôchodku.

V prípade ak vás vonkajšie zatemňovacie rolety zaujali a zaujímala by vás cena roliet, neváhajte nás kontaktovať, prípadne pre rýchlu predstavu si môžete pozrieť náš cenník, rolety hliníkové sú asi najžiadanejším bezpečnostným prvkom na oknách u nás.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 20

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram