Vonkajšie žalúzie: 20 najčastejších otázok pred ich kúpou

7. apríla 2023

Hľadáte efektívny a estetický spôsob, ako chrániť svoj domov pred prehrievaním a zároveň ušetriť na nákladoch za chladenie interiéru? Vonkajšie žalúzie môžu byť ideálnym riešením pre vás.

V tomto blogovom článku sa pozrieme na výhody a možnosti, ktoré ponúkajú vonkajšie žalúzie, ako aj na ich účinnosť v porovnaní s vnútornými žalúziami.

Navyše sa podelíme o skúsenosti spokojných zákazníkov a zhrnieme, ako môžu vonkajšie žalúzie prispieť k zlepšeniu vášho vnútorného prostredia a udržateľnosti vášho domova.

vonkajšie žalúzie priznaný box Senec
Vonkajšie žalúzie montáž bez predprípravy na okne, na ktorom sa pôvodne so žalúziami nepočítalo pri výstavbe.

FAQ - najčastejšie otázky, ktoré majú zákazníci pri zvažovaní inštalácie vonkajších žalúzii:

1. Prečo si vybrať vonkajšie žalúzie?

Vonkajšie žalúzie ponúkajú účinnú tepelnú ochranu, reguláciu svetla, možnosť vetrania cez otvorené okno a špecifický dizajnový rys. Vďaka týmto vlastnostiam zabezpečujú príjemnú klímu a pomáhajú ušetriť náklady na chladenie interiéru.

2. Ako účinne sú vonkajšie žalúzie v porovnaní s vnútornými žalúziami?

Vonkajšie žalúzie sú účinnejšie, pretože zabraňujú preniknutiu slnečných lúčov a vzniku skleníkového efektu, ktorý sa vyskytuje pri vnútorných žalúziách. Účinnosť vonkajších žalúzií je výrazne vyššia, zatiaľ čo vnútorné žalúzie sú účinné len zhruba na 30 %.

3. Ako môžu vonkajšie žalúzie ušetriť peniaze?

Vonkajšie žalúzie znižujú potrebu klimatizácie a iných spôsobov chladenia, čím znižujú náklady na chladenie interiéru. Štúdia spoločnosti PRODIG - TCV preukázala, že výdavky na klimatizáciu sú až trojnásobne vyššie ako náklady na vonkajšie žalúzie.

4. Aké sú ďalšie výhody vonkajších žalúzií?

Vonkajšie žalúzie umožňujú plynulú reguláciu svetla, účinné vetranie aj so zatvorenými žalúziami, dlhodobú životnosť vďaka hliníkovému materiálu, komfortné ovládanie (vrátane možnosti pripojenia do systému inteligentnej domácnosti) a širokú škálu tvarov a farieb.

5. Ako je možné ovládať vonkajšie žalúzie?

Vonkajšie žalúzie možno ovládať manuálne alebo motoricky. Motoricky ovládané žalúzie môžu byť pripojené do systému inteligentnej domácnosti a pracovať s rôznymi senzormi podľa meniacich sa poveternostných podmienok.

6. Ako sa dajú vonkajšie žalúzie prispôsobiť dizajnu domu?

Lamely žalúzií sú k dispozícii v rôznych tvaroch a farbách, čo umožňuje zladiť ich s farbou fasády a architektonickým štýlom domu. Môžete si vybrať, či ich chcete nechať splynúť s okolím alebo ich použiť ako výrazný farebný doplnok.

7. Ako dlhá je životnosť vonkajších žalúzií?

Vonkajšie žalúzie sú vyrobené z hliníka, ktorý mimoriadne dobre odoláva nepriaznivým vplyvom počasia. Rebríky a ťažné pásky sú odolné voči UV žiareniu, oteru a zmršťovaniu, čo zaisťuje dlhodobú životnosť vonkajších žalúzií ako celku.

8. Aký je rozdiel medzi teplotou interiéru s vonkajšími žalúziami a bez nich?

Vonkajšie žalúzie môžu znižovať teplotu vo vnútri domu v priemere o 3-9 stupňov v porovnaní s domom bez žalúzií. To je citeľný rozdiel, ktorý prispieva k príjemnejšiemu vnútornému prostrediu, najmä počas horúcich letných mesiacov.

9. Ako získať cenovú ponuku a riešenie na mieru?

Ak máte záujem o vonkajšie žalúzie a chcete ušetriť náklady na chladenie interiéru a užiť si svetelný komfort, kontaktujte nás. Radi vám vypracujeme riešenie a cenovú ponuku na mieru pre váš domov.

10. Ako sa vonkajšie žalúzie čistia a udržiavajú?

Vonkajšie žalúzie je vhodné pravidelne čistiť, aby zachovali svoj vzhľad a funkčnosť. Stačí použiť mäkkú handričku alebo hubku a vodu s jemným čistiacim prostriedkom. Vyhnite sa použitiu agresívnych chemikálií, ktoré by mohli poškodiť povrchovú úpravu lamiel.

11. Ako vonkajšie žalúzie zabezpečujú ochranu pred zlodejmi?

Vonkajšie žalúzie môžu poskytnúť určitú úroveň ochrany pred zlodejmi, pretože zamedzujú pohľadu do interiéru a sťažujú prístup cez okná. Pre zvýšenie bezpečnosti môžete zvoliť modely s vysokou odolnosťou voči násiliu, napríklad s oceľovými výstuhami alebo s integrovanými zámky.

12. Sú vonkajšie žalúzie vhodné aj pre bytové domy?

Áno, vonkajšie žalúzie sú vhodné aj pre bytové domy. Poskytujú obyvateľom možnosť regulovať svetlo a teplo v interiéri, zabezpečujú viac súkromia a zlepšujú estetiku budovy.

13. Ako dlho trvá montáž vonkajších žalúzií?

Doba montáže závisí od veľkosti a komplexnosti projektu. Pre jednoduché inštalácie, ako sú žalúzie na jednotlivé okná, montáž zvyčajne trvá niekoľko hodín. Pre väčšie projekty, ako sú celé rodinné domy alebo bytové komplexy, môže montáž trvať niekoľko dní.

14. Sú vonkajšie žalúzie odolné voči silnému vetru a búrkam?

Vonkajšie žalúzie sú navrhnuté tak, aby odolávali nepriaznivým poveternostným podmienkam, vrátane silného vetra a búrok. Hliníkové lamely a odolné konštrukčné prvky zaisťujú stabilitu a dlhodobú životnosť žalúzií aj za nepriaznivého počasia.

15. Môžu vonkajšie žalúzie znižovať hluk zvonku?

Áno, vonkajšie žalúzie môžu pomôcť znižovať hluk zvonku, pretože vytvárajú ďalšiu bariéru medzi oknom a vonkajším prostredím. Aj keď ich hlavným účelom nie je zvuková izolácia, môžu prispieť k celkovému zníženiu hlučnosti, najmä ak sú kombinované s kvalitnými oknami s dobrými izolačnými vlastnosťami.

16. Ako zvoliť správnu farbu a štýl vonkajších žalúzií?

Pri výbere farby a štýlu vonkajších žalúzií by ste mali brať do úvahy celkový vzhľad a architektúru vašej nehnuteľnosti. Môžete zvoliť farbu, ktorá sa zhoduje s farbou fasády alebo okien, alebo sa rozhodnúť pre kontrastný odtieň, ktorý vytvorí zaujímavý vizuálny efekt. Pri výbere štýlu žalúzií zvážte veľkosť a tvar lamiel, ako aj typ ovládania (manuálne alebo motorické), ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

17. Je možné vonkajšie žalúzie nainštalovať na už existujúce okná?

Áno, vonkajšie žalúzie je možné nainštalovať na už existujúce okná. Montáž sa môže vykonávať na rôzne spôsoby, napríklad pomocou podomietkových alebo nadomietkových kastlíkov. Pred inštaláciou sa odporúča konzultovať so špecialistom, ktorý vám pomôže zvoliť správny typ žalúzií a montážneho systému pre vaše okná.

Vonkajšie žalúzie Z90 bez predprípravy na rodinnom dome, montáž na drevené euro okno s manuálnym ovládaním Trnava.
Vonkajšie žalúzie Z90 bez predprípravy na rodinnom dome, montáž na drevené euro okno s manuálnym ovládaním Trnava.

18. Ako vonkajšie žalúzie ovplyvňujú energetickú účinnosť budovy?

Vonkajšie žalúzie môžu pozitívne ovplyvniť energetickú účinnosť budovy tým, že zabraňujú prehrievaniu interiéru v letnom období a znižujú potrebu klimatizácie. V zimnom období môžu žalúzie zadržiavať teplotu vo vnútri a znižovať potrebu vykurovania. Ich účinnosť závisí od správneho výberu a inštalácie žalúzií, ako aj od ich použitia v kombinácii s inými energeticky efektívnymi opatreniami.

V lete, keď slnečné lúče dopadajú na okná, vonkajšie žalúzie odrážajú slnečné žiarenie a zabraňujú jeho preniknutiu do interiéru. Tým sa znižuje potreba chladiť priestor a zároveň sa zlepšuje tepelný komfort. V zime môžu vonkajšie žalúzie pôsobiť ako izolačná vrstva, ktorá znižuje tepelné straty cez okná.

Pri správnom návrhu a inštalácii vonkajších žalúzií môže byť dosiahnutá značná úspora energie, čo vedie k nižším nákladom na chladenie a vykurovanie a zároveň k zvýšeniu komfortu v interiéri.

19. Ako dlho vydržia vonkajšie žalúzie?

Životnosť vonkajších žalúzií závisí od materiálu, kvality výroby a správnej údržby. Pri použití kvalitných materiálov, ako je hliník alebo plast odolný voči poveternostným vplyvom, môžu žalúzie vydržať aj 15 až 20 rokov alebo aj dlhšie. Pravidelná údržba, ako je čistenie a kontrola mechanizmov, zabezpečí dlhodobú funkčnosť a estetický vzhľad žalúzií.

20. Ako sa dajú kombinovať vonkajšie žalúzie s inými druhmi okenných doplnkov?

Vonkajšie žalúzie sa dajú kombinovať s rôznymi druhmi okenných doplnkov, ako sú sieťky proti hmyzu, vnútorné žalúzie, rolety alebo záclony. Táto kombinácia vám umožní dosiahnuť optimálnu reguláciu svetla a teploty v interiéri, zároveň poskytne ochranu pred hmyzom a zvýši súkromie. Pri plánovaní kombinácie vonkajších žalúzií s inými okennými doplnkami je dôležité zvážiť celkový dizajn a funkčnosť, ako aj kompatibilitu jednotlivých prvkov.

Viac technických informácii si nájdete priamo na produktovej stránke vonkajších žalúzii

vonkajsie zaluzie Modra
Vonkajšie žalúzie Modra bez predprípravy na okne + elektircké ovládanie na diaľkový ovládač + veterné čidlo.

Pár slov na záver:

Vonkajšie žalúzie predstavujú účinný a moderný spôsob tienenia, ktorý prináša nielen estetické, ale aj praktické výhody. S ich pomocou môžeme regulovať teplotu a svetelné podmienky v interiéri, čím zlepšujeme energetickú účinnosť našej domácnosti a zároveň šetríme na nákladoch za klimatizáciu a vykurovanie.

Avšak, aby sme mohli využiť všetky výhody vonkajších žalúzií, je nesmierne dôležité zvoliť správnu montérsku firmu s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti vonkajších žalúzií. Skúsená firma vám zabezpečí kvalitnú inštaláciu, poradí s výberom materiálov a farieb a pomôže vám optimalizovať energetickú účinnosť vášho domova.

Investícia do vonkajších žalúzií sa mnohonásobne vráti nielen v podobe úspor na energetických nákladoch, ale aj v zvýšení komfortu bývania a estetickom oživení fasády. Nezabúdajte teda, že kľúčom k úspechu je voľba overenej a skúsené montérskej firmy, ktorá zabezpečí, že váš domov bude chránený v každom ročnom období.

Prečítajte si tiež

Ušetrite peniaze: Návod na výmenu silónu na žalúziách
Tento návod je určený pre šikovných domácich majstrov, ktorí si chcú ušetriť peniaze za služby profesionálov pri výmene silónu na žalúziách. Po prečítaní tohto návodu budete vedieť, ako si sami vymeniť silón na žalúziách od A po Z. AK SI CHCETE OBJEDNAŤ NOVÉ ŽALÚZIE, POZRITE SA NA INTERIÉROVÉ ŽALÚZIE OD BEZHMYZU A NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ […]
Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
1 2 3 30

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram