Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.

28. decembra 2022

“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí. 

Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj stalo.

Dali sme si  vynikajúcu kávu na terase, kde mi ukázal stenu od suseda ktorú by chcel niečím prekryť. 

Spýtal som sa ho, aký má byť účel toho prekrytia.  Povedal mi že hlavne z tej strany pomerne intenzívne fúka vietor a zároveň ak sú susedia na dvore oni nemajú svoje súkromie.

Screenové rolety na terase Záhorská Bystrica
Screenové rolety na terase Záhorská Bystrica

Zamyslel som sa nad možnosťami a nejaké ma napadli.

Vonkajšie hliníkové rolety sú síce fajn ale pri vetre v takomto rozmere sa môžu prehýbať a nie sú určené na montáž do priestoru, z vlastnej skúsenosti viem povedať čo vietor dokáže….

Druhou možnosťou ktorá ma napadla boli screenové rolety, ktoré som mu aj ponúkol. Ich hlavnou výhodou je silná odolnosť voči vetru až do rýchlosti 135 kilometrov za hodinu. 

Druhou výhodou screenových roliet je ich priehľadnosť pri použití screenovej tkaniny nemá človek pocit že je zabednený z bočnej strany ale tieto rolety mu ponechávajú príjemný výhľad do okolia.

Táto možnosť sa mu zapáčila a hneď sme sa aj dohodli a vymerali sme pergolu. Po nejakom čase od zamerania bola  roleta vyrobená ovládanie sme zvolili elektrické na diaľkový ovládač. Dohodli sme si deň montáže, následne som poslal montérov na nahodenie tejto screenovej rolety.

Ako teda prebehla montáž samotnej screenovej rolety?

Samotná montáž prebehla bez problémov, mojim šikovným montérom sa podarilo roletu osadiť a sprevádzkovať zhruba za jednu hodinku. Následne bolo možné otestovať a odovzdať celé riešenie.

Screenové rolety na terase Záhorská Bystrica Bratislava

Na druhý deň som cestoval do Záhorskej Bystrice kde som sa zastavil na adrese a ešte raz som si prešiel s ním mnou doporučenú roletu či je všetko v poriadku, môj známy bol ňou priam nadšený.

Za takéto spätné väzby som vždy rád a hlavne som rád že mojím odporúčaným riešením screenovej rolety ktoré sme odovzdali stopercentne splnilo účel a doteraz pri  každej návšteve u môjho veľmi dobrého známeho sa idem na ňu pozrieť, odskúšam či je všetko v poriadku  a som rád, že funguje screenová roleta už niekoľko sezón.

Aj takto môže vyzerať odovzdaná zákazka ktorá nezačína len zameraním ale začína ešte oveľa skôr ako má zákazník predstavu o tom čo by potreboval respektíve čo by chcel vyriešiť nejaký svoj problém na terase, záhrade, balkóne či okne. 

Ako teda zvážiť technické možnosti, keď nemáte žiadne skúsenosti?

Každé jedno riešenie tienenia či už rolety, vonkajších žalúzií markíz pergol alebo screenových roliet si vyžaduje určitú skúsenosť. 

A práve preto nepodceňujte správne  rozhodnutie a určite sa poraďte s odborníkom, kde si prejdete v prvom rade problém ktorý chcete riešiť a ktorý chcete odstrániť pri kúpe správnej tieniacej techniky. 

Náš TIP na vylepšenie:

vrchnú časť trojuholníkovú je možné takisto uzavrieť, vieme vyrobiť hliníkový rám v rovnakej farbe aj s rovnakou screenovou látkou. Vyzeralo by to asi takto:

screen aj s vrchným pevným trojuholníkom

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
ako na hmyz v zahradeAntialergické sieťky na okná
O sieťkach na okná už počul každý, a zrejme si predstaví najskôr klasickú sieťku, ktorá slúži ako mechanická ochrana proti hmyzu. No okrem hmyzu sa nám cez otvorené okno do domu môže dostať prach, špina alebo rôzne veľké peľové častice. Ako to riešiť? Neotvárať okná vôbec? To zrejme nie je riešenie. Okno otvorené na vetračku má svoj […]
1 2 3 29

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram