Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.

28. decembra 2022

“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí. 

Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj stalo.

Dali sme si  vynikajúcu kávu na terase, kde mi ukázal stenu od suseda ktorú by chcel niečím prekryť. 

Spýtal som sa ho, aký má byť účel toho prekrytia.  Povedal mi že hlavne z tej strany pomerne intenzívne fúka vietor a zároveň ak sú susedia na dvore oni nemajú svoje súkromie.

Screenové rolety na terase Záhorská Bystrica
Screenové rolety na terase Záhorská Bystrica

Zamyslel som sa nad možnosťami a nejaké ma napadli.

Vonkajšie hliníkové rolety sú síce fajn ale pri vetre v takomto rozmere sa môžu prehýbať a nie sú určené na montáž do priestoru, z vlastnej skúsenosti viem povedať čo vietor dokáže….

Druhou možnosťou ktorá ma napadla boli screenové rolety, ktoré som mu aj ponúkol. Ich hlavnou výhodou je silná odolnosť voči vetru až do rýchlosti 135 kilometrov za hodinu. 

Druhou výhodou screenových roliet je ich priehľadnosť pri použití screenovej tkaniny nemá človek pocit že je zabednený z bočnej strany ale tieto rolety mu ponechávajú príjemný výhľad do okolia.

Táto možnosť sa mu zapáčila a hneď sme sa aj dohodli a vymerali sme pergolu. Po nejakom čase od zamerania bola  roleta vyrobená ovládanie sme zvolili elektrické na diaľkový ovládač. Dohodli sme si deň montáže, následne som poslal montérov na nahodenie tejto screenovej rolety.

Ako teda prebehla montáž samotnej screenovej rolety?

Samotná montáž prebehla bez problémov, mojim šikovným montérom sa podarilo roletu osadiť a sprevádzkovať zhruba za jednu hodinku. Následne bolo možné otestovať a odovzdať celé riešenie.

Screenové rolety na terase Záhorská Bystrica Bratislava

Na druhý deň som cestoval do Záhorskej Bystrice kde som sa zastavil na adrese a ešte raz som si prešiel s ním mnou doporučenú roletu či je všetko v poriadku, môj známy bol ňou priam nadšený.

Za takéto spätné väzby som vždy rád a hlavne som rád že mojím odporúčaným riešením screenovej rolety ktoré sme odovzdali stopercentne splnilo účel a doteraz pri  každej návšteve u môjho veľmi dobrého známeho sa idem na ňu pozrieť, odskúšam či je všetko v poriadku  a som rád, že funguje screenová roleta už niekoľko sezón.

Aj takto môže vyzerať odovzdaná zákazka ktorá nezačína len zameraním ale začína ešte oveľa skôr ako má zákazník predstavu o tom čo by potreboval respektíve čo by chcel vyriešiť nejaký svoj problém na terase, záhrade, balkóne či okne. 

Ako teda zvážiť technické možnosti, keď nemáte žiadne skúsenosti?

Každé jedno riešenie tienenia či už rolety, vonkajších žalúzií markíz pergol alebo screenových roliet si vyžaduje určitú skúsenosť. 

A práve preto nepodceňujte správne  rozhodnutie a určite sa poraďte s odborníkom, kde si prejdete v prvom rade problém ktorý chcete riešiť a ktorý chcete odstrániť pri kúpe správnej tieniacej techniky. 

Náš TIP na vylepšenie:

vrchnú časť trojuholníkovú je možné takisto uzavrieť, vieme vyrobiť hliníkový rám v rovnakej farbe aj s rovnakou screenovou látkou. Vyzeralo by to asi takto:

screen aj s vrchným pevným trojuholníkom

FAQ: ČASTÉ OTÁZKY OHĽADOM SCREENOVÝCH ROLIET

Aký bol účel prekrytia steny od suseda?

Hlavne zabezpečiť ochranu pred vetrom a zachovať súkromie na terase.

Aké sú výhody screenových roliet?

Screenové rolety sú odolné voči vetru až do rýchlosti 135 km/h, a zároveň poskytujú priehľadnosť, čím umožňujú príjemný výhľad do okolia.

Aký druh ovládania bola vybraná pre screenovú roletu?

Bola zvolená elektrická verzia s diaľkovým ovládačom.

Ako by ste zhodnotili dôležitosť konzultácie s odborníkom pri výbere tieniacej techniky?

Je veľmi dôležité poradiť sa s odborníkom pri výbere tieniacej techniky, aby sa správne vyhodnotil problém a navrhol adekvátny riešenie.

Aké iné možnosti prekrytia susedovej pergoly sa uvádzajú v článku?

Jednou z možností je použitie hliníkového rámu s rovnakou screenovou látkou aj na vrchnú časť pevného trojuholníka.

Ako by ste opísali zákazníkovo spokojené riešenie tieniacej techniky?

Zákazník je spokojný, ak tieniaca technika efektívne rieši jeho problém a vydrží dlhodobo využívanie.

Aká je odolnosť screenových roliet voči vetru?

Screenové rolety sú odolné voči vetru až do rýchlosti 135 km/h.

Akým spôsobom môžeme dosiahnuť súkromie na terase s použitím screenových roliet?

Screenové rolety umožňujú súkromie na terase bez pocitu zabednenia, pretože ich použitie neobmedzuje výhľad do okolia.

Z článku je zrejmé, že screenové rolety sa ukázali ako vhodné riešenie prekrytia steny pergoly a poskytnutia ochrany pred vetrom a zachovania súkromia na terase. Ich výhody, ako silná odolnosť voči vetru, priehľadnosť a estetický vzhľad, boli ocenené a zákazník bol s ich použitím veľmi spokojný.

Zaujímavé informácie o screenových roletách:

  1. Odolnosť voči vetru: Screenové rolety majú vysokú odolnosť voči vetru až do rýchlosti 135 km/h. Tento fakt zabezpečuje, že rolety zostanú stabilné aj pri silnejšom vetre.
  2. Priehľadnosť: Screenové rolety používajú špeciálnu screenovú tkaninu, ktorá umožňuje priehľad do okolia. To znamená, že aj keď sú rolety zatiahnuté, človek má stále príjemný výhľad von.
  3. Ochrana pred slnečným žiarením: Okrem ochrany pred vetrom screenové rolety tiež poskytujú ochranu pred slnečným žiarením. Tkanina blokuje škodlivé UV žiarenie a zabraňuje prehrievaniu miestnosti.
  4. Estetický vzhľad: Screenové rolety majú moderný a elegantný vzhľad, ktorý sa ľahko prispôsobí rôznym typom architektúry a exteriéru. Sú k dispozícii v rôznych farbách a dizajnoch, aby sa dokonale hodili k existujúcemu prostrediu.
  5. Možnosť ovládania: Screenové rolety môžu byť ovládané manuálne alebo elektricky. Elektrické ovládanie zahŕňa diaľkový ovládač, čo zvyšuje pohodlie a jednoduchosť používania.
  6. Výdrž a odolnosť: Screenové rolety sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré zabezpečujú ich vysokú trvanlivosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Sú navrhnuté tak, aby vydržali dlhodobé používanie bez potreby častého údržby.

Screenové rolety sú teda praktickým a estetickým riešením prekrytia a ochrany terasy.

Prečítajte si tiež

Ako si skrášliť váš mestský balkón blogMarkízy, slnečníky a screenové rolety: 3 skvelé tipy na zatienenie balkóna
Predstavte si perfektný letný deň na balkóne. Teplo slnka, ktoré vašu pleť hladká, svieži vzduch plný vôní leta a atmosféra, ktorá je nabitá pohodou. Zdá sa ako dokonalý scenár, však? Ale čo ak vám chýba ten ideálny tieň, ktorý by vám poskytol útočisko pred slnečnými lúčmi? Máme pre vás tri štýlové riešenia, ako svoj balkón […]
Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?
Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov […]
Čím odstrániť hrdzu
Ak vaše kovové predmety zhrdzaveli, nemusíte ich zakaždým vyhadzovať! Existuje veľa spôsobov, ako vyčistiť kovové predmety od hrdze. Od domácich prostriedkov až po účelovo zakúpené odstraňovače hrdze. Naši poradcovia pre vás v nasledovných riadkoch pripravili najlepšie možnosti ako sa ľahko zbaviť hrdze. Zoškriabte škvrny od hrdze Odstrániť nežiadúcu hrdzu možno pomocou nástrojov s abrazívnym povrchom. Vyžaduje […]
1 2 3 46

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram