Siete proti hmyzu a ich časté poškodenia: Príroda vo výzve

11. apríla 2023

Hmyz v domácnostiach môže byť veľkým problémom. Od malých múch až po nepríjemné komáre, tieto malé tvory dokážu nielen rušiť náš pokoj, ale niekedy aj prenášať choroby. Riešením, ktoré mnohí z nás zvolili, sú siete proti hmyzu. Tieto praktické bariéry umiestnené na oknách či dverách majú za úlohu zadržať hmyz vonku a zároveň nám umožniť prívod čerstvého vzduchu. Avšak, ako každé riešenie, aj sieť proti hmyzu má svoje slabiny a časté poškodenia, ktoré si môžeme všimnúť po určitom čase alebo v určitom ročnom období.

Jedným z najčastejších pôvodcov poškodenia sietí proti hmyzu sú nielen rôzne poveternostné podmienky alebo mechanické vplyvy, ale aj, prekvapivo, vtáky. Sýkorky a iné drobné vtáčiky, hľadajúce potravu, sú jednými z častých 'vinníkov' poškodenia týchto sietí. Na prvé počutie sa to môže zdať prekvapujúce, no má to svoje logické vysvetlenie.

Prírodné inštinkty vo výzve

Vtáky ako sýkorky majú prirodzený inštinkt hľadať potravu. Počas zimy mnoho hmyzu, ako sú lienky alebo muchy, vyhľadáva úkryt v škárach okenných rámov, za rámom sietí proti hmyzu alebo za okenicami. Pre vtáky, ktoré sú aktívne aj v zimných mesiacoch, sú tieto miesta ideálnym zdrojom potravy. Keďže siete proti hmyzu často prekryjú tieto 'zásobárne', vtáky sa snažia dostať k potrave cez sieť. Tým neúmyselne spôsobujú jej poškodenie.

Poškodená sieť proti hmyzu od vtákov

Porozumenie situácii

Je dôležité pochopiť, že takéto poškodenie nie je výsledkom chyby v samotnej sieti proti hmyzu. Sieť je navrhnutá tak, aby odolávala hmyzu, nie však zobákom hladných vtákov. Preto v takýchto prípadoch nemôže byť poškodenie sieťky považované za reklamáciu. Ide o mechanické poškodenie spôsobené vonkajšími vplyvmi, na ktoré výrobca nemá priamy vplyv ani dosah.

Aj takto môže vyzerať poškodená sieť po sýkorkách
Aj takto môže vyzerať poškodená sieť po sýkorkách

Záver

Pri výbere a inštalácii sietí proti hmyzu je dôležité mať na pamäti, že príroda má svoje zákony, ktoré nemôžeme úplne kontrolovať. Poškodenie spôsobené vtákmi je súčasťou tohto vzájomného pôsobenia medzi našimi domovmi a prírodným prostredím. Namiesto toho, aby sme sa na toto poškodenie pozerali ako na problém, môžeme ho chápať ako príležitosť bližšie spoznať a rešpektovať dynamiku a potreby našich pernatých susedov.

Zatiaľ čo je potrebné nahradiť poškodenú sieť, mali by sme si tiež uvedomiť, že žijeme v symbióze s prírodou a že naše rozhodnutia majú vplyv aj na tie najmenšie tvory, ktoré nás obklopujú.

Ak odstrániť poškodenú sieť proti hmyzu?

Ak ste sa stretli s takýmto špecifickým problémom a vaša sieť proti hmyzu je poškodená kvôli aktivitám vtákov, neváhajte nás kontaktovať. Sme tu, aby sme vám pomohli nájsť optimálne riešenie pre vašu situáciu. Či už potrebujete radu, ako zabrániť budúcim poškodeniam, alebo hľadáte možnosti opravy či výmeny poškodenej siete, náš tím odborníkov je pripravený poskytnúť vám odbornú pomoc a podporu.

Neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom e-mailu, telefonicky alebo prostredníctvom našej webovej stránky. Spoločne nájdeme riešenie, ktoré bude vyhovovať vám aj vašim pernatým susedom.

Ako teda vyriešiť tento problém?

Ak si ich chcete vyriešiť sami, existuje lepiaca sietovina, ktorá síce nevydrží dlho, ale okamžite vyrieši vás problém s roztrhnutou sieťovinou.

Druhým riešením je nechať si ju presieťkovať odborne, alebo svojpomocne, stačí vám na to samotná sieťovina a buď sa potrápite si zatlačením gumičky napríklad kuchynským nožíkom, alebo iným spôsobom, neni to nič komplikované len si to vyžaduje trpezlivosť a precíznosť.

Najefektívnejším riešením je výmena obyčajnej sieťoviny za PET screen sieťovinu odolnú proti ostrým mačacím pazúrikom, takže takéto PET screen siete budú určite odolnejším riešením ako klasické siete vyrobené zo 100% polyesteru.

Prečítajte si tiež

Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?
Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov […]
Krtko v záhrade a ako sa ho zbaviť?
Hoci krtkovia vyzerajú roztomilo, môžu spôsobiť vážne škody na trávniku a terénnych úpravách. V zemi vytvárajú zložité siete tunelov a kopcov a rýchlo ničia alebo poškodzujú rastliny, trávu a stromy. Ak chcete svoj dvor zrekultivovať, jediným riešením je naučiť sa, ako sa krtkov zbaviť. Nebojte sa. Krtkov sa možno jednoducho aj zbaviť humánnym spôsobom. Tím […]
1 2 3 42

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram