Plastové okná antracitové

18. júla 2023

Keď sa povie plastové okná, väčšina ľudí si predstaví hlavne biele modely. Iste, na bielej nie je nič zlé, a jedná sa o jednu z najbežnejších farieb aj čo sa týka architektúry a bytového dizajnu. Biela sa vám bude hodiť takmer všade, a nemusíte príliš premýšľať ani s ladením iných doplnkov či stien. No aj táto farba má svoje nevýhody - v niektorých prípadoch môže pôsobiť nudne a časom môže dokonca šedivieť. My vám do pozornosti dávame práve antracitovú.

Aká je to antracitová farba, a kde všade sa dá použiť? 

Je na čase ukončiť všetky predsudky týkajúce sa tejto farby. Vedeli ste, že v roku 2021 bola antracitová vyhlásená dokonca za farbu roka v interiérovom dizajne? Sivá, no nie šedá, tmavá, no nie ponurá. Aj tak by sa dala charakterizovať táto farba. Môže byť klasická, v lesklom či matnom prevedení, ale aj s malými lesklými čiastočkami. Keď je natretá na väčšej ploche, môže týmito odleskami pripomínať vesmír.

Je jedno, kde ju použijete – v dome, na oknách, na stenách alebo aj na oblečení – antracitová vždy bude pôsobiť tajomne, elegantne a nadčasovo.

Skvelé využitie antracitovej

V exteriéri: na plastových oknách, na vstupnej bráne, plote či kovaní, ako pergola pri vonkajšej terase, na streche, na vstupných dverách, ale aj farba prístavby domu (napríklad garáže), a rôznych záhradných dekorácií.

V interiéri: taktiež na oknách, na niektorých dverách (napríklad do kúpeľne), tiež sa nemusíte báť použiť antracitovú aj na steny (nechať vyniknúť ako jednu dizajnovú stenu – obývačka či kúpeľňa), na podlahe, na obkladačkách, nábytku, dekoráciách ale aj pri stolovaní (taniere, hrnčeky a podobne).

Antracitová je farba, ktorá sa hodí primárne do modernejších a minimalistických domácností, no nič nepokazíte ani s antracitovými oknami na vidieckych domoch.

V čom sú antracitové plastové okná výnimočné? 

Antracitové okno je v podstate vyrobené z takého istého plastu ako biele, no líši sa najmä v dizajne.

  • Ako klasické, aj antracitové okná sa vyrábajú len z tých najkvalitnejších a najodolnejších  plastov, v 5 komorových PVC profiloch so zasklením dvojitým izolačným sklom.
  • Univerzálna stavebná hĺbka týchto okien býva 30 mm, so štandardnými rozmermi, pričom sa samozrejme u výrobcu dá nechať vyrobiť si aj okno na mieru.
  • Modely okien na trhu sú sklápacie, pevné či otváracie smerom dovnútra. Nájdete medzi nimi klasické interiérové okná, malé stropné okienka na povalu, francúzske okná ako aj balkónové dvere.
  • Profily krídel aj rámov okien bývajú vystužené oceľovými pozinkovanými výstuhami o hrúbke  1,5 mm, ktoré zaisťujú stabilitu a pevnosť celého okna. 
  • Samozrejmosťou je, že okná sú vybavené kvalitným kovaním v rovnakej farbe.
  • Ako klasické, tak aj antracitové plastové okná vynikajú skvelými termoizolačnými a akustickými vlastnosťami.
  • Pri balkónových dverách a francúzskych okná sa dá kovanie poistiť ešte aj detskou poistkou, takže nehrozia žiadne nehody.
  • Väčšina výrobcov ponúka dovoz a montáž okien zdarma. 
  • Aj k antracitovým plastovým oknám si viete bez problémov  zabezpečiť vonkajšie či vnútorné žalúzie, rolety a sieťky proti hmyzu.
  • Jedinou nevýhodou môže byť fakt, že tmavšia antracitová farba sa na slnku môže nahrievať viac ako klasická biela.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram