Objavte skryté poklady v okolí Senca: Top 14 atrakcií pre turistov

8. apríla 2023

Vitajte v malebnom meste Senec a jeho okolí, kde na vás čaká nespočetné množstvo atrakcií a zážitkov. Tento kút Slovenska ponúka širokú škálu možností na výlety, od prírodných krás až po historické pamiatky. Pridajte sa k nám na ceste za objavovaním tých najlepších tipov, ktoré vám odhalia skryté poklady tohto úžasného regiónu.

Tip 1: Slnečné jazerá – relaxácia a zábava pre všetkých

Slnečné jazerá sú nepochybne najväčšou atrakciou v okolí Senca a ideálnym miestom na výlet. Táto obľúbená rekreačná oblasť ponúka množstvo možností na kúpanie, opaľovanie a vodné športy. Návštevníci si tu môžu vychutnať diskotéky, bary, bufety a športoviská, ktoré prilákajú turistov nielen zo Slovenska, ale aj z Česka a Maďarska.

Slnečné jazerá – relaxácia a zábava pre všetkých
Slnečné jazerá – relaxácia a zábava pre všetkých

Tip 2: Kaštieľ v Bernolákove – historický skvost po rekonštrukcii

Kaštieľ v Bernolákove, ktorý patril rodine Esterházyovcov, je po nedávnej rekonštrukcii ideálnou destináciou pre milovníkov histórie. Pri slávnostnom otvorení sa zúčastnil aj prezident SR Andrej Kiska. Prehliadka kaštieľa vás zavedie do čias Márie Terézie a amerického prezidenta Theodora Roosevelta, ktorí ho navštívili.

Tip 3: Kaštieľ v Malinove – škola a park v jednom

Kaštieľ v Malinove je zaujímavý najmä tým, že v ňom už 94 rokov sídli Stredná záhradnícka škola. Okrem klasicistického kaštieľa môžete navštíviť aj Anglický krajinný park o rozlohe 5 hektárov, ktorý je prístupný verejnosti a ponúka príjemnú atmosféru na prechádzku.

Tip 4: Mestské múzeum v Senci – objavte prírodu a históriu mesta

Mestské múzeum v Senci, ktoré nájdete v Tureckom dome, ponúka expozíciu venovanú živej a neživej prírode v Senci a blízkom okolí. Zároveň sa tu nachádza aj expozícia zameraná na dejiny mesta.

Mestské múzeum v Senci
Mestské múzeum v Senci

Tip 5: Oáza sibírskeho tigra pri Kostolnej pri Dunaji – podpora ohrozeného druhu

V Kostolnej pri Dunaji sa nachádza útočisko pre ohrozené sibírske tigre, kde sú vytvorené podmienky imitujúce ich prirodzené prostredie. Areál je obklopený lesom a poliami, a návštevníci tak môžu vidieť tieto majestátne zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Tip 6: Múzeum včelárstva v Kráľovej pri Senci – najväčšie v Európe

Múzeum včelárstva v Kráľovej pri Senci je najväčšie svojho druhu v Európe a určite stojí za návštevu. Svoje zbierky tu zhromažďuje už od roku 1975. V minulosti sa na tomto mieste nachádzalo včelárske učilište. Múzeum môžete navštíviť od apríla do októbra, počas pracovného týždňa od 9:00 do 17:00 a počas víkendu od 9:00 do 13:00.

Tip 7: Most v Kráľovej pri Senci – barokovo-secesná architektúra

Most v Kráľovej pri Senci
Most v Kráľovej pri Senci

V Kráľovej pri Senci sa nachádza barokovo-secesný most, ktorý postavili talianski kamenári na začiatku 20. storočia. Tento kamenný most dlhý 42 metrov a široký takmer 5 metrov sa týči ponad potok Čierna voda a je skvelým miestom na prechádzku a fotografovanie.

Tip 8: Kaviareň Kopčekovo Senec – skvelá zmrzlina a miesto pre rodiny s deťmi

Novootvorená zmrzlináreň Kaviareň Kopčekovo Senec očarila svojou atmosférou, prístupom k najmenším zákazníkom a vynikajúcou originálnou zmrzlinou. Náš tip je arašidová zmrzlina a chutné sorbety. V ponuke nájdete aj bezlaktózové variácie. Toto miesto je ideálne na príjemne strávený čas s malými deťmi, s možnosťou rezervácie priestorov pre oslavy alebo súkromné posedenia v Senci.

Kaviareň Kopčekovo Senec – skvelá zmrzlina a miesto pre rodiny s deťmi
Kaviareň Kopčekovo Senec – skvelá zmrzlina a miesto pre rodiny s deťmi

Tip 9: Mesto Senec a Aquapark – termálne kúpele a relax

Senec je malebné mesto známe svojimi termálnymi kúpeľmi a jazerami, ideálnymi na oddych a relaxáciu. Navštívte Aquapark Senec, kde si môžete vychutnať rôzne bazény, tobogany a wellness zónu. Po celodennom relaxe v aquaparku sa prejdite po nábreží Slnečných jazier a vychutnajte si krásny výhľad na vodnú hladinu.

Tip 10: Kostol Svätého Vojtecha Blatné – gotická architektúra

V okolí Senca sa nachádza niekoľko historických pamiatok, ktoré stoja za návštevu. Jednou z nich je Kostol svätého Vojtecha v obci Blatné. Tento gotický kostol pochádza zo 14. storočia a je jednou z najstarších stavieb v regióne. Prejdite sa okolo kostola a obdivujte jeho architektonické detaily, ktoré svedčia o bohatej histórii tohto miesta.

Tip 11: Chránená krajinná oblasť Malé Karpaty – prírodný raj

Ak máte radi prírodu, určite navštívte Chránenú krajinnú oblasť Malé Karpaty. Táto nádherná oblasť ponúka množstvo turistických chodníkov, ktoré vedú cez husté lesy, lúky a malebné dedinky. Nezabudnite si priniesť pevnú obuv a dostatok vody, pretože niektoré trasy môžu byť náročné. Počas svojej túry sa zastavte na vyhliadke Záruby, odkiaľ môžete vidieť celý región v celej svojej kráse.

Tip 12: Zrúcanina hradu Čeklís – stredoveká pevnosť s úchvatným výhľadom

Na záver by som chcel spomenúť ešte jedno zaujímavé miesto v okolí Seneca - zrúcaninu hradu Čeklís. Táto stredoveká pevnosť sa nachádza na vrchu nad obcou Tomášov a ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu. Prejdite sa po zrúcanine a predstavte si, aké životy tu kedysi žili jeho obyvatelia.

Zrúcanina hradu Čeklís – stredoveká pevnosť s úchvatným výhľadom
Zrúcanina hradu Čeklís – stredoveká pevnosť s úchvatným výhľadom

Tip 13: Country Saloon Senec na Slnečných jazerách

Pre milovníkov výbornej kuchyne, zábavy a relaxu je ideálnym miestom návšteva tématickej reštaurácie Country Saloon Senec, situovanej priamo v areáli Slnečných jazier. Táto jedinečná reštaurácia ponúka nielen chutné jedlá a príjemné prostredie, ale aj úžasnú atmosféru inspirovanú americkým divokým západom.

Country Saloon Senec je výborným miestom pre rodiny s deťmi, pretože disponuje vynikajúcim detským ihriskom, ktoré by mohlo konkurovať aj tým v najväčších mestách. Zatiaľ čo dospelí si môžu vychutnať svoje obľúbené jedlá a nápoje, deti sa môžu bezpečne zabaviť na modernom ihrisku plnom zábavných atrakcií. Nechajte sa uniesť kúzlom tohto miesta a doprajte si nezabudnuteľný zážitok pre celú rodinu.

Tip 14: Nudapláž Guláška Senec

Pre tých, ktorí hľadajú miesto na opaľovanie a kúpanie s príjemnou atmosférou a väčším súkromím, ponúka Senec jedinečnú alternatívu – nudapláž Guláška. Nachádza sa v blízkosti Slnečných jazier a ponúka možnosť stráviť čas v harmonii s prírodou, bez potreby obliekať sa.

Nudapláž Guláška je obľúbeným miestom pre všetkých, ktorí uprednostňujú kúpanie bez plaviek a chcú si užiť prírodu v celom svojom raji. Okrem opaľovania a kúpania sa tu môžete venovať aj rôznym športovým aktivitám, ako je napríklad plážový volejbal. Táto pláž prináša nielen relax a súkromie, ale aj príležitosť spoznať nových ľudí a nadviazať priateľstvá s podobne zmýšľajúcimi návštevníkmi.

FAQ najčastejšie otázky pred návštevou mesta Senec

  1. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Senci a jeho okolí?

Slnečné jazerá, kaštieľ v Bernolákove, kaštieľ v Malinove, mestské múzeum v Senci, oáza sibírskeho tigra pri Kostolnej pri Dunaji, múzeum včelárstva v Kráľovej pri Senci, aquapark Senec, kostol svätého Martina v Blatnom, chránená krajinnej oblasti Malé Karpaty a zrúcanina hradu Čeklís sú len niektoré z mnohých zaujímavostí, ktoré môžete navštíviť počas návštevy Senece.

  1. Aké ubytovacie možnosti sú k dispozícii v Senci a okolí?

V Senci a jeho okolí nájdete rôzne ubytovacie možnosti, ako sú hotely, penzióny, apartmány a kempingy. V závislosti od vášho rozpočtu a preferencií si môžete vybrať ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

  1. Aké sú možnosti stravovania v Senci?

Senec ponúka širokú škálu reštaurácií, kaviarní a rýchleho občerstvenia. Môžete si tu vychutnať tradičné slovenské jedlá, ale aj medzinárodnú kuchyňu. Nezabudnite navštíviť miestne zaujímavosti, ako je napríklad tématická reštaurácia Country Saloon Senec či zmrzlináreň Kopčekovo Senec.

  1. Ako sa dostať do Seneca a po jeho okolí?

Senec je ľahko dostupný autom po diaľnici D1 z Bratislavy alebo Trnavy. Mesto je tiež dobre napojené na železničnú a autobusovú dopravu. Pre pohyb po meste môžete využiť, taxi služby, prejst si mesto peši, alebo si prenajať bicykel.

  1. Aká je najlepšia doba na návštevu Senca?

Najlepšia doba na návštevu Senca závisí od vašich záujmov a plánov. Slnečné jazerá sú najviac obľúbené v letných mesiacoch, keď si môžete užiť kúpanie, opaľovanie a vodné športy. Na prechádzky a turistiku v okolí Senca sú ideálne obdobia jar a jeseň, keď je príjemné počasie a nižšia návštevnosť.

V zime sa môžete zúčastniť na rôznych kultúrnych a športových podujatiach, ktoré mesto organizuje. Počasie je v zime chladnejšie a môže snežiť, ale to neznamená, že by mesto nemalo čo ponúknuť. Môžete navštíviť múzeá, galérie, historické pamiatky alebo sa zúčastniť na vianočných trhoch a koncertoch. Kedykoľvek sa rozhodnete navštíviť Senec, nájdete tu mnoho zaujímavých aktivít a atrakcií pre celú rodinu.

ZÁVER:

S touto zbierkou 14 tipov na výlet v okolí Senca ste pripravení zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvá. Ako vidíte, Senec a jeho okolie ponúkajú niečo pre každého - od milovníkov histórie a kultúry až po nadšencov prírody. Nečakajte dlhšie a vyberte sa objavovať tieto úchvatné atrakcie. Či už navštívite všetky naše tipy alebo si vyberiete len niektoré z nich, sme si istí, že si prinesiete domov nezabudnuteľné spomienky a zážitky.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram