Montáž vonkajších žalúzii Senec, JANUÁR

11. júla 2021

Zastavil sa u nás v kancelárii sympatický pár v najlepších rokoch, že by si dali radi na svoj rodinný dom namontovať vonkajšie žalúzie.

Moja základná otázka nasledovala hneď ako vstúpili: “máte váš dom zateplený?” odpoveď nenechala na seba dlho čakať a zároveň som ju aj očakával, “ÁNO” odpovedal pán.

tak to môže byť celkom problém, ak by ste chceli manuálne ovládanie…” po tejto vete sa pán zhrozil, lebo očakával že mu automaticky odpoviem a vysypem z rukáva, aké sú možnosti farebné a že toto môžeme s kľudom preskočiť. Zároveň som ho však ubezpečil, že ak by aj náhodou manuálne žalúzie nevychádzali, tak mu určite budeme vedieť nahodiť elektrické žalúzie.

Manuálne ovládanie potrebujú dostatok miesta pri okennom pánte, aby bolo možné prevŕtať ovládaciu kľuku. Najlepšie bude, ak sa pôjdeme na to pozrieť rovno na dom” odpovedal som mu

Keďže ich domček stojí neďaleko našej kancelárie v Senci a je navyše mimo sezóny, čiže máme viac času na obhliadky ako počas sezóny, išli sme sa rovno pozrieť na okná, v akom sú stave.

Vzhľad domu pred montážou vonkajších žalúzii

Prešli sme si spolu všetky okná, prešli sme si všetky požiadavky:

  •  výmena starých roliet za vonkajšie žalúzie
  •  osadenie sietí proti hmyzu pod žalúzie
  •  výmena žalúzii za bambusové interiérové žalúzie
  •  príprava elektriky k oknám, kde nebolo možné technicky osadiť manuálne žalúzie.

Vonkajšie žalúzie manuálne ovládanie

Nakoniec sme zvážili elektrické žalúzie pre 4 okná z 10, na ktoré bolo potrebné pripraviť elektriku, keďže okenné pánty boli tak blízko ostenia, že tam nebolo možné navŕtať kľuku.

vonkajšie žalúzie manuálne ovládanie
miesto pre vŕtanie manuálnej kľuky
Vonkajšie žalúzie manuálne ovládanie Senec
Montáž žalúzii na okne, kde bolo možné osadiť aj kľuku, pánty sú na opačnej strane okna.

Po obhliadke sme zákazníkovi spracovali cenovú ponuku, prešli sme si ešte detaily montáže, odsúhlasili si technické riešenie a po odsúhlasení ceny sme sa pustili do výroby.

Proces prípravy a výroby trvá v závislosti od obdobia, mimo sezóny sa pohybuje cca medzi 3-4 týždňami, počas sezóny sa môže výroba natiahnuť až na 6 týždňov, preto je fajn si zvážiť kedy máte predstavu o namontovaných žalúziách, keďže výroba sa môže líšiť od vašich predstáv dosť výrazne.

Aby som sa vrátil k tejto zákazke, samotná montáž vzhľadom na nulové hodnoty na teplomery vyšla and očakávanie a všetko sadlo podľa plánu. Za jeden deň to chalani nestihli namontovať, keďže v januári je tma už okolo 16tej, ale na ďalší deň všetko dokončili a doobeda boli kompletne hotoví.

Tak a domček je hotový !!!!!

Sme veľmi radi, že všetko dopadlo na jednotku, verím že sa určite so zákazníkom budeme ešte počuť, keďže sa mu automaticky ozveme po nejakom čase, či všetko funguje ako má a v prípade nejakých nedostatkov pošleme technika, aby tieto žalúzie v rámci záruky nastavil a premazal, aby mohli slúžiť nie len ako dizajnový kus, ale hlavne aby plnili tieniacu funkciu na oknách.

PS: stala sa aj taká úsmevná vec, kolega mi volá, „ako si to zameral... prečo nemáme krycí plech na toto okno a zostali tam len dva malé plechy?

Samozrejme som to hneď začal riešiť, kde mohol nastať problém... nevedel som na to prísť, ale vyriešilo sa to samo, človek by ani neveril, že tam kde mali ísť dva malé plechy oni nahodili jeden veľký ktorý mal ísť na toto okno a presne pasoval na okná z opačnej strany... Myslím že ani keby sme to presne zamerali tak by nám to nikdy nevyšlo takáto náhoda... Takže si pekne demontovali krycie plechy a nakoniec ich nahodili tak ako mali ísť...:-)

PS2: Zákazník bol nešťastný a zmierený s oknom na šatníku, keďže je mini úzke, že tam žalúziu nedostaneme... ale ja som ho presvedčil o tom, že so žalúziami pracujem už dvanásť rokov a že mu viem navrhnúť riešenie. Riešením bolo použitie vonkajšej žalúzie bez ovládania, čiže sa nedá síce ovládať z vonku, ale určite vyzerá okno s takouto žalúziou oveľa lepšie, ako keby tam nemal vôbec nič... 🙂

Žalúzia osadená bez ovládnaia, naklápanie jedine uchytením za lamelu, takto sa naklápať dá.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať, radi vám s tým pomôžeme, aby váš dom či byt vyzeral podľa vašich predstáv.

s prianím krásneho dňa Radovan Vitek

Prečítajte si tiež

Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
vonkajšie žalúzieAko si vybrať vonkajšie exteriérové žalúzie na váš dom?
Vonkajšie exteriérové žalúzie sú moderným a efektívnym spôsobom, ako si zabezpečiť príjemnú klímu a súkromie vo vašom dome. Tieto žalúzie vám umožnia regulovať množstvo svetla a tepla, ktoré preniká do interiéru, a zároveň ochrániť vaše okná pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. V tomto článku vám poradíme, ako si vybrať správne vonkajšie žalúzie podľa vašich potrieb a […]
Ako si skrášliť váš mestský balkón blogMarkízy, slnečníky a screenové rolety: 3 skvelé tipy na zatienenie balkóna
Predstavte si perfektný letný deň na balkóne. Teplo slnka, ktoré vašu pleť hladká, svieži vzduch plný vôní leta a atmosféra, ktorá je nabitá pohodou. Zdá sa ako dokonalý scenár, však? Ale čo ak vám chýba ten ideálny tieň, ktorý by vám poskytol útočisko pred slnečnými lúčmi? Máme pre vás tri štýlové riešenia, ako svoj balkón […]
1 2 3 33

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram