Markízy, slnečníky a screenové rolety: 3 skvelé tipy na zatienenie balkóna

20. augusta 2023

Predstavte si perfektný letný deň na balkóne. Teplo slnka, ktoré vašu pleť hladká, svieži vzduch plný vôní leta a atmosféra, ktorá je nabitá pohodou.

Zdá sa ako dokonalý scenár, však?

Ale čo ak vám chýba ten ideálny tieň, ktorý by vám poskytol útočisko pred slnečnými lúčmi? Máme pre vás tri štýlové riešenia, ako svoj balkón upraviť tak, aby sa stal dokonalým miestom pre oddych.

Screenové rolety - moderná elegancia v službách praktickosti

Pri hľadaní ideálnej kombinácie moderného vzhľadu a funkčnosti, screenové rolety jasne vedú. Nejde len o estetický doplnok, ale aj o efektívny nástroj pre reguláciu svetla a zachovanie intímneho súkromia. Vďaka robustným materiálom, z ktorých sú vyrobené, odolajú aj nepriaznivým poveternostným podmienkam. A s rôznymi dostupnými vzormi a farbami môžete ich ľahko prispôsobiť vzhľadu vášho balkóna.

5 najčastejších otázok pre screenové rolety

Čo sú screenové rolety?

Screenové rolety sú špeciálne typy roliet, ktoré kombinujú moderný dizajn s funkčnosťou. Sú navrhnuté tak, aby regulovali množstvo prichádzajúceho svetla, zatiaľ čo zachovávajú súkromie a estetiku priestoru.

Z akého materiálu sú vyrobené screenové rolety?

Sú vyrobené z trvácnych materiálov, často z kombinácie polyesterových vlákien a PVC. Tieto materiály sú odolné voči poveternostným vplyvom a sú ľahko udržiavateľné.

Ako sa udržiavajú screenové rolety?

Screenové rolety sú jednoduché na údržbu. Väčšinou postačí ich pravidelne odprašovať a občasne ich pretrieť vlhkou handričkou. V prípade väčšieho zašpinenia je možné použiť jemné čistiaci prostriedky.

V akých farbách a vzoroch sú dostupné screenové rolety?

Screenové rolety sú dostupné v širokom spektre farieb a vzorov. Vďaka tomu si môžete prispôsobiť ich štýlu konkrétneho interiéru alebo exteriéru, či už hľadáte neutrálnu farbu alebo niečo výraznejšie.

Ako efektívne screenové rolety zatienia priestor pred slnečnými lúčmi?

Vďaka svojej štruktúre a materiálu screenové rolety efektívne filtrujú slnečné lúče, čím znižujú teplotu v miestnosti a chránia pred UV žiarením. Mieru zatienenia možno prispôsobiť výberom konkrétneho typu screenovej rolety s rôznou hustotou tkaniny.

Markízy - spojenie tradičnej elegancie a moderného štýlu

Markízy sú časom overeným spôsobom, ako balkónu dodať štýlový tieň. S ich tradičným šarmom a funkcionalitou si rýchlo získajú srdce každého milovníka exteriéru. Ponúkajú ochranu pred priamymi slnečnými lúčmi a zároveň pridávajú balkónu estetickú hodnotu. Navyše, s možnosťami ako automatické alebo manuálne ovládanie, si ich môžete prispôsobiť svojim potrebám.

5 najčastejších otázok pre markízy, Markízy - spojenie tradičnej elegancie a moderného štýlu

5 najčastejších otázok pre markízy

Čo sú markízy?

Markízy sú vonkajšie zatienenia, ktoré sa obvykle montujú nad okná, vchody alebo na balkóny a terasy. Slúžia na ochranu pred priamym slnečným žiarením a prípadnými zrážkami, zároveň pridávajú estetickú hodnotu exteriéru budovy.

Z akých materiálov sú vyrobené markízy?

Markízy sú často vyrobené z odolných tkanín, ako sú akryl, polyester alebo plátno. Rám môže byť z ocele, hliníka alebo iných odolných materiálov, ktoré sú navrhnuté tak, aby odolávali poveternostným vplyvom.

Ako sa udržiavajú markízy?

Aby markízy dlho vyzerali dobre a fungovali správne, je dôležité ich pravidelne čistiť. Odporúča sa odstraňovať prach a nečistoty štetcom a občasne ich umyť mäkkým mydlom a vodou. V prípade skvrn je dobré použiť špeciálne čistiaci prostriedky pre markízové tkaniny.

Aké sú hlavné výhody používania markíz?

Markízy poskytujú účinnú ochranu pred slnkom, čo môže znížiť náklady na klimatizáciu v horúcich mesiacoch. Tiež chránia priestor pred mierne zrážkami a zvyšujú súkromie. Esteticky obohacujú exteriér domu alebo bytového domu.

Je možné prispôsobiť dizajn a farbu markízy môjmu domu?

Áno, markízy sú dostupné v množstve rôznych štýlov, farieb a vzorov. Vďaka tomu môžete vybrať takú markízu, ktorá sa najlepšie hodí k architektúre a dizajnu vášho domu.

Slnečníky - kúsok pláže priamo u vás doma

Ak túžite po atmosfére pláže bez potreby cestovania, slnečník je pre vás ideálnym riešením. Tento štýlový doplnok vám poskytne nielen tieň, ktorý v horúcich dňoch tak potrebujete, ale zároveň dodá vášmu balkónu plážový vzhľad. Výber veľkostí, farieb a tvarov je obrovský, takže si určite vyberiete ten pravý pre seba.

Výber správneho zatienenia pre váš balkón je kľúčom k dokonalému relaxu. Ako vidíte, máte na výber z viacerých skvelých možností. Nezabúdajte však, že správna voľba je o kombinácii estetiky, kvality a funkcionality. Ak si nie ste istí svojou voľbou, neváhajte sa obrátiť na odborníka, ktorý vám s výberom a inštaláciou pomôže. Urobte zo svojho balkóna skutočný raj na zemi!

Slnečníky - kúsok pláže priamo u vás doma, 5 najčastejších otázok pre slnečníky

5 najčastejších otázok pre slnečníky

Čo sú slnečníky?

Slnečníky sú prenosné alebo stacionárne zariadenia navrhnuté na ochranu pred priamym slnečným žiarením. Bežne sa využívajú na plážach, záhradách, terasách alebo balkónoch a sú skvelým riešením pre dočasné alebo sezónne zatienenie.

Z akých materiálov sú vyrobené slnečníky?

Tkanina slnečníka je často vyrobená z odolných materiálov ako sú polyester, akryl alebo plátno, ktoré sú často impregnované, aby odolávali UV žiareniu a vode. Rukoväť a žrby môžu byť vyrobené z dreva, hliníka, ocele alebo iných pevných materiálov.

Ako sa staráte o slnečník?

Je dobré pravidelne čistiť tkaninu slnečníka mäkkým štetcom a pri väčších nečistotách použiť mäkký hadrič a vlažnú vodu s jemným mydlom. Pri dlhodobejšom nevyužívaní je vhodné slnečník zložiť a uložiť do sucha.

Aké sú výhody používania slnečníkov?

Slnečníky sú flexibilné, ľahko prenosné a ponúkajú okamžitú ochranu pred slnkom. Sú ideálne pre miesta, kde nie je možné inštalovať stacionárne zatienenie, a vďaka rôznym štýlom a farbám môžu byť aj estetickým doplnkom exteriéru.

Je možné prispôsobiť veľkosť a štýl slnečníka mojim potrebám?

Áno, slnečníky sú dostupné v rôznych veľkostiach, farbách a štýloch. Či už hľadáte malý prenosný slnečník na pláž alebo veľký stacionárny slnečník pre váš dvor, existuje množstvo možností prispôsobených rôznym potrebám a vkusom.

Dnešný svet exteriérového dizajnu ponúka nespočetné možnosti na zlepšenie a prispôsobenie vášho vonkajšieho priestoru. Či už uprednostňujete moderné screenové rolety, tradičné markízy alebo prenosné slnečníky, kľúčom je nájsť ten správny produkt, ktorý vyhovuje vašim estetickým a praktickým potrebám.

Naše FAQ vám poskytujú rýchly prehľad o týchto produktoch, aby ste mohli robiť informované rozhodnutia. Ste zvedaví, aké riešenia by najlepšie vyhovovali vášmu domovu alebo bytu? Navštívte náš web a získajte cenovú ponuku na vybraný produkt.

Naše odborné tímy sú pripravené poskytnúť vám radu a pomôcť vám transformovať váš exteriér do dokonalého miesta na relax.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 28

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram