Membránové siete proti hmyzu – domov bez alergénov

26. marca 2021

Pre niekoho je obdobie od jari do jesene najkrajšími mesiacmi v roku. Iní trpia, nemôžu si užívať nádherné počasie a ani doma sa neskryjú pred svojim najväčším nepriateľom – alergiou. Alergie sa stávajú jedným z najrozšírenejších ochorení na svete. Nedajú sa liečiť, ale ich príznaky môžete zmierniť elimináciou alergénov. Membránové siete - domov bez alergénov

Alergia na prach ako nepriateľ pol milióna Slovákov

Znie to až neuveriteľne, ale vyše pol milióna Slovákov trpí na rôzne druhy alergií. Prečo sa u ľudí prebudí alergia? U zdravého človeka tvorí imunitný systém protilátky len voči škodlivým votrelcom. Alergici majú od narodenia v tele špecifické imunoglobulíny (IgE), ktoré bojujú nielen proti škodlivým, ale aj proti neškodným látkam v okolitom prostredí. Zjednodušene môžeme povedať, že alergia je neschopnosť organizmu rozoznať neškodné cudzorodé látky. Väčšinu ľudí trápi aj alergia na prach.

alergia na prach

Následne sa imunitný systém u človeka zblázni a začne proti týmto látkam bojovať. Výsledkom sú známe prejavy alergií – kýchanie, kašlanie, smrkanie, zhoršené dýchanie, opuch očí alebo rôzne kožné prejavy. Medzi najviac rozšírené alergie patria alergia na peľ, alergia na prach a na roztoče.

Bohužiaľ všetky menované alergény sa vyskytujú takmer všade okolo nás. Veľmi nepríjemné prejavy má alergia u detí, ktoré odmietajú medikamentóznu liečbu. Vonku len ťažko zabránite, aby sa vaše dieťa cítilo lepšie a vyhlo sa alergénom. Naopak vo vnútri sa dajú prach, peľ i roztoče eliminovať na minimum. Veľkým pomocníkom pri znižovaní množstva prachu a peľu v domácnosti sú protialergické sieťky proti hmyzu. Ak aj Vás trápi alergia na prach, nájdite to správne riešenie.

Protialergické membránové siete proti hmyzu

Sieťky proti hmyzu nemusia slúžiť len ako bariéra pre drobný hmyz. Nové, progresívne technológie umožnili vyrobiť sieťky, ktoré zabránia vniknutiu hmyzu do interiéru a zároveň vás ochránia pred alergénmi.

Princíp fungovania týchto sieťok je postavený na membráne z nanovlákien, ktorá tvorí nepriepustnú bariéru pre peľ, smog, prach a ostatné častice vyvolávajúce alergie. Membrána z nanovlákien sa podobá na tú, ktorú v posledných mesiacov využíva veľa z vás – na membránu z chirurgických rúšok.

Nanomembrána respilon

Membránové siete - domov bez alergénov a čo to vlastne znamená?

Nanovlákna sú tenšie ako ľudský vlas a vďaka tejto vlastnosti membrána dokáže zachytiť aj najmenšie čiastočky, a to dokonca aj kvapalné. Alergia na prach a ostatné typy alergií už nebudú mať vo vašej domácnosti šancu útočiť na vás alebo vaše deti. Ako bonus musíme spomenúť ešte jeden prínos membránových sieťok - menej času stráveného umývaním podláh alebo utieraním prachu.

Zároveň sa sieťky veľmi jednoducho čistia, stačí ich pretrieť vlhkou handričkou. Na zdraví sa neoplatí šetriť, a preto je membránová sieťka proti hmyzu tou najlepšou investíciou. Chcete si kúpiť protialergické siete na okná?

Obráťte sa na odborníkov na tieniacu a ochrannú techniku okien v e-shope bezhmyzu.sk. Kliknite na stránky bezhmyzu.sk a nedajte vo vašej domácnosti šancu prachu či peľu.

TIP na riešenie terasy: všetko čo potrebujete vedieť o screenových roletách.

Prečítajte si tiež

ako na hmyz v zahradeAntialergické sieťky na okná
O sieťkach na okná už počul každý, a zrejme si predstaví najskôr klasickú sieťku, ktorá slúži ako mechanická ochrana proti hmyzu. No okrem hmyzu sa nám cez otvorené okno do domu môže dostať prach, špina alebo rôzne veľké peľové častice. Ako to riešiť? Neotvárať okná vôbec? To zrejme nie je riešenie. Okno otvorené na vetračku má svoj […]
siet na vchodove dvereAkú sieť použiť na vchodové dvere
V dnešnej časti si ukážeme možnosti, aké máme pri použití siete proti hmyzu na vchodové dvere, nebudem zdržovať, poďme rovno na možnosti: Klasická pevná sieť proti hmyzu na vchodové dvere Bez problémov je možné osadiť otváracie dvere s použitím predsadeného rámu, jediná vec ktorú je potrebné zohľadniť je že v spodnej časti nie je rám a dvere je potrebné […]
IMAG0545Akú sieťku na roletu či žalúziu?
Častá otázka našich zákazníkov. Vo videu si ukážeme rozdiel medzi roletou a žalúziou a možnými spôsobmi uchytenia a používanie sietí proti hmyzu. Nie je jedno ako uchytiť sieťku na vonkajšiu roletu a vonkajšiu žalúziu, spravíme si konečne poriadok čo kam je možné vôbec uchytiť a ako sa to dá vôbec montovať a používať. Textový prepis videa: Dobrý deň prajem. V dnešnej […]
1 2 3 6

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram