Membránové siete proti hmyzu – domov bez alergénov

26. marca 2021

Pre niekoho je obdobie od jari do jesene najkrajšími mesiacmi v roku. Iní trpia, nemôžu si užívať nádherné počasie a ani doma sa neskryjú pred svojim najväčším nepriateľom – alergiou. Alergie sa stávajú jedným z najrozšírenejších ochorení na svete. Nedajú sa liečiť, ale ich príznaky môžete zmierniť elimináciou alergénov. Membránové siete - domov bez alergénov

Alergia na prach ako nepriateľ pol milióna Slovákov

Znie to až neuveriteľne, ale vyše pol milióna Slovákov trpí na rôzne druhy alergií. Prečo sa u ľudí prebudí alergia? U zdravého človeka tvorí imunitný systém protilátky len voči škodlivým votrelcom. Alergici majú od narodenia v tele špecifické imunoglobulíny (IgE), ktoré bojujú nielen proti škodlivým, ale aj proti neškodným látkam v okolitom prostredí. Zjednodušene môžeme povedať, že alergia je neschopnosť organizmu rozoznať neškodné cudzorodé látky. Väčšinu ľudí trápi aj alergia na prach.

alergia na prach

Následne sa imunitný systém u človeka zblázni a začne proti týmto látkam bojovať. Výsledkom sú známe prejavy alergií – kýchanie, kašlanie, smrkanie, zhoršené dýchanie, opuch očí alebo rôzne kožné prejavy. Medzi najviac rozšírené alergie patria alergia na peľ, alergia na prach a na roztoče.

Bohužiaľ všetky menované alergény sa vyskytujú takmer všade okolo nás. Veľmi nepríjemné prejavy má alergia u detí, ktoré odmietajú medikamentóznu liečbu. Vonku len ťažko zabránite, aby sa vaše dieťa cítilo lepšie a vyhlo sa alergénom. Naopak vo vnútri sa dajú prach, peľ i roztoče eliminovať na minimum. Veľkým pomocníkom pri znižovaní množstva prachu a peľu v domácnosti sú protialergické sieťky proti hmyzu. Ak aj Vás trápi alergia na prach, nájdite to správne riešenie.

Protialergické membránové siete proti hmyzu

Sieťky proti hmyzu nemusia slúžiť len ako bariéra pre drobný hmyz. Nové, progresívne technológie umožnili vyrobiť sieťky, ktoré zabránia vniknutiu hmyzu do interiéru a zároveň vás ochránia pred alergénmi.

Princíp fungovania týchto sieťok je postavený na membráne z nanovlákien, ktorá tvorí nepriepustnú bariéru pre peľ, smog, prach a ostatné častice vyvolávajúce alergie. Membrána z nanovlákien sa podobá na tú, ktorú v posledných mesiacov využíva veľa z vás – na membránu z chirurgických rúšok.

Nanomembrána respilon

Membránové siete - domov bez alergénov a čo to vlastne znamená?

Nanovlákna sú tenšie ako ľudský vlas a vďaka tejto vlastnosti membrána dokáže zachytiť aj najmenšie čiastočky, a to dokonca aj kvapalné. Alergia na prach a ostatné typy alergií už nebudú mať vo vašej domácnosti šancu útočiť na vás alebo vaše deti. Ako bonus musíme spomenúť ešte jeden prínos membránových sieťok - menej času stráveného umývaním podláh alebo utieraním prachu.

Zároveň sa sieťky veľmi jednoducho čistia, stačí ich pretrieť vlhkou handričkou. Na zdraví sa neoplatí šetriť, a preto je membránová sieťka proti hmyzu tou najlepšou investíciou. Chcete si kúpiť protialergické siete na okná?

Obráťte sa na odborníkov na tieniacu a ochrannú techniku okien v e-shope bezhmyzu.sk. Kliknite na stránky bezhmyzu.sk a nedajte vo vašej domácnosti šancu prachu či peľu.

TIP na riešenie terasy: všetko čo potrebujete vedieť o screenových roletách.

Prečítajte si tiež

sieť proti hmyzu rolovacia na dverePrečo si zaobstarať siete proti hmyzu?
✔ Všetky výhody na jednom mieste. Leto na Slovensku prináša nielen príjemné teplé dni plné slnka, ale aj zvýšenú aktivitu hmyzu, ktorý môže byť nielen otravný, ale predstavuje aj zdravotné riziko pre nás a našich blízkych. Riešením, ako si užívať letné dni bez nevítaných návštevníkov, existuje niekoľko, no tým najrozšírenejším je osadiť doma či v práci siete […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Darčeky nielen na Vianoce blogDarčeky nielen na Vianoce.
Vianoce sa neodmysliteľne blížia a Vy ste presne ten vianočný škriatok, ktorý si nákup darčekov necháva na poslednú chvíľu? Alebo už pár týždňov trávite po večeroch čas tak že skrolujete všetky možné online obchody? Oh áno, myslím že túto situáciu všetci dobre poznáme a nielen na Vianoce! Nelámte si preto viac hlavu, pripravili sme pre Vás originálne […]
1 2 3 8

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram