Developerské projekty Bratislava 2022 - je z čoho si vyberať

5. októbra 2022

Bratislava je nielen hlavným mestom Slovenska, ale aj centrom všetkých developerských projektov. Niet sa čomu čudovať. Naše najväčšie a najrušnejšie mesto ponúka prácu ľudom z celej krajiny. A viac práce sa rovná aj väčší dopyt po bývaní. Posledné roky na tento stúpajúci trend zareagovali aj developeri, ktorí začali s výstavbou obytných domov po celom meste. Skutočne sa dá povedať, že je si z čoho vyberať! Už dávno neplatí, že byty si kupujú len rodiny s deťmi. Trend nasvedčuje tomu, že byty si budú kupovať aj mladí, nezadaní ľudia. V tomto článku sa pozrieme na najzaujímavejšie developerské projekty roku 2022 v Bratislave.

1 izbový byt Bratislava predaj Ružinov

Na Ružinove sú zaujímavé dve veci – jeho skvelá poloha a dostupnosť 1 izbových bytov. Doslova 10 minút od centra mesta to máte autom, ale aj mestskou dopravou. Bývať v Ružinove znamená bývať takmer v centre, no stále máte okolo aj dostatok prírody, jazier a zelene. Táto mestská časť je ideálna pre rodiny s deťmi, ale aj mladých ľudí, ktorí napríklad pracujú v centre mesta.

V minulosti bolo takmer nemožné predať 1 izbový byt. Dnes sa už situácia mení, a trend je bohužiaľ taký, že čoraz menej mladých ľudí sa plánuje usadiť a založiť si rodinu. Dnes 30tinici radšej pracujú na svojej kariére, a namiesto toho aby čakali s kúpou väčšieho bytu kým sa usadia, si doprajú svoje vlastné hniezdočko už dnes. Čo na tom, že sa jedná len o 1 izbák? Práve tieto byty sú nenáročné, štýlové a v budúcnosti, keď sa človek rozhodne usadiť, sa dajú ďalej prenajať študentom alebo slobodným ľudom.

1 izbový byt Bratislava predaj Ružinov
1 izbový byt Bratislava predaj Ružinov

Rodinné domy na predaj, Bratislava okolie

Ak sa jedná o mladú rodinu či pár, je takmer na 100% isté , že dajú prednosť okoliu Bratislavy a rodinnému domu pred bytom priamo v meste. Najmä posledné dve desaťročia sa okolie Bratislavy rozrástlo, a z menších dediniek v dostupnosti do 30 minút jazdy od Bratislavy sa stávajú skutočne lukratívne lokality na život. Bavíme s o takzvaných satelitoch, teda menších obciach, no zároveň s plnou občianskou vybavenosťou. Medzi tieto patria napríklad obce Dunajská Lužná, Bernolákovo, Rovinka, Ivanka pri Dunaji, Miloslavov a iné.

V prospech týchto rodinných domov hrá aj fakt, že sú lacnejšie ako bývanie v samotnom centre Bratislavy. Aj napriek inflácii developeri pozorujú zvýšený záujem o menšie rodinné domy. Je to logické, pretože v dnešnej dobe veľká väčšina rodín neplánuje viac ako 2 deti, a tak im stačí aj rodinný dom so 4 izbami, ktorý sa ráta do kategórie menších, a tým aj cenovo dostupnejších rodinných domov. Jediná nevýhoda takéhoto bývania môže byť dopravná situácia, najmä ak rodina pracuje v Bratislave alebo tam deti majú školy.

Rodinné domy na predaj, Bratislava okolie
Rodinné domy na predaj, Bratislava okolie

Predaj bytov Rača

Ďalšou rýchlo rozvíjajúcou sa lokalitou je mestská štvrť Rača. Dosť ďaleko od centra mesta aby sa to odrazilo na lepších cenách, no stále dosť blízko na to, aby sa mohlo povedať, že bývate v Bratislave. Svoje bývanie si tu nájdu aj rodiny s deťmi, výhodou je, že sa tu dajú nájsť aj 3 a viac izbové byty, ale aj ľudia, ktorý v hlavnom meste pracujú a dá sa povedať, že to, čo dajú sa veľkorysý 1 izbový byt, by dali v Starom meste za malú garsónku.

Rača má čaro predmestia a vidieka, čo sa myslí v dobrom. Je to bezpečná štvrť s prírodou okolo a vlastným koloritom, čoho dôkazom sú aj rôzne mestské slávnosti. Kedysi zaznávaná mestská časť dnes zažíva svoj boom, aj vďaka snahe developerov a výstavbe. Samozrejmosťou v Rači je aj plná občianska vybavenosť, a keď napríklad vyslovene nepracujete v centre, nemusíte ani nikam chodiť.

Predaj bytov Rača
Predaj bytov Rača

Byty na predaj - okolie Bratislavy

Okolie Bratislavy je skôr známe výstavbou a predajom rodinných domov, no ani byty nestoja v úzadí. Prečo? Pretože povedzme mladý pár berie Bratislavu len ako prestupnú stanicu, chce investovať viac menej do svojej kariéry a nie vždy má čas na údržbu domu so záhradou. Zároveň vie, že bývanie v podnájme povedzme po dobu 10 rokov je vyslovene nevýhodná investícia. Preto mnoho mladých, ale aj starších ľudí preferuje kúpu bytu.

Zjednodušene by sa dalo povedať, že čím ďalej od Bratislavy tým menšia ponuka bytov a väčšia ponuka domov, a naopak. Developeri sa snažia ponúknuť vždy alternatívy na trhu aj pre tých, ktorí na sa kúpu domu ešte necítia. Špeciálne v dnešnej dobe, kedy ľudia pracujú väčšinu času z domu, a nemusia svoje bývanie podriaďovať dostupnosti do práce.

Byty na predaj - okolie Bratislavy
Byty na predaj - okolie Bratislavy

Developerské projekty Karlova Ves

Aj Karlova Ves, alebo „Karlovka“ je jedna z tých mestských častí, ktorá sa nachádza stále v relatívne širšom centre, no ceny nebývajú také šialene vysoké ako v Starom meste. Táto veľká časť je veľmi dobre dostupná mestskou dopravou, čo nahráva do karát všetkým, ktorí pracujú v centre mesta a nechcú stáť s autom v zápchach. Karlova Ves má dobré občianske vybavenie a veľa zelených plôch na vyžitie. Výhodou je rôznorodosť väčších aj menších bytov, kde si nájdu ubytovanie aj skupinky vysokoškolských študentov, ktorí nechcú bývať na internáte.

Developerské projekty Karlova Ves
Developerské projekty Karlova Ves

Pripravované developerské projekty Bratislava

Developerské projekty v Bratislave sa budú aj naďalej rozvíjať, a to aj po inflácii, ktorá dosiahla svoj vrchol tento rok. Ľudí v hlavnom meste pribúda a všetci potrebujú niekde bývať. Väčšina ľudí si na kúpu bytu či domu berie úver z banky, a keď sa majú rozhodnúť medzi starým a novým, rozhodne dajú prednosť novostavbe. Zároveň aj životný štýl ľudí sa mení, s rastúcim dopytom po komforte rastú aj požiadavky na developerov, ktorí prichádzajú stále s inovatívnejšími bytovými riešeniami.

Pripravované developerské projekty Bratislava
Pripravované developerské projekty Bratislava

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram