Developerské projekty Bratislava 2022 - je z čoho si vyberať

5. októbra 2022

Bratislava je nielen hlavným mestom Slovenska, ale aj centrom všetkých developerských projektov. Niet sa čomu čudovať. Naše najväčšie a najrušnejšie mesto ponúka prácu ľudom z celej krajiny. A viac práce sa rovná aj väčší dopyt po bývaní. Posledné roky na tento stúpajúci trend zareagovali aj developeri, ktorí začali s výstavbou obytných domov po celom meste. Skutočne sa dá povedať, že je si z čoho vyberať! Už dávno neplatí, že byty si kupujú len rodiny s deťmi. Trend nasvedčuje tomu, že byty si budú kupovať aj mladí, nezadaní ľudia. V tomto článku sa pozrieme na najzaujímavejšie developerské projekty roku 2022 v Bratislave.

1 izbový byt Bratislava predaj Ružinov

Na Ružinove sú zaujímavé dve veci – jeho skvelá poloha a dostupnosť 1 izbových bytov. Doslova 10 minút od centra mesta to máte autom, ale aj mestskou dopravou. Bývať v Ružinove znamená bývať takmer v centre, no stále máte okolo aj dostatok prírody, jazier a zelene. Táto mestská časť je ideálna pre rodiny s deťmi, ale aj mladých ľudí, ktorí napríklad pracujú v centre mesta.

V minulosti bolo takmer nemožné predať 1 izbový byt. Dnes sa už situácia mení, a trend je bohužiaľ taký, že čoraz menej mladých ľudí sa plánuje usadiť a založiť si rodinu. Dnes 30tinici radšej pracujú na svojej kariére, a namiesto toho aby čakali s kúpou väčšieho bytu kým sa usadia, si doprajú svoje vlastné hniezdočko už dnes. Čo na tom, že sa jedná len o 1 izbák? Práve tieto byty sú nenáročné, štýlové a v budúcnosti, keď sa človek rozhodne usadiť, sa dajú ďalej prenajať študentom alebo slobodným ľudom.

1 izbový byt Bratislava predaj Ružinov
1 izbový byt Bratislava predaj Ružinov

Rodinné domy na predaj, Bratislava okolie

Ak sa jedná o mladú rodinu či pár, je takmer na 100% isté , že dajú prednosť okoliu Bratislavy a rodinnému domu pred bytom priamo v meste. Najmä posledné dve desaťročia sa okolie Bratislavy rozrástlo, a z menších dediniek v dostupnosti do 30 minút jazdy od Bratislavy sa stávajú skutočne lukratívne lokality na život. Bavíme s o takzvaných satelitoch, teda menších obciach, no zároveň s plnou občianskou vybavenosťou. Medzi tieto patria napríklad obce Dunajská Lužná, Bernolákovo, Rovinka, Ivanka pri Dunaji, Miloslavov a iné.

V prospech týchto rodinných domov hrá aj fakt, že sú lacnejšie ako bývanie v samotnom centre Bratislavy. Aj napriek inflácii developeri pozorujú zvýšený záujem o menšie rodinné domy. Je to logické, pretože v dnešnej dobe veľká väčšina rodín neplánuje viac ako 2 deti, a tak im stačí aj rodinný dom so 4 izbami, ktorý sa ráta do kategórie menších, a tým aj cenovo dostupnejších rodinných domov. Jediná nevýhoda takéhoto bývania môže byť dopravná situácia, najmä ak rodina pracuje v Bratislave alebo tam deti majú školy.

Rodinné domy na predaj, Bratislava okolie
Rodinné domy na predaj, Bratislava okolie

Predaj bytov Rača

Ďalšou rýchlo rozvíjajúcou sa lokalitou je mestská štvrť Rača. Dosť ďaleko od centra mesta aby sa to odrazilo na lepších cenách, no stále dosť blízko na to, aby sa mohlo povedať, že bývate v Bratislave. Svoje bývanie si tu nájdu aj rodiny s deťmi, výhodou je, že sa tu dajú nájsť aj 3 a viac izbové byty, ale aj ľudia, ktorý v hlavnom meste pracujú a dá sa povedať, že to, čo dajú sa veľkorysý 1 izbový byt, by dali v Starom meste za malú garsónku.

Rača má čaro predmestia a vidieka, čo sa myslí v dobrom. Je to bezpečná štvrť s prírodou okolo a vlastným koloritom, čoho dôkazom sú aj rôzne mestské slávnosti. Kedysi zaznávaná mestská časť dnes zažíva svoj boom, aj vďaka snahe developerov a výstavbe. Samozrejmosťou v Rači je aj plná občianska vybavenosť, a keď napríklad vyslovene nepracujete v centre, nemusíte ani nikam chodiť.

Predaj bytov Rača
Predaj bytov Rača

Byty na predaj - okolie Bratislavy

Okolie Bratislavy je skôr známe výstavbou a predajom rodinných domov, no ani byty nestoja v úzadí. Prečo? Pretože povedzme mladý pár berie Bratislavu len ako prestupnú stanicu, chce investovať viac menej do svojej kariéry a nie vždy má čas na údržbu domu so záhradou. Zároveň vie, že bývanie v podnájme povedzme po dobu 10 rokov je vyslovene nevýhodná investícia. Preto mnoho mladých, ale aj starších ľudí preferuje kúpu bytu.

Zjednodušene by sa dalo povedať, že čím ďalej od Bratislavy tým menšia ponuka bytov a väčšia ponuka domov, a naopak. Developeri sa snažia ponúknuť vždy alternatívy na trhu aj pre tých, ktorí na sa kúpu domu ešte necítia. Špeciálne v dnešnej dobe, kedy ľudia pracujú väčšinu času z domu, a nemusia svoje bývanie podriaďovať dostupnosti do práce.

Byty na predaj - okolie Bratislavy
Byty na predaj - okolie Bratislavy

Developerské projekty Karlova Ves

Aj Karlova Ves, alebo „Karlovka“ je jedna z tých mestských častí, ktorá sa nachádza stále v relatívne širšom centre, no ceny nebývajú také šialene vysoké ako v Starom meste. Táto veľká časť je veľmi dobre dostupná mestskou dopravou, čo nahráva do karát všetkým, ktorí pracujú v centre mesta a nechcú stáť s autom v zápchach. Karlova Ves má dobré občianske vybavenie a veľa zelených plôch na vyžitie. Výhodou je rôznorodosť väčších aj menších bytov, kde si nájdu ubytovanie aj skupinky vysokoškolských študentov, ktorí nechcú bývať na internáte.

Developerské projekty Karlova Ves
Developerské projekty Karlova Ves

Pripravované developerské projekty Bratislava

Developerské projekty v Bratislave sa budú aj naďalej rozvíjať, a to aj po inflácii, ktorá dosiahla svoj vrchol tento rok. Ľudí v hlavnom meste pribúda a všetci potrebujú niekde bývať. Väčšina ľudí si na kúpu bytu či domu berie úver z banky, a keď sa majú rozhodnúť medzi starým a novým, rozhodne dajú prednosť novostavbe. Zároveň aj životný štýl ľudí sa mení, s rastúcim dopytom po komforte rastú aj požiadavky na developerov, ktorí prichádzajú stále s inovatívnejšími bytovými riešeniami.

Pripravované developerské projekty Bratislava
Pripravované developerské projekty Bratislava

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 11

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram