Bývanie v Bratislave do 200 eur

1. apríla 2023

Pred pár rokmi by ste možno v Bratislave nejakú garzónku v odľahlejších častiach mesta možno našli, no posledné dva roky ceny nehnuteľností v hlavnom meste natoľko stúpli, že suma 200 eur sa zdá neuveriteľná, dokonca až smiešna. Lacné bývanie zvyčajne potrebujú vysokoškolskí študenti alebo čerství absolventi, ktorí si ešte nemôžu dovoliť utratiť veľa na nájom. Hoci sa nájsť podnájom do 200 eur zdá ako nedosiahnuteľná úloha, v dnešnom článku si povieme, ako to ide čo najlacnejšie.

Bývanie v Bratislave do 200 eur
Bývanie v Bratislave do 200 eur

Riešením je malý byt 

Za takú nízku sumu na trhu realít veľa vody nenamútite, a tak je jasné, že pôjde viac menej o prenájom menšieho bytu typu garzónka či 1+1 (typ bytu, pri ktorom je nejako oddelená spálňová alebo kuchynská časť). Aj v menšom byte by ste mali byť schopní fungovať dvaja, čo je dôležité pre to, ak trváte aby ste platili nájom do 200 eur – toto si vysvetlíme nižšie.

Zdieľaný byt

Ak je váš maximálny mesačný limit 200 eur, v tom prípade si budete musieť byť prenajať ešte s ďalším človekom – partnerom alebo kamarátom/kamarátkou. Keď si 200 eur vynásobíme dvoma, to robí 400 eur, a za túto sumu už máte šancu nájsť malý byt typu 1+1, avšak budete musieť počítať s nedostatkom súkromia, prípadne aj spoločnou spálňou. Mladí ľudia sú našťastie v tomto dostatočne flexibilní, preto by vám takéto bývanie mohlo stačiť pokiaľ nezačnete lepšie zarábať.

Byt mimo centra mesta 

Určite vám je jasné, že čím bližšie k centru ste, tým drahšie sú nájmy. Preto ani nerozmýšľate o mini bytíku niekde v Starom Meste, ale začnite hľadať v častiach ako Petržalka, Nové Mesto, Podunajské Biskupice, odľahlejšie časti Ružinova či Trnávka. Aj keď ušetríte na nájme, o to viacej dáte zase na dopravu ak budete musieť chodiť do centra každý deň.

FAQ: 10 najčastejších otázok na tému lacného bývania v Bratislave

Ako sa dajú získať lacné bývanie v Bratislave?

Jedným zo spôsobov je prenajať si menší byt, ako napríklad garzónku alebo 1+1.

Pre koho je vhodné lacné bývanie?

Lacné bývanie je zvyčajne vhodné pre vysokoškolských študentov alebo čerstvých absolventov, ktorí si nemôžu dovoliť vysoké náklady na nájom.

Aký typ bytu sa dá nájsť za sumu do 200 eur?

Za takúto sumu je možné nájsť menší byt, ako napríklad garzónku alebo 1+1.

Je možné si nájsť spolubyvajúceho a zdieľať nájom?

Áno, ak je váš mesačný limit 200 eur, môžete si nájsť spolubyvajúceho partnera alebo kamaráta/kamarátku a zdieľať nájomné náklady.

Akým spôsobom sa dá získavať lacné bývanie v Bratislave?

Jedným zo spôsobov je hľadať byty mimo centra mesta, ako napríklad v častiach Petržalka, Nové Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov alebo Trnávka.

Prečo je vhodné hľadať byt mimo centra mesta?

Byty v centre mesta sú zvyčajne drahšie, preto je výhodnejšie hľadať byty mimo centra, kde sú nižšie nájmy.
Aké sú výhody získavania lacného bývania v Bratislave?

Aké sú výhody získavania lacného bývania v Bratislave?

Hlavnou výhodou je nižšia cena nájmu, čo umožňuje ušetriť peniaze, najmä pre mladých ľudí, ktorí ešte nemajú vysoké príjmy.

Aké sú nevýhody získavania lacného bývania v Bratislave?

Nevýhodou môže byť nedostatok súkromia pri zdieľanom bývaní a potreba pravidelného dochádzania do centra mesta, čo môže vyžadovať dodatočné výdavky na dopravu.

Je možné nájsť lacné bývanie v Bratislave v súčasnej dobe?

Ceny nehnuteľností v Bratislave v posledných dvoch rokoch výrazne stúpli, čo znamená, že nájsť bývanie do 200 eur môže byť náročné, ale nie nemožné.

Aký je najdôležitejší faktor pri hľadaní lacného bývania v Bratislave?

Hlavným faktorom je nájsť kompromis medzi cenou a dostupnosťou, a to buď prostredníctvom menších bytov, zdieľaného bývania alebo hľadania lokalít mimo centra mesta.

V článku sme sa zamerali na možnosti získania lacného bývania v Bratislave do sumy 200 eur. Hoci ceny nehnuteľností v hlavnom meste výrazne vzrástli, stále existujú spôsoby, ako nájsť cenovo dostupné bývanie.

Jedným zo spôsobov je prenájom menšieho bytu, ako sú garzónky alebo byty typu 1+1. Zdieľané bývanie s partnerom alebo kamarátom/kamarátkou môže tiež znížiť náklady na nájom, keďže sa dvojnásobne delia medzi obyvateľov.

Dôležité je tiež hľadať byty mimo centra mesta, kde sú nájmy nižšie. Lokality ako Petržalka, Nové Mesto, Podunajské Biskupice, Ružinov alebo Trnávka môžu ponúkať cenovo dostupnejšie možnosti bývania. Treba však zvážiť aj dopravné náklady, ak je potrebné denne dochádzať do centra.

Lacné bývanie je často vhodné pre vysokoškolských študentov alebo čerstvých absolventov, ktorí ešte nemajú vysoké príjmy. Je však dôležité brať do úvahy aj možné obmedzenia v súvislosti súkromím a priestorom pri zdieľanom bývaní.

V konečnom zhrnutí, hoci získať lacné bývanie v Bratislave do sumy 200 eur môže byť náročné, je to stále možné prostredníctvom výberu menších bytov, zdieľaného bývania a hľadania lokalít mimo centra. Dôležité je mať realistické očakávania a byť pripravený na kompromisy.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram