Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?

12. augusta 2023

Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov sú drastické výkyvy teplôt neznesiteľné.

Úkryt potrebujú aj vtedy, keď prší ako z krhly. Okrem toho je nevyhnutné aj tienisté miesto, ktoré ich chráni pred slnkom. Nezateplená búda pre psa síce odráža dážď a vietor, ale nijako nepomáha udržiavať teplo. Izolácia búdy pre psov spolu so suchou a teplou podstielkou poskytne vášmu rozmaznávanému psíkovi dokonalý interiér, v ktorom si bude môcť užívať.

Naši špecialisti vám prezradia zopár spôsobov, ako búdu pre psa zatepliť.

Ako zatepliť búdu pre psa?

Zateplenie vonkajšej búdy pre psa je jednoduchšie, ako by ste si mysleli. Všetko, čo potrebujete, je motivovaný a vynaliezavý majiteľ domáceho zvieraťa. K dispozícii je široká škála nápadov na psie búdy spolu s mnohými druhmi izolačných materiálov. Môžete použiť niečo lacnejšie ako je bublinková fólia, alebo sa rozhodnúť pre pomerne drahú striekanú penu. Hlavnou zásadou je udržať vietor vonku a teplo vnútri. Najprv sa snažte vybrať vhodné miesto, napr. pri stene domu. Vaša búda by nemala stáť priamo v ceste vetru alebo slnečnému žiareniu. Uistite sa, že ste zaizolovali každý aspekt vnútra.

Steny a strop by mali byť pokryté izoláciou. Vyplniť by ste mali všetky medzery medzi stenami a izoláciou. Nesmiete zabudnúť ani na podlahu. Je to časť, s ktorou pes prichádza do kontaktu najviac. Snažte sa búdu vyvýšiť, aby ste zabránili priamemu kontaktu so studenou a vlhkou zemou. Dbajte na to, aby ste použili výklopné dvere s izoláciou na vnútorných aj vonkajších paneloch. Uchová veľa tepla a bude šetrná aj k psom.

Okrem toho dajte psovi na ležanie nejakú peknú a teplú podstielku. Bude zachytávať teplo a zároveň bude pohodlná. 

Aké materiály použiť na zateplenie psej búdy?

Na zateplenie búdy pre psa je k dispozícii široká škála materiálov. Buď sa rozhodnete pre vonkajšiu izoláciu alebo pre vnútornú izoláciu. Niektoré materiály sa dajú použiť aj ako klapka na vchode, ktorá bráni vetru. Inšpirujte sa zoznamom najobľúbenejších a najúčinnejších izolačných materiálov.

Izolácia zo sklenených vlákien

Ružové sklenené vlákno patrí medzi najlepšie izolačné materiály na tomto zozname. Je cenovo dostupné a ľahko sa inštaluje. Psie búdy izolované sklenými vláknami patria medzi najútulnejšie v meste. Sklolaminát má navyše jednu z najvyšších hodnôt R v stavebných materiáloch (parameter tepelnej izolácie, Vysoká hodnota R = lepšia izolácia). Ľahko sa strihá nožnicami a nevytvára sa tak neporiadok.

Sklolaminát však dráždi pokožku a pľúca (vlákna prenášané vzduchom). Preto musíte pri práci použiť rukavice a masku. Sklolaminát musíte zakryť panelom, aby ste zabránili kontaktu vášho psa so sklolaminátom. Okrem toho sa ľahko poškodí pod vplyvom vlhkosti, preto je dôležité zakryť ho.

Reflexná cievka

Reflexná cievka je najlepšou voľbou pre mnohých majiteľov domácich zvierat vďaka svojej účinnosti, cenovej dostupnosti a jednoduchosti používania. Je tiež ľahká, netoxická a slúži ako parozábrana. Kúsok reflexnej cievky si môžete jednoducho vyrezať a použiť podľa vlastnej potreby.

Môžete ju jednoducho pripevniť na sklenené vlákna a potom skryť za drevené alebo plastové dosky. Podobne sa používa spolu s bublinkovou fóliou. Oba materiály použité spoločne znásobujú svoje izolačné vlastnosti (a hodnoty R). Výsledkom je spokojný majiteľ a útulný psí nájomník.

Bublinková fólia

Fólia využíva rovnaký princíp ako vaša deka. Vzduchové bubliny zachytáva fólia. Nejde však o bežnú bublinkovú fóliu. Ide o špecializovaný druh, ktorý kombinuje jednoduchú fóliu s vrstvou hliníkovej fólie. Je špeciálne navrhnutá na izolačné účely. Stále majte na pamäti, že ju musíte zakryť panelmi, aby ste sa vyhli tomu, že ju znudený psík rozhrýzie.

Penový polystyrén

Penový polystyrén alebo polystyrén je tiež jedným z najlepšie dostupných izolačných materiálov pre psie búdy. Je lacný, ľahko sa používa a je ľahko dostupný. K dispozícii sú v rôznych hrúbkach. Polcentimetrová pena poskytuje hodnotu R 2,5 a ľahko ju zložíte a zdvojnásobíte, čím získate vynikajúcu hodnotu R 5.

Nie je to však najodolnejší materiál a môže sa rýchlo znehodnotiť. Musí byť tiež obložený panelmi, aby váš pes z neho nič neprehĺtol.

Striekaná penová izolácia

Ak máte po ruke trochu peňazí a chcete ísť nóbl cestou, zaobstarajte si striekanú penu. Ľahko sa používa a expanduje, aby vyplnila priestor. Okrem toho odoláva aj vlhkosti a plesniam. Stačí, ak panely postavíte pozdĺž vnútornej strany a priestor medzi nimi nastriekate. Ak má už vaša búda vnútorné aj vonkajšie steny, môžete od panelov upustiť a nastriekať len pomedzi vrstvy. Je tu riziko, že sa striekaná pena časom zmrští. Manipulácia si vyžaduje plánovanie a skúsenosti, pretože sa rýchlo rozpína.

Koberec

Použitie kobercov je ďalšou inovatívnou metódou izolácie a recyklácie. Môžete ich získať za lacnejšie ceny. Koberce sa dajú jednoducho zošiť alebo prilepiť na vnútorné strany a podlahu psej búdy. Niektorí chovatelia psíkov ich dokonca zavesia na háčiky na vonkajších stenách, aby zmierňovali nárazy vetra. 

Drevo

Drevo nie je najlepším izolantom na izoláciu psej búdy. Ale aj tak môžete na všetky steny a strechu narezať panely a upevniť ich z vnútornej strany. Odporúčame tiež použiť vodotesný tmel, ktorý zlepší izoláciu a pomôže drevu dlhšie vydržať. Mali by ste použiť mäkšie dreviny, ako je napríklad cédrové rezivo, pretože obsahuje väčší počet vzduchových vreciek.

Všetci majitelia psov milujú svojich miláčikov a chcú, aby sa mali neustále dobre. Stavba psej búdy nie je práve jednoduchá práca. Po dokončení ju musíte aj udržiavať. Musíte dávať pozor na prípadné diery alebo praskliny.Dobre izolovaná búda pre psa, vybavená množstvom suchého a čistého materiálu na podstielanie, je nevyhnutná pre každého psa, ktorý musí tráviť čas vonku. Zateplený prístrešok je obzvlášť dôležitý pre šteňatá a staršie alebo slabé psy. Ak budete chcieť pri takomto prístrešku relaxovať, nezabudnite sa obrátiť na našich expertov. Tí vám poradia, ako sa pri takomto prístrešku večer chrániť pred dotieravým hmyzom.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 37

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram