7 prírodných riešení na boj proti domácim škodcom: Eko triky pre bezpečný domov

22. marca 2023

Ak chceme žiť v prostredí bez škodcov a zároveň sa vyhnúť použitiu chemikálií, ktoré môžu byť škodlivé pre nás, je dôležité nájsť prirodzené a bezpečné alternatívy.

V tomto článku sa dozviete o siedmich účinných a ekologických spôsoboch, ako sa zbaviť bežných domácich a záhradných škodcov.

1 - Boj proti švábom

Šváby môžu byť nielen nepríjemné na pohľad, ale aj prenášačmi chorôb. Skúste namiesto chemických prostriedkov vyskúšať tento jednoduchý a bezpečný trik: zmiešajte jednu cibuľu so lyžičkou sódy a umiestnite túto zmes do kútov svojho domu. Aplikujte túto metódu každý deň a postupne sa zbavíte švábov.

2 - Ochrana pred kliešťami

Kliešte sú potenciálne nebezpečné pre ľudí aj domácich miláčikov. Namiesto chemických prostriedkov použite prírodné repelenty:

Ochrana pred kliešťami
  • Repelent pre ľudí: Zmiešajte 20 kvapiek ružového geránia, 10 kvapiek sladkej trávy, 5 kvapiek levanduľového a citronelového esenciálneho oleja s 1 polievkovou lyžicou trecieho alkoholu. Rozriedte v 100 ml octu alebo vody a aplikujte na oblečenie.
  • Repelent pre psy: Zmiešajte 20 kvapiek ružového muškátového a pennyroyalového esenciálneho oleja s 2 lyžičkami mandľového oleja a aplikujte niekoľko kvapiek na svojho psa. Túto zmes nepoužívajte na mačky či tehotné zvieratá.

3 - Riešenie pre záhradných škodcov

Aby ste chránili svoju záhradu pred škodcami bez použitia chemických pesticídov, vytvorte prírodný sprej: Zmiešajte 1/2 šálky mletej papriky s 1/2 šálky cesnaku alebo cibule a získajte pastu. Rozmiešajte s 500 ml teplej vody, nechajte 24 hodín odstáť a aplikujte na rastliny.

4 - Prevencia pred pavúkmi

Pavúky môžu byť nepohodlní návštevníci domova. Skúste prirodzený repelent, ktorý ich odháňa, ale nezabíja: Zmiešajte 5-10 kvapiek mätového esenciálneho oleja s 200 ml vody a 1/4 lyžičkou tekutého pracieho prostriedku. Vložte zmes do rozprašovača, pretrepte a aplikujte raz týždenne na miesta, kde sa pavúky vyskytujú. Namiesto mätového oleja môžete použiť eukalyptus, citronelu, levanduľu alebo čajovníkový olej.

5 - Boj proti mravcom

Boj proti mravcom

Mravce sa často zatúlajú do kuchyne a spíže. Na odháňanie mravcov použite škoricový prášok, ktorý neznášajú. Aplikujte ho v oblastiach, kde sa vyskytujú, a pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja pre ešte lepší efekt. Bonusom je príjemná vôňa, ktorú získate v domácnosti.

6 - Zbavte sa roztočov

Roztoče sú mikroskopické, no môžu spôsobiť alergické reakcie a podráždenie kože. Na ich odstránenie zmiešajte 6 lyžíc eukalyptového esenciálneho oleja s 1,5 lyžičkou tekutého pracieho prostriedku a vedrom vody. Namočte do tejto zmesi všetky umývateľné predmety a potom ich umyte bežným spôsobom. Nepremokavé predmety utrite čistou handričkou. Ak preferujete inú vôňu, môžete eukalyptový olej nahradiť čajovníkovým olejom.

7 - Ako sa zbaviť nosáčikov

Nosáčikov môžete nájsť v múke, obilninách alebo ryži. Na odháňanie týchto škodcov použite bobkové listy alebo klinčeky, ktoré nemajú radi. Umiestnite ich na vrch jedla a okolo obalov, čím zabránite tomu, aby sa k potravinám dostali.

Ak hľadáte spoľahlivé, ekologické a účinné riešenia na ochranu vášho domova a záhrady pred nežiaducimi škodcami, náš blog je tou najlepšou voľbou pre vás! Pridávame pravidelne nové články s overenými a inovatívnymi prírodnými metódami, ktoré vám pomôžu udržať vašu domácnosť zdravú a bezpečnú pre vás, vašu rodinu a domácich miláčikov. Navyše, zdieľame aj rady a tipy na udržateľný životný štýl a ekologické riešenia pre bežné problémy. Nechajte sa inšpirovať a pripojte sa k našej komunite záujemcov o prírodné a ekologické alternatívy. Sledujte náš blog a učte sa, ako chrániť svoj domov, zdravie a životné prostredie, ktoré nás obklopuje!

Prečítajte si tiež

Bambusove zaluzie tieniaca technika 6Horúce letné dni: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova
S príchodom horúcich letných dní sa zvýšené teploty často premietajú do nepohodlia vo vnútri našich domovov. Bambusové žalúzie však ponúkajú účinné a prirodzené riešenie pre zmiernenie tepla a zlepšenie pohodlia vášho obydlia. Tento prírodný materiál je nielen esteticky príťažlivý, ale aj vďaka svojim termoizolačným vlastnostiam zaisťuje účinnú ochranu pred prenikaním tepla do interiéru. Pri výbere […]
Bioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďomBioklimatická pergola s lamelovým stropom: Vodotesnosť a ochrana pred dažďom
Bioklimatická pergola je modernejšou a funkčnejšou alternatívou klasických záhradných pergol, ktorá dokáže zvýšiť komfort a pohodlie v exteriéri vášho domova. Jej lamelový strop poskytuje nielen ochranu pred slnkom, ale aj pred dažďom. V tomto článku sa pozrieme na vodotesnosť lamelového stropu bioklimatickej pergoly a na to, čo je potrebné zvážiť pri výbere nábytku a podlahy […]
Sieť s predsadeným rámomDverové siete: Kedy je potrebný montážny predsadený rám?
V niektorých prípadoch technici pri zameraní zistia, že štandardná pántová sieť nie je vhodná pre váš typ dverí a odporúčajú použitie dverovej siete s montážnym rámom. Tento spôsob montáže je drahší, avšak niekedy nevyhnutný. Dverová sieť bez pomocného montážneho rámu je možné namontovať na dvere s rámom širokým minimálne 3,5 cm. Dôvodom je nutnosť upevniť […]
1 2 3 31

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram