7 prírodných riešení na boj proti domácim škodcom: Eko triky pre bezpečný domov

22. marca 2023

Ak chceme žiť v prostredí bez škodcov a zároveň sa vyhnúť použitiu chemikálií, ktoré môžu byť škodlivé pre nás, je dôležité nájsť prirodzené a bezpečné alternatívy.

V tomto článku sa dozviete o siedmich účinných a ekologických spôsoboch, ako sa zbaviť bežných domácich a záhradných škodcov.

1 - Boj proti švábom

Šváby môžu byť nielen nepríjemné na pohľad, ale aj prenášačmi chorôb. Skúste namiesto chemických prostriedkov vyskúšať tento jednoduchý a bezpečný trik: zmiešajte jednu cibuľu so lyžičkou sódy a umiestnite túto zmes do kútov svojho domu. Aplikujte túto metódu každý deň a postupne sa zbavíte švábov.

2 - Ochrana pred kliešťami

Kliešte sú potenciálne nebezpečné pre ľudí aj domácich miláčikov. Namiesto chemických prostriedkov použite prírodné repelenty:

Ochrana pred kliešťami
  • Repelent pre ľudí: Zmiešajte 20 kvapiek ružového geránia, 10 kvapiek sladkej trávy, 5 kvapiek levanduľového a citronelového esenciálneho oleja s 1 polievkovou lyžicou trecieho alkoholu. Rozriedte v 100 ml octu alebo vody a aplikujte na oblečenie.
  • Repelent pre psy: Zmiešajte 20 kvapiek ružového muškátového a pennyroyalového esenciálneho oleja s 2 lyžičkami mandľového oleja a aplikujte niekoľko kvapiek na svojho psa. Túto zmes nepoužívajte na mačky či tehotné zvieratá.

3 - Riešenie pre záhradných škodcov

Aby ste chránili svoju záhradu pred škodcami bez použitia chemických pesticídov, vytvorte prírodný sprej: Zmiešajte 1/2 šálky mletej papriky s 1/2 šálky cesnaku alebo cibule a získajte pastu. Rozmiešajte s 500 ml teplej vody, nechajte 24 hodín odstáť a aplikujte na rastliny.

4 - Prevencia pred pavúkmi

Pavúky môžu byť nepohodlní návštevníci domova. Skúste prirodzený repelent, ktorý ich odháňa, ale nezabíja: Zmiešajte 5-10 kvapiek mätového esenciálneho oleja s 200 ml vody a 1/4 lyžičkou tekutého pracieho prostriedku. Vložte zmes do rozprašovača, pretrepte a aplikujte raz týždenne na miesta, kde sa pavúky vyskytujú. Namiesto mätového oleja môžete použiť eukalyptus, citronelu, levanduľu alebo čajovníkový olej.

5 - Boj proti mravcom

Boj proti mravcom

Mravce sa často zatúlajú do kuchyne a spíže. Na odháňanie mravcov použite škoricový prášok, ktorý neznášajú. Aplikujte ho v oblastiach, kde sa vyskytujú, a pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja pre ešte lepší efekt. Bonusom je príjemná vôňa, ktorú získate v domácnosti.

6 - Zbavte sa roztočov

Roztoče sú mikroskopické, no môžu spôsobiť alergické reakcie a podráždenie kože. Na ich odstránenie zmiešajte 6 lyžíc eukalyptového esenciálneho oleja s 1,5 lyžičkou tekutého pracieho prostriedku a vedrom vody. Namočte do tejto zmesi všetky umývateľné predmety a potom ich umyte bežným spôsobom. Nepremokavé predmety utrite čistou handričkou. Ak preferujete inú vôňu, môžete eukalyptový olej nahradiť čajovníkovým olejom.

7 - Ako sa zbaviť nosáčikov

Nosáčikov môžete nájsť v múke, obilninách alebo ryži. Na odháňanie týchto škodcov použite bobkové listy alebo klinčeky, ktoré nemajú radi. Umiestnite ich na vrch jedla a okolo obalov, čím zabránite tomu, aby sa k potravinám dostali.

Ak hľadáte spoľahlivé, ekologické a účinné riešenia na ochranu vášho domova a záhrady pred nežiaducimi škodcami, náš blog je tou najlepšou voľbou pre vás! Pridávame pravidelne nové články s overenými a inovatívnymi prírodnými metódami, ktoré vám pomôžu udržať vašu domácnosť zdravú a bezpečnú pre vás, vašu rodinu a domácich miláčikov. Navyše, zdieľame aj rady a tipy na udržateľný životný štýl a ekologické riešenia pre bežné problémy. Nechajte sa inšpirovať a pripojte sa k našej komunite záujemcov o prírodné a ekologické alternatívy. Sledujte náš blog a učte sa, ako chrániť svoj domov, zdravie a životné prostredie, ktoré nás obklopuje!

Prečo je dôležité nájsť prirodzené alternatívy na boj proti škodcom?

Prirodzené alternatívy na boj proti škodcom sú dôležité, pretože sa vyhýbajú použitiu chemikálií, ktoré môžu byť škodlivé pre nás a životné prostredie.

Aký je jednoduchý a bezpečný trik na zbavenie sa švábov?

Jednoduchým trikom je zmiešanie jednej cibuľky so lyžičkou sódy a umiestnenie tejto zmesi do kútov domu. Táto metóda sa aplikuje každý deň a postupne zbavuje švábov.

Aké prírodné repelenty môžeme použiť na ochranu pred kliešťami?

Na ochranu pred kliešťami môžeme použiť prírodné repelenty. Pre ľudí sa zmiešajú ružový gerániový olej, sladká tráva, levanduľový olej a citronelový olej s trecím alkoholom a aplikujú sa na oblečenie. Pre psov sa zmiešajú ružový muškátový olej a pennyroyalový olej s mandľovým olejom a aplikujú sa niekoľko kvapiek na psa.

Ako si pripraviť prírodný sprej na ochranu záhradných rastlín pred škodcami?

Prírodný sprej na ochranu záhradných rastlín sa pripravuje zmiešaním mletej papriky s cesnakom alebo cibuľou a rozpustením tejto pasty v teplej vode. Zmes sa nechá odstáť 24 hodín a potom sa aplikuje na rastliny.

Aký prirodzený repelent môžeme použiť na odháňanie pavúkov?

Na odháňanie pavúkov môžeme použiť prirodzený repelent, ktorý nezabíja. Zmiešame mätový esenciálny olej s vodou a tekutým pracím prostriedkom. Túto zmes aplikujeme raz týždenne na miesta, kde sa pavúky vyskytujú.

Ako odháňať mravce pomocou prírodného prostriedku?

Na odháňanie mravcov môžeme použiť škoricový prášok. Aplikuje sa v oblastiach, kde sa mravce vyskytujú, a môžeme pridať aj niekoľko kvapiek esenciálneho oleja pre zvýšený efekt.

Aký spôsob odstránenia roztočov je uvedený v článku?

Na odstránenie roztočov sa zmieša eukalyptový esenciálny olej s tekutým pracím prostriedkom a vodou. Túto zmes použijeme na umývanie umývateľných predmetov a utieranie nepremokavých predmetov.

Ako sa dá zbaviť nosáčikov pomocou prírodného prostriedku?

Na odháňanie nosáčikov môžeme použiť bobkové listy alebo klinčeky. Umiestnime ich na vrch jedla a okolo obalov, aby sme zabránili prístupu nosáčikov k potravinám.

Aké ďalšie informácie a rady môžeme nájsť na tomto blogu?

Na blogu nájdeme spoľahlivé, ekologické a účinné riešenia na ochranu domova a záhrady pred škodcami. Blog tiež zdieľa rady a tipy na udržateľný životný štýl a ekologické riešenia pre bežné problémy.

Akým spôsobom môžeme sať na tomto blogu zapojiť a získať viac informácií?

Na blogu môžeme sledovať pravidelne pridávané články s overenými prírodnými metódami. Môžeme sa tiež pripojiť k ich komunite záujemcov o prírodné a ekologické alternatívy a získať ďalšiu inšpiráciu a informácie o ochrane domova, zdravia a životného prostredia.


Nájsť prirodzené a bezpečné alternatívy na boj proti domácim a záhradným škodcom je dôležité pre naše zdravie a životné prostredie. V tomto článku sme sa dozvedeli o siedmich účinných a ekologických spôsoboch, ako sa zbaviť bežných škodcov.

Od boja proti švábom a kliešťom po ochranu záhradných rastlín a odháňanie pavúkov, článok ponúka jednoduché a prírodné riešenia. Môžeme využiť cibuľu so sódou na elimináciu švábov, prírodné repelenty na ochranu pred kliešťami a prirodzený sprej z papriky a cesnaku na ochranu záhradných rastlín.

Taktiež sme sa dozvedeli, ako odháňať pavúky pomocou mätového oleja, ako použiť škoricu na odstraňovanie mravcov a ako sa zbaviť roztočov pomocou eukalyptového oleja. Na ochranu potravín pred nosáčikmi môžeme použiť bobkové listy alebo klinčeky.

Tento článok nás povzbudzuje, aby sme sa zapojili do ekologickejších a prirodzenejších spôsobov ochrany našich domovov a záhrad. Sledovanie tohto blogu nám poskytuje overené a inovatívne prírodné metódy, ktoré pomáhajú udržiavať naše domácnosti zdravé a bezpečné pre nás, našu rodinu a domácich miláčikov. Taktiež nám poskytuje rady a tipy na udržateľný životný štýl a ekologické riešenia pre bežné problémy.

Pripojme sa k tejto komunite záujemcov o prírodné a ekologické alternatívy a naučme sa chrániť svoje domovy, zdravie a životné prostredie, ktoré nás obklopuje. S pravidelným sledovaním tohto blogu získame vždy nové informácie a inšpiráciu pre zdravší a ekologickejší spôsob života.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 37

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram