Boho štýl - bývanie

16. júla 2023

Keď sa povie boho štýl, mnoho ľudí ani nevie, čo si má pod týmto pojmom presne predstaviť. Niektorí si ho stotožňujú s letom, mladými ľuďmi a domom niekde na pláži. Áno, boho štýl zosobňuje relax, no zároveň aj oveľa viac. Je to skvelá voľba pre všetkých, ktorí chcú mať doma oázu pokoja. V tomto článku sa dozviete všetko o boho štýle, od A po Z. 

Aká je charakteristika boho štýlu? 

Vedeli ste, že boho štýl zastupuje aj oblečenie nielen interiérový dizajn? Populárny sa stal pred pár rokmi, a dostal sa k nám zo zahraničia. Ako by sa dal tento štýl opísať? Uvoľnený, originálny, spojený s prírodou, multikultúrny a bohémsky. 

  • Pojem „boho“ pochádza od slova bohémsky. Tento štýl sa začal formovať už v 19. storočí v Paríži, ako inak umelcami. Maliari, básnici a hudobníci verili, že kreativita a láska k životu je dôležitejšia ako nejaké striktné pravidlá, a tak vytvorili nový štýl, ktorý ovplyvnil umeleckú tvorbu, obliekanie aj interiérový dizajn.
  • Bohémsky štýl oslavoval život, rôznorodú zmes kultúr, prírodu aj relax. Jeho základný pravidlom je – že nemá striktné pravidlá!
  • V boho štýle sa dokáže nájsť každý, pretože sa dá prispôsobiť na mieru do každého interiéru a rešpektuje osobnosť každého človeka.
  • V boho ladenom interiéry tak nájdeme rôzne suveníry z ciest a dovoleniek, rastliny, veci ktoré majiteľom prirástli k srdcu, zbierku umenia, mnoho textílií, tlmených farieb ale aj vlastnoručne vyrobené dekorácie.

Základné piliere boho štýlu 

  1. Tlmené aj žiarivé farby:

pri boho štýle neexistujú striktné pravidlá ohľadne farieb, a tak pokojne môžete experimentovať, a na stenu si dať trebárs aj tyrkysovú. Vo všeobecnosti sa dá povedať že medzi typické boho farby patrí teplá oranžová, odtiene hnedej, zelenej aj modrej, tmavá žltá a krémová biela. Tieto farby sa opakujú od podlahy, cez steny, nábytok až po doplnky. Povolené sú skrátka všetky farby , ktoré nájdete v prírode. Vyvarovať by ste sa mali „umelo“ pôsobiacich metalických a neónových farieb, ako aj čiernej. 

  1. Textílie a koberce:

dom alebo byt by mal pôsobiť útulne a príjemne. V tom vám pomôžu najmä mäkké materiály ako sú rôzne textílie a koberce. Nemáme na mysli práve kožušiny, skôr niečo ľahšie. Rôzne deky, prehozy a pozor, koberce aj na stenách! Skúsili ste niekedy pripevniť menší koberček na stenu v obývačke? Možno to znie zvláštne, no tento kúsok perfektne oživí interiér. Najlepšie keď si nejaký koberček prinesiete z ciest. A nesmiete zabudnúť na množstvo farebných vankúšov, a nemusia spolu ani farebne ladiť.

  1. Vzory a etnické prvky: 

boho štýl je uvoľnený aj čo sa týka vzorov. Dá sa povedať, že čím viac, tým lepšie. Kombinujte ale tak, aby to bolo príjemné vám, nikto vás nenúti mať doma miš – maš ak sa na to necítite. Pri boho štýle sa skvele uplatnia rôzne etnické suveníry a solitéry ako napríklad masky, lapače snov, staré mapy, rôzne košíky, zbierky kameňov a mnoho iného. Typickým predstaviteľom boho štýlu je napríklad hojdacia sieť, ktorá si nájde svoje uplatnenie v obývačke alebo na terase. 

  1. Nábytok:

heslom boho štýlu je pohodlie nadovšetko, a to by malo platiť aj pri nábytku. Nemusíte mať ani spolu ladiace zostavy, v každej miestnosti môže byť nábytok trochu odlišný, ale nemal by pôsobiť ultramoderne. Drevené masívne skrine, komody, pohodlné kreslá, taburetky, nábytok v zemitých farbách, to všetko je boho. Pokojne si môžete niektoré staršie kúsky nábytku aj sami zreštaurovať ak si na to trúfate.

  1. Svetlo a rastliny:

boho štýl je pozitívny a slnečný, preto ak nemáte doma veľké francúzske okná, snažte sa do interiéru priviesť čo najviac svetla aj inak. Napríklad svetlými farbami, vhodne umiestnenými zrkadlami, lampami a sviečkami. Apropo sviečky. Tie majú v boho štýle svoju nezastupiteľnú rolu. Okrem toho nezabudnite na množstvo zelených rastlín, ktoré sa môžu pokojne ťahať aj po celej stene. Boho štýl je skrátka spätý s prírodou.

Ako zariadiť v boho štýle jednotlivé izby?

Spálňa – je na boho štýl ako stvorená. Zamerajte sa na centrálny kus v podobe veľkej drevenej postele, masívnej drevenej skrine, komody a dlhých svetlých závesov. Na osvetlenie použite viacero lámp, sviečky, a na ako dekorácie nesú chýbať lapače snov, zelené rastliny a veľa mäkkých vankúšov, prípadne koberček s dlhým vlasom.

Obývačka – je centrom domácnosti a aj centrom boho štýlu. Tu sa môžete naozaj vyblázniť. Cez rôzne farby, vzory aj dekorácie. Zvoľte si jeden centrálny gauč v prírodných tónoch, na ktorom sa budú vynímať vankúše a deka. Obývačka  si žiada pohodlie v podobe rôznych taburetiek, mäkkých koberčekov a podobne. Na skladovanie vecí môžete použiť pokojne aj starú truhlicu, ktorú si sami zreštaurujete. V obývačke si vytvorte aj zelenú stenu z popínavých rastlín.

Kuchyňa – potrebujete veľa otvorených poličiek, na ktorých si vystavíte keramiku z celého sveta. Masívny drevený stôl by mal byť centrom miestnosti, ale nemusíte ho ladiť so stoličkami. V kuchyni si vypestujte aj domáce bylinky na okne, a ak si trúfate, zožeňte si aj sporák s rúrou v retro štýle. Dodá celej kuchyni svojskú atmosféru.

Kúpeľňa – ani tu nezabudnite na pohodlie. Ak máte možnosť, zaobstarajte si do kúpeľne vaňu. Zlaďte celú miestnosť do prírodných tónov a posnažte sa sem dostať čo najviac svetla. Sviečky a rastliny si nájdu svoje miesto aj v kúpeľni. Vytvorte si z nej svoju oázu pokoja a relaxu.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram