Bambusové zásteny

8. augusta 2023

Bambus – materiál budúcnosti. Aj to by sa dalo povedať na margo tohto prírodného materiálu. Bambus sa dá využiť v interiérovom dizajne, tienení, v podobe ľahkého nábytku či funkčných pomôcok, ale aj v podobe oblečenia. Áno, bambusové drevo má skutočne široké využitie. Dnes sa naň pozrieme z pohľadu funkčnej ale zároveň dekoratívnej bambusovej zásteny. Táto kráska sa hodí do každého interiéru aj exteriéru, keď viete ako ju kombinovať s inými prvkami. 

Bambusové zásteny, na čo sú dobré? 

Bambusová zástena je 100% prírodný produkt, ktorý je vyrobený zo špeciálne upravených bambusových lamiel. Šírka jeden lamely býva spravidla 8 až 20 mm, pričom štandardné rozmery sa pohybujú medzi 180 x 500 cm, ale bambusové zásteny si môžete dať aj upraviť na mieru podľa vašich požiadaviek. Lamely bývajú spojené pozinkovaným drôtom, a montáž takejto zásteny je veľmi jednoduchá a rýchla, zvládnete ju aj sami. Pomocou kotviacich spojov sa upevnia na stenu , alebo všade tam, kde zástenu chcete mať. 

Na čo všetko teda slúži bambusová zástena? 

  • Môžete ju použiť ako čisto estetický prvok, napríklad do exoticky ladenej obývačky, no zároveň môže mať aj deliacu funkciu. Dokáže oddeliť jedálnu od obývačky veľmi prirodzene, a bez akýchkoľvek stavebných zásahov.
  • V malých bytoch, kde je celá obytná plocha prepojená, vám dokáže poskytnúť žiadané súkromie, napríklad v časti určenej na spanie. 
  • Výhodou je, že sa s ňou ľahko manipuluje a dokážete ju podľa potreby premiestniť.
  • Využijete ju aj v detskej izbe pri dvoch deťoch. Praktické a rýchle rozdelenie miestnosti.
  • A vedeli ste, že bambusovú zástenu môžete využiť aj v kúpeľni? Je odolná voči vode, takže má mnohostranné použitie – ako zástena pri sprche, ako prezliekacia kabínka či dekorácia. Skúste bambusovú stenu oživiť vždyzelenými tropickými rastlinami (ktorým vlhko v kúpeľni nevadí), a užite si vlastnú kúpeľňovú džungľu.

Bambusová zástena sa nestratí ani v exteriéri 

  • Možno ste to netušili, no bambusové lamely sú upravené proti dažďu, vetru a dokonca aj snehu. Impregnácia ich chráni aj proti plesniam a hubám. Pri veľkom mraze však zástenu presuňte radšej do garáže.
  • Ak bývate v paneláku a máte terasku či balkón, bambusová zástena vás skvele ochráni pred zvedavými pohľadmi susedov.
  • Aj väčšiu či menšiu záhradu môžete rozdeliť na funkčnú a oddychovú zónu pomocou bambusovej zásteny.
  • A skúšali ste už túto zástenu postaviť vedľa plota a zavesiť na ňu (alebo položiť na spodok) rôzne popínavé kvetiny? Získate tak súkromie, a krásny kvetinový záhon v jednom. 

Možností ako využiť bambusové zásteny je neúrekom. Nemusíte sa obávať, že bambus časom vybledne. Áno, je to síce prírodný materiál, no ak si vyberiete kvalitný produkt, ktorý je naimpregnovaný vrstvou na ochranu farby, toto nikdy nehrozí. Okrem toho, bambus tiež viete zohnať vo viacerých odtieňoch – tmavo žltej, svetlozelenej, kávovej až tmavohnedej. Do každého interiéru či exteriéru sa hodí kúsok prírody, nehľadiac na to, v akom dizajne je dom či byt postavený. Správnym kombinovaním dosiahnete rovnováhu a symbiózu štýlov a materiálov. 

Navyše, bambus je veľmi ekologický, a aj keď sa jedná o tropickú drevinu, pri jej spracovaní sa tvorí podstatne menej odpadu ako pri spracovaní iných druhov dreva. Je to aj preto, že bambus si vyžaduje len minimálnu úpravu. 

Prečítajte si tiež

Bývanie Bratislava - podnájom
Bratislava je naším hlavným mestom, a preto sa v tomto meste logicky nachádza aj najviac pracovných príležitostí, za ktorými migrujú ľudia z celého Slovenska, ale aj zahraničia. Nie je sa čomu diviť, že práve v Bratislave a okolí sú nehnuteľnosti najdrahšie. Nesmieme zabudnúť ani na veľký počet univerzít, ktoré sa v Bratislave nachádzajú, a preto tu dočasne žije aj množstvo študentov. Mladí […]

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram