Bambusová roleta

30. júla 2023

Bambusová roleta je lacný a štýlový spôsob vnútorného tienenia v byte alebo dome. Lacný preto, že jednu bambusovú roletu štandardnej veľkosti nedáte viac ako 15 eur, a štýlový preto, že bambus sa skutočne hodí takmer do každého interiéru. V dnešnom článku si povieme ako zladiť bambusové rolety v jednotlivých miestnostiach, a ako si vybrať.

Ako ladiť bambusovú roletu s ostatnými doplnkami v interiéri? 

V prvom rade si poďme povedať, kde sa bambusová roleta veľmi nehodí, respektíve vám neposkytne žiadaný efekt:

  • Vo veľmi moderných a industriálne ladených interiéroch, kde dominuje sklo, kov či plast. V takýchto interiéroch bambusové rolety pôsobia trochu smiešne, ako by tam nepatrili. Predsa len, bambus je prírodný, minimálne spracovaný materiál.
  • V domoch či bytoch, kde sa nachádzajú vysoké okná orientované na juh, kde potrebujete 100% tienenie. Bambusová roleta síce poskytuje dobré tienenie, no nebýva také dokonalé ako pri ostatných druhoch roliet (plastové, hliníkové).
  • V interiéroch kde potrebujete okrem tienenia aj protihlukovú či termoizolačnú bariéru, túto vám bambusové rolety zaručiť nedokážu. Ochranu proti hluku majú takmer nulovú, no poskytnú vám súkromie ako akékoľvek iné žalúzie. Čo sa týka termoizolácie, pri interiérových roletách celkovo sa nedá očakávať také šetrenie energií, ako to býva pri žalúziách.

Obývačka:

Ideálne miesto, kde bambusová roleta najviac vynikne je obývačka. Hodia sa tam rolety v hnedých odtieňoch, ktoré skvele kontrastujú s rôznymi kvetmi, ktoré v obývačke navodia dojem domácej džungle. Bambusové rolety sa krásne dopĺňajú aj s inými drevenými, keramickými alebo etnickými doplnkami.

Kuchyňa: 

Do kuchyne sa hodia bambusové rolety ladené v smotanových svetlých odtieňoch, nakoľko svetlo pri práci v kuchyni potrebujete aj počas dňa. Hodia sa aj do vidiecky a provensálsky ladených kuchýň. Pozor však na nevetrané kuchyne, časté výpary z jedla a vlhkosť z varenia môžu bambusové rolety poškodiť.

Detská izba: 

Ako ekologické tienenie do izby pre najmenších sa hodia bambusové rolety v pieskových odtieňoch. Vyzerajú neutrálne, a tak ich bez problémov zladíte aj s farebným dekorom v detskej izbe. Navyše sa jednoducho ovládajú, čo zvládnu aj deti. Poskytnú im dostatočné tienenie aj súkromie pri hre. 

Spálňa: 

Do spálne sú tiež bambusové rolety ideálne, nakoľko je to ľahký a ekologický materiál. Do spálne si zvoľte rolety podľa celkovej farebnosti spálne, alebo tmavšie ak oddychujete aj cez deň a potrebujete dobré tienenie, prípadne máte okná spálne orientované na slnečnú stranu.

Kúpeľňa:

Ak si chcete dať bambusové rolety do kúpeľne, v prvom rade si u predajcu skontrolujte ich odolnosť voči vlhkosti. Klasické bambusové rolety za pár eur ju určite nemajú. Iste, sú upravené, no pri roletách do kúpeľne potrebujete aj špeciálnu impregnáciu, a v tom prípade bude bambusová roleta o niečo drahšia. No vyplatí sa to, pretože ak si chcete spraviť domáci wellness, práve bambusové rolety v tmavých odtieňoch (napríklad teak či tmavá hnedá) sú pre vás to pravé. 

Bambusové rolety sa okrem domov a bytov môžu uplatniť aj na chate, kde sa prírodné materiály priam žiadajú, ale aj v rôznych wellness centrách, salónoch krásy či škôlkach. Bambus síce nevydrží toľko, čo hliník napríklad, no ak sa bavíme o interiérovom tienení, tak bambusová roleta je synonymom kvality a zároveň dostupnosti pre každého. 

Prečítajte si tiež

Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Darčeky nielen na Vianoce blogDarčeky nielen na Vianoce.
Vianoce sa neodmysliteľne blížia a Vy ste presne ten vianočný škriatok, ktorý si nákup darčekov necháva na poslednú chvíľu? Alebo už pár týždňov trávite po večeroch čas tak že skrolujete všetky možné online obchody? Oh áno, myslím že túto situáciu všetci dobre poznáme a nielen na Vianoce! Nelámte si preto viac hlavu, pripravili sme pre Vás originálne […]
Bambusove zaluzie tieniaca technika 6Horúce letné dni: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova
S príchodom horúcich letných dní sa zvýšené teploty často premietajú do nepohodlia vo vnútri našich domovov. Bambusové žalúzie však ponúkajú účinné a prirodzené riešenie pre zmiernenie tepla a zlepšenie pohodlia vášho obydlia. Tento prírodný materiál je nielen esteticky príťažlivý, ale aj vďaka svojim termoizolačným vlastnostiam zaisťuje účinnú ochranu pred prenikaním tepla do interiéru. Pri výbere […]
1 2 3 11

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram