Anglický vidiecky štýl bývania

1. augusta 2023

Ak ste niekedy mali šancu ocitnúť sa na anglickom vidieku, určite ste si všimli špecifický štýl bývania. Vyznačuje sa romantickou atmosférou, akú nájdete v románoch Jane Austinovej. Takéto bývanie má svoje čaro,  a určite si nájde miesto aj u nás na Slovensku. Nemusí to byť len víkendová chalupa, ale aj byt v centre mesta, ak viete ako na to. Takéto bývanie vás prenesie do relaxačnej nálady za pár minút. A prezradíme vám ešte jednu dobrú správu – anglický vidiecky štýl vôbec nie je drahý.

Čím sa anglický vidiecky štýl bývania vyznačuje? 

Tak ako každý štýl, aj tento má určité pravidlá. No nie sú také striktné ako pri iných štýloch, a preto si môžete dovoliť aj kombinovať aj prvky z iných štýlov, napríklad z provensálskeho.

Pohodlnosť a jednoduchosť:

V tomto štýle nenájdete prezdobené zlaté doplnky, ani mramorové stoly či veľké kryštálové lustre. Naopak, nájdete tu menšie pohodlné kusy nábytku, ktoré môžu byť pokojne aj zreštaurované alebo nanovo čalúnené. Z materiálov prevláda drevo, textílie či kachličky.

Teplé odtiene :

Na rozdiel od provensálskeho štýlu sa v anglickom štýle striedajú aj tmavšie odtiene, no mali by pôsobiť útulne, teplo a súlade s prírodou. Do diára si poznačte tieto farby – krémová biela, tmavá hnedá, vínovo červená, tmavo aj svetlo ružová, svetlo aj tmavo modrá, zelené odtiene prírody a aj jemná žltá. Vyvarujte sa neónových a metalických farieb, ako aj „umelých“ vzorov.

Vzory a motívy z prírody:

Tieto sa môžu opakovať v každej miestnosti aj na doplnkoch. Jedná sa o kvetinové vzory (v Anglicku to najčastejšie býva ruža), vzory rastlín či drevín. Nikdy nezabudnite na kyticu čerstvých kvetov na jedálenskom stole, no dajte prednosť lúčnym kvetom, vetvičkám orgovánu či slnečniciam pred naaranžovanými kyticami z kvetinárstva. 

Doplnky: 

Ako sme si už povedali, hlavným motívom doplnkov sú kvety a príroda. Ak nemáte práve čerstvé kvety nevadí, ako dekoráciu môžete použiť aj sušené, nikdy však nie umelé! Pri anglickom vidieckom štýle sa nájde aj fanúšik porcelánu na čaj, pretože ako vieme, Angličania si na čajový rituál skutočne potrpia. Šálky môžete mať ako set, ale pokojne ani nemusia spolu ladiť. Ďalej sa dáva dôraz na množstvo pohodlných dekoračných vankúšov, a nezabudnite ani na prírodné sviečky.

Ako si doma vyčariť tú pravú anglickú atmosféru? 

Nemusíte hneď prerábať celý byt, stačí zmeniť aj pár detailov v každej miestnosti. Ako na to?

  • Ak máte staré kreslo, alebo vankúše v obývačke, skúste si ich prečalúniť. Návody nájdete na internete, no ak si na kreslo netrúfate, ani profesionálne čalúnenie vás nevyjde draho.
  • Vyzdobte si jedálenský stôl vlastnoručne vyrobeným vencom.
  • V spálni vymeňte staré závesy za iné, v tlmených farbách s prírodným motívom.
  • Nebojte sa prehrabávať vo vintage obchodíkoch alebo bazároch na internete. Garantujeme vám, že tam nájdete skvosty doslova za pár eur.
  • Sviečky vytvoria útulnú atmosféru nielen v spálni, ale aj kúpeľni. Samozrejme, nezabudnite na bezpečnosť.
  • Na povale alebo u babky iste nájdete staré čajové, porcelánové súpravy, ktorým sa určite potešíte. Tak isto aj staré kuchynské komody, ktoré budú ako nové keď ich nafarbíte.
  • Ak radi tvoríte, pokojne si namaľujte aj vlastné obrázky prírody na stenu, či ušite zásteru. A nezabudnite to všetko vystaviť. Pri anglickom vidieckom štýle by malo bť všetko na očiach, aj praktické kuchynské veci.
  • Vychutnajte si aspoň raz pravý anglický rituál pitia čaju o 5.00, z originálnych šálok, a s krásnym servisom a prestieraním. 

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram