Aký kvet do kúpeľne bez okna 

3. augusta 2023

Kvety v kúpeľni? Viac ľudí sa zrejme prikloní za možnosť možno, no keď sa povie v kúpeľni bez okna, určite odpovie NIE. Pritom je to škoda, existujú aj určité druhy rastlín, ktoré si priam žiadajú vlhko a prítmie. Okrem veľmi nevtieravej a naturálnej dekorácie budú takéto kvety v kúpeľni vytvárať aj dobré ovzdušie, a verte alebo nie – od istej miery vás aj zbavia vlhkosti, čo je pri kúpeľniach bez okien viac ako žiadané. 

Dôvody, prečo je dobré mať kvety v kúpeľni 

  • Kvety navodia príjemnú atmosféru, a je jedno kde ich máte. Uvidíte, že pri jednom kuse nezostanete a po čase sa budete sprchovať v malej džungli.
  • Zlepšujú kvalitu vzduchu a zbavujú ho toxínov.
  • Udržujú príjemnú vlhkosť vzduchu, a teda ak si vyberiete ten správny druh rastlín, tak vás vedia zbaviť aj nadbytočnej vlhkosti v kúpeľni.

Ktoré kvety zvládnu aj nadbytok vlhkosti a nedostatok svetla v kúpeľni? 

Poďme sa spoločne pozrieť na pár druhov rastlín, ktoré si môžete dať do kúpeľne úplne bez výčitiek:

Dracena sanderova alebo aj „Šťastný bambus“ 

To sú presne tie výhonky bambusu, ktoré rastú vo vlhkej sklenej nádobe s kamienkami, a ktoré ste už iste niekde videli. Na svoj rast nepotrebujú pôdu, len si buďte istý, že každý týždeň v nádobe vymeníte vodu, aby sa v nej nemnožili plesne. Skvelá, lacná a efektná rastlinná dekorácia, ktorú môžete využiť aj ako solitér na vaňu.

Paprade 

Paprade sú veľmi staré predhistorické druhy rastlín, ktoré ak prežili vyhynutie dinosaurov, prežijú aj vo vašej malej kúpeľni. Vybrať si môžete z viacerých druhov (Slezinník, Parohovec či Nefrolepka), a priam milujú vlhkosť. Pôda by mala byť stále vlhká, no nie mokrá. Ak máte v kúpeľni aj nejaký zdroj nepriameho svetla (napríklad rastové osvetlenie), paprade sa vám odvďačia gigantickými rozmermi.

Aspidistra alebo „Domáce šťastie“

Tento kvet je tak nenáročný a tak vďačný, že ho zvládnu pestovať aj úplní začiatočníci. Dokáže tolerovať slabé osvetlenie, teplotné extrémy aj vlhkosť. Dlhé tmavozelené listy občas pretrite navlhčenou utierkou, aby sa na nich nedržal prach. Domáce šťastie najviac vynikne vo väčšom kvetináči niekde v rohu kúpeľne. 

Dracéna 

Klasickú dracénu všetci poznajú, no vedeli ste, že zvládne aj život v kúpeľni? Nájdete ju vo viacerých odrodách, pričom do kúpeľne je vhodná tá s ostrými listami zeleno – gaštanovej farby. Doprajte jej veľký kvetináč a postavte ju niekde na zem, kde bude mať sem tam prístup aj k umelému svetlu. Raz do týždňa ju nezabudnite poliať.

Filodendrón 

Radí sa tiež medzi väčšie tropické rastliny, ktoré rastú do výšky a majú vždyzelené veľké listy v tvare srdca. Filodendrón zbožňuje vlhkosť, ale aj mierne osvetlenie, takže by ste mali zvážiť umelé. Dáva prednosť teplu v rozmedzí 24 až 30 stupňov Celzia, za čo sa vám odvďačí bujnou vegetáciou, ktorá pripomína malú džungľu.

Svokrin jazyk 

Svokrin jazyk je už stálica v slovenských domácnostiach, a udomácni sa aj v kúpeľni. Táto rastlina je hviezdou, čo sa týka čistenia a detoxikácie vzduchu, a zvláda aj minimum osvetlenia. Môžete ju postaviť aj pod umývadlo, a aj tak bude rásť. Vyžaduje si občasné zalievanie, ako aj čistenie veľkých listov od prachu.

Pieprovec magnoliolistý 

Ak hľadáte skôr menšiu rastlinku, ktorá sa s kvetináčom zmestí na poličku nad umývadlom, pieprovec je ideálny. Malé tmavozelené lístky oválneho tvaru vám budú robiť radosť aj bez osvetlenia, a dokonca aj bez zalievania, keďže si vlhkosť berú zo vzduchu. Ideálna rastlinka do kúpeľne. 

Prečítajte si tiež

Búda pre psa – zatepliť či nezatepliť?
Zateplenie psej búdy zabezpečuje ochranu pred chladom a udržanie telesnej teploty psa. Väčšina ľudí má rada svojich psov v dome pri sebe. Niektorí radšej pre svojho psíka postavia domček, aby ich psík mal svoje vlastné miesto. Rovnako ako ľudia, aj psy potrebujú svoje miesto, aby sa v zime chránili pred chladným vetrom. Pre väčšinu psov […]
Čím odstrániť hrdzu
Ak vaše kovové predmety zhrdzaveli, nemusíte ich zakaždým vyhadzovať! Existuje veľa spôsobov, ako vyčistiť kovové predmety od hrdze. Od domácich prostriedkov až po účelovo zakúpené odstraňovače hrdze. Naši poradcovia pre vás v nasledovných riadkoch pripravili najlepšie možnosti ako sa ľahko zbaviť hrdze. Zoškriabte škvrny od hrdze Odstrániť nežiadúcu hrdzu možno pomocou nástrojov s abrazívnym povrchom. Vyžaduje […]
Anglický vidiecky štýl bývania
Ak ste niekedy mali šancu ocitnúť sa na anglickom vidieku, určite ste si všimli špecifický štýl bývania. Vyznačuje sa romantickou atmosférou, akú nájdete v románoch Jane Austinovej. Takéto bývanie má svoje čaro,  a určite si nájde miesto aj u nás na Slovensku. Nemusí to byť len víkendová chalupa, ale aj byt v centre mesta, ak viete ako na to. […]
1 2 3 26

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram