Akú sieťku na roletu či žalúziu?

10. februára 2022

Častá otázka našich zákazníkov. Vo videu si ukážeme rozdiel medzi roletou a žalúziou a možnými spôsobmi uchytenia a používanie sietí proti hmyzu.

Nie je jedno ako uchytiť sieťku na vonkajšiu roletu a vonkajšiu žalúziu, spravíme si konečne poriadok čo kam je možné vôbec uchytiť a ako sa to dá vôbec montovať a používať.

Akú sieťku na roletu či žalúziu?

Textový prepis videa:

Dobrý deň prajem. V dnešnej časti sa pozrieme na montáž sietí proti hmyzu na vonkajšiu roletu alebo vonkajšiu žalúziu. Dnes sme dostali dopyt na nacenenie sietí proti hmyzu na vonkajšiu žalúziu, ale zákazník poslal túto fotku kde je zrejmé že je to vonkajšia roleta. Nie je to jedno. Tým najväčším rozdielom je spôsob osadenia sieťky. 

Montáž sieti proti hmyzu na roletu

Na rolete je možné využiť jedine plochu pred ňou. To znamená že na roletu je možné namontovať sieťku sem. Na vonkajšiu žalúziu je možné osadiť sieťku medzi žalúziu a okno. Dôležité však je aby medzi lamelami a rámom okna bolo minimálne 2-4 centimetre medzery. V opačnom prípade ak je to pod 2-3 centimetre je to vždy veľký problém niečo tam osadiť. Bohužiaľ keďže týmto dverám, ktoré má zákazník doma sa otvárajú obidve krídla. V takom prípade je možné montovať rolety len na obidve strany ako jeden celok. V takomto spôsobe osadenia rolety vieme použiť sieťku len na celý otvor. To znamená že technicky nás nezaujíma koľko dvere majú centimetrov, ale pre nacenenie je dôležité poslať tento celý rozmer. Možností ktoré sú si neskôr prejdeme a môžeme ísť ďalej. 

Montáž sietí proti hmyzu medzi okno a vonkajšiu žalúziu

Takže v prípade vonkajších žalúzií je spôsob montáže siete proti hmyzu pred roletu. Pri vonkajších žalúziach je medzi žalúziu a okno. V tomto prípade použitia vonkajšej rolety bolo možné zvoliť takéto riešenie z jednoduchého dôvodu. V tomto prípade boli použité dve rolety. Jedna je samostatná ktorá má vodiace nohy na jednej aj na druhej strane a na vodiace nohy je možné osadiť sieťku proti hmyzu. Ak by aj v tomto prípade bola použitá len jedna veľká roleta tak nám tu chýba tá vodiaca noha, čiže tu sa nedá osadiť žiadna sieťka na túto malú časť. Tak ako je vidno na tomto obrázku, tu sú nahodené vonkajšie rolety podomietkové ktoré majú podomietkový box, ale samozrejme vodiace nohy majú zase len pri krajoch. V tomto prípade bola použitá rolovacia sieť. Na tejto strane je bubon a roluje sa z jednej strany na druhú.

Nevýhodou rolovacej siete je veľkosť. Maximálna možná šírka je 1,6 metra. Ale chcem upozorniť, že čím viac sa vyťahuje rolovacia sieť von, tým viac sa namáha pružina. Je celkom komplikované ju natiahnuť až na opačnú stranu pri šírke 1,6 metra. Z vlastných skúseností viem, že deti by s tým celkom zápasili. Myslím si že by vám to nedokázali ani zavrieť, ale to čo je najdôležitejšie je možnosť použitia pri nejakých terasových dverách na terasu. Ak je to takýto balkón že sa sem chodí raz za čas, tak samozrejme tá sieť je celkom vhodná. 

Tu máme ďalší typ sieťky. V tomto prípade je použitá plisse sieť dverová. Otvára sa v tomto prípade sprava doľava, zase na celý otvor. Keď sa zatiahne to vyzerá takto. Tu je jasne vidno prečo nemôže ísť sieť len na pol dverí. V tomto prípade bola takisto bola roleta rozdelená na dve časti a preto sem ide sieťka osadiť na pol dverí.

Ďalšou možnosťou ako využiť sieťku proti hmyzu na roletu je použitie posuvnej dvojsiete. V takomto prípade sa ťahá z jednej strany polovica a z druhej strany druhá polovica. Dá sa to rôzne ťahať ako je potrebné. Pri vonkajších žalúziach je možné osadiť rolovaciu sieťku. V tomto prípade tak isto bola použitá rolovacia sieť medzi žalúziu a okenný rám. 

Keďže sme nahadzovali vonkajšie žalúzie tak sme nechali dostatočný priestor na to, aby sme tam vedeli dostať box, ktorý má 4x4 centimetre. Pri tejto montáži sme pri inštalácii vonkajšej žalúzie nahodili dopredu posuvnú sieťku dverovú do boku. Tu stačilo použiť polovicu. Nemusela sem ísť dvoj sieť z dôvodu že aj táto časť je síce otváracia ale bol tu stredový profil, to znamená že sa to dá využívať bez problémov takýmto spôsobom na pol dverí. Neviem si dosť dobre predstaviť ako použiť nejakú inú sieťku pri takejto rolete.

Montáž plisse siete proti hmyzu na roletu

Verím že vám tento návod pomohol. Ak by ste mali nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať. Ďakujem za pozornosť.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
ako na hmyz v zahradeAntialergické sieťky na okná
O sieťkach na okná už počul každý, a zrejme si predstaví najskôr klasickú sieťku, ktorá slúži ako mechanická ochrana proti hmyzu. No okrem hmyzu sa nám cez otvorené okno do domu môže dostať prach, špina alebo rôzne veľké peľové častice. Ako to riešiť? Neotvárať okná vôbec? To zrejme nie je riešenie. Okno otvorené na vetračku má svoj […]
1 2 3 17

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram