Akú sieťku na roletu či žalúziu?

10. februára 2022

Častá otázka našich zákazníkov. Vo videu si ukážeme rozdiel medzi roletou a žalúziou a možnými spôsobmi uchytenia a používanie sietí proti hmyzu.

Nie je jedno ako uchytiť sieťku na vonkajšiu roletu a vonkajšiu žalúziu, spravíme si konečne poriadok čo kam je možné vôbec uchytiť a ako sa to dá vôbec montovať a používať.

Akú sieťku na roletu či žalúziu?

Textový prepis videa:

Dobrý deň prajem. V dnešnej časti sa pozrieme na montáž sietí proti hmyzu na vonkajšiu roletu alebo vonkajšiu žalúziu. Dnes sme dostali dopyt na nacenenie sietí proti hmyzu na vonkajšiu žalúziu, ale zákazník poslal túto fotku kde je zrejmé že je to vonkajšia roleta. Nie je to jedno. Tým najväčším rozdielom je spôsob osadenia sieťky. 

Montáž sieti proti hmyzu na roletu

Na rolete je možné využiť jedine plochu pred ňou. To znamená že na roletu je možné namontovať sieťku sem. Na vonkajšiu žalúziu je možné osadiť sieťku medzi žalúziu a okno. Dôležité však je aby medzi lamelami a rámom okna bolo minimálne 2-4 centimetre medzery. V opačnom prípade ak je to pod 2-3 centimetre je to vždy veľký problém niečo tam osadiť. Bohužiaľ keďže týmto dverám, ktoré má zákazník doma sa otvárajú obidve krídla. V takom prípade je možné montovať rolety len na obidve strany ako jeden celok. V takomto spôsobe osadenia rolety vieme použiť sieťku len na celý otvor. To znamená že technicky nás nezaujíma koľko dvere majú centimetrov, ale pre nacenenie je dôležité poslať tento celý rozmer. Možností ktoré sú si neskôr prejdeme a môžeme ísť ďalej. 

Montáž sietí proti hmyzu medzi okno a vonkajšiu žalúziu

Takže v prípade vonkajších žalúzií je spôsob montáže siete proti hmyzu pred roletu. Pri vonkajších žalúziach je medzi žalúziu a okno. V tomto prípade použitia vonkajšej rolety bolo možné zvoliť takéto riešenie z jednoduchého dôvodu. V tomto prípade boli použité dve rolety. Jedna je samostatná ktorá má vodiace nohy na jednej aj na druhej strane a na vodiace nohy je možné osadiť sieťku proti hmyzu. Ak by aj v tomto prípade bola použitá len jedna veľká roleta tak nám tu chýba tá vodiaca noha, čiže tu sa nedá osadiť žiadna sieťka na túto malú časť. Tak ako je vidno na tomto obrázku, tu sú nahodené vonkajšie rolety podomietkové ktoré majú podomietkový box, ale samozrejme vodiace nohy majú zase len pri krajoch. V tomto prípade bola použitá rolovacia sieť. Na tejto strane je bubon a roluje sa z jednej strany na druhú.

Nevýhodou rolovacej siete je veľkosť. Maximálna možná šírka je 1,6 metra. Ale chcem upozorniť, že čím viac sa vyťahuje rolovacia sieť von, tým viac sa namáha pružina. Je celkom komplikované ju natiahnuť až na opačnú stranu pri šírke 1,6 metra. Z vlastných skúseností viem, že deti by s tým celkom zápasili. Myslím si že by vám to nedokázali ani zavrieť, ale to čo je najdôležitejšie je možnosť použitia pri nejakých terasových dverách na terasu. Ak je to takýto balkón že sa sem chodí raz za čas, tak samozrejme tá sieť je celkom vhodná. 

Tu máme ďalší typ sieťky. V tomto prípade je použitá plisse sieť dverová. Otvára sa v tomto prípade sprava doľava, zase na celý otvor. Keď sa zatiahne to vyzerá takto. Tu je jasne vidno prečo nemôže ísť sieť len na pol dverí. V tomto prípade bola takisto bola roleta rozdelená na dve časti a preto sem ide sieťka osadiť na pol dverí.

Ďalšou možnosťou ako využiť sieťku proti hmyzu na roletu je použitie posuvnej dvojsiete. V takomto prípade sa ťahá z jednej strany polovica a z druhej strany druhá polovica. Dá sa to rôzne ťahať ako je potrebné. Pri vonkajších žalúziach je možné osadiť rolovaciu sieťku. V tomto prípade tak isto bola použitá rolovacia sieť medzi žalúziu a okenný rám. 

Keďže sme nahadzovali vonkajšie žalúzie tak sme nechali dostatočný priestor na to, aby sme tam vedeli dostať box, ktorý má 4x4 centimetre. Pri tejto montáži sme pri inštalácii vonkajšej žalúzie nahodili dopredu posuvnú sieťku dverovú do boku. Tu stačilo použiť polovicu. Nemusela sem ísť dvoj sieť z dôvodu že aj táto časť je síce otváracia ale bol tu stredový profil, to znamená že sa to dá využívať bez problémov takýmto spôsobom na pol dverí. Neviem si dosť dobre predstaviť ako použiť nejakú inú sieťku pri takejto rolete.

Montáž plisse siete proti hmyzu na roletu

Verím že vám tento návod pomohol. Ak by ste mali nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať. Ďakujem za pozornosť.

Prečítajte si tiež

Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
vonkajšie žalúzieAko si vybrať vonkajšie exteriérové žalúzie na váš dom?
Vonkajšie exteriérové žalúzie sú moderným a efektívnym spôsobom, ako si zabezpečiť príjemnú klímu a súkromie vo vašom dome. Tieto žalúzie vám umožnia regulovať množstvo svetla a tepla, ktoré preniká do interiéru, a zároveň ochrániť vaše okná pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. V tomto článku vám poradíme, ako si vybrať správne vonkajšie žalúzie podľa vašich potrieb a […]
Ako si skrášliť váš mestský balkón blogMarkízy, slnečníky a screenové rolety: 3 skvelé tipy na zatienenie balkóna
Predstavte si perfektný letný deň na balkóne. Teplo slnka, ktoré vašu pleť hladká, svieži vzduch plný vôní leta a atmosféra, ktorá je nabitá pohodou. Zdá sa ako dokonalý scenár, však? Ale čo ak vám chýba ten ideálny tieň, ktorý by vám poskytol útočisko pred slnečnými lúčmi? Máme pre vás tri štýlové riešenia, ako svoj balkón […]
1 2 3 23

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram