Ako si správne vybrať markízu pre vašu terasu alebo balkón: tipy a odporúčania

5. apríla 2023

Správna markíza môže vašu terasu alebo balkón premeniť na dokonalý priestor na oddych a zábavu. Je dôležité si ju vybrať s rozvahou, pretože kvalitná markíza vám poskytne ochranu pred slnkom, dážďom a zvýši súkromie. V tomto článku sa pozrieme na tipy a odporúčania, ako si správne vybrať markízu pre váš balkón alebo terasu.

Určte svoje potreby a požiadavky

Najskôr si urobte jasnú predstavu o tom, čo od markízy očakávate. Zohľadnite veľkosť terasy alebo balkóna, priestor, ktorý chcete zatieniť a účel použitia markízy. Rozhodnite sa, či chcete manuálnu alebo motorizovanú markízu, a zvážte, či ju budete používať len na slnko alebo aj proti daždu.

markiza balkonova 2 970x885.jpg
Markíza balkónová

Vyberte si správny typ markízy

Existuje niekoľko typov markíz: skladacie, rolo, vertikálne, bočné atď. Skladacie markízy sú ideálne pre väčšie priestory, zatiaľ čo rolo markízy sú vhodné pre menšie balkóny. Vertikálne a bočné markízy zase poskytujú väčšiu ochranu pred slnkom a vetrom. Zvážte výhody a nevýhody jednotlivých typov markíz a vyberte si ten najvhodnejší pre vašu situáciu.

Viac tipov markíz si nájdete na produktovej stránke markíz:

Markízy - technické riešenia

Materiály a farby

Markízy sa vyrábajú z rôznych materiálov, ako sú akryl, polyester a PVC. Akrylové markízy sú odolné voči poveternostným vplyvom a ľahko sa udržiavajú, zatiaľ čo polyesterové markízy sú cenovo dostupnejšie. PVC markízy sú vodotesné a vhodné pre ochranu pred dážďom. Pri výbere farby a vzoru markízy sa snažte zladiť ju s exteriérom domu a záhrady.

markizy na terasu Kittsee
markizy na terasu Kittsee

Montáž a inštalácia

Montáž markízy môže byť na stenu, strop alebo zábradlie. Dôležité je správne upevnenie a bezpečnosť pri inštalácii. Môžete sa rozhodnúť pre odbornú montáž alebo si markízu namontovať sami, ak ste zruční.

Údržba a starostlivosť

Pre zachovanie dlhej životnosti markízy je dôležité pravidelne sa o ňu starať. Čistite povrch markízy, kontrolujte mechanizmy a zabezpečte, aby boli všetky diely v dobrom stave. V prípade poškodenia alebo potreby výmeny súčastí neváhajte obrátiť sa na odborníkov alebo výrobcu markízy.

Rozpočet a nákup

Stanovte si rozpočet pre nákup markízy a porovnajte ceny rôznych typov markíz a materiálov. Markízu môžete síce nakúpiť v kamenných predajniach alebo online. Dôležité je vybrať si dôveryhodného predajcu, ktorý vám poskytne záruku a servis spolu s odbornou montážou.

Pre odbornú montáž kontaktujte overeného dodávateľa markíz, ktorý sa postará o váš priestor a navrhne vám najlepšie riešenie pre vašu terasu či balkón.

Záver:

Pri výbere markízy pre vašu terasu alebo balkón dávajte pozor na svoje potreby a požiadavky, správny typ markízy, vhodné materiály a farby, bezpečnú montáž a inštaláciu, starostlivosť a údržbu, a nakoniec aj na rozpočet a miesto nákupu. Ak budete postupovať podľa týchto tipov a odporúčaní, nájdete si tú správnu markízu, ktorá vám umožní naplno si užiť váš balkón alebo terasu.

FAQ - markízy najčastejšie otázky

  1. Ako si vybrať správnu veľkosť markízy pre môj balkón alebo terasu?

Správna veľkosť markízy závisí od veľkosti vášho balkóna alebo terasy a od priestoru, ktorý chcete zatieniť. Pred zakúpením markízy odmerajte rozmery a určte si, kde ju chcete umiestniť. Výrobcovia zvyčajne ponúkajú markízy v rôznych veľkostiach, takže si môžete vybrať tú najvhodnejšiu pre váš priestor.

  1. Ako často by som mal/a čistiť a udržiavať svoju markízu?

Frekvencia čistenia a údržby markízy závisí od materiálu, z ktorého je vyrobená, a od poveternostných podmienok, v ktorých je vystavená. Všeobecne sa odporúča čistiť markízu aspoň raz za rok a pravidelne kontrolovať jej mechanizmy. Ak je markíza vystavená silnejším poveternostným vplyvom, môže byť potrebná častejšia údržba.

  1. Môžem si markízu nainštalovať sám/sama, alebo potrebujem odborníka?

Inštaláciu markízy môžete urobiť sami, ak ste zruční a máte potrebné nástroje. Avšak, ak si nie ste istí svojimi schopnosťami alebo nemáte skúsenosti s montážou, odporúčame obrátiť sa na odborníka. Správna inštalácia je dôležitá pre bezpečnosť a dlhú životnosť markízy.

  1. Je lepšie investovať do motorizovanej alebo manuálnej markízy?

Voľba medzi motorizovanou a manuálnou markízou závisí od vašich osobných preferencií a rozpočtu. Motorizované markízy sú pohodlnejšie, pretože sa otvárajú a zatvárajú na diaľkové ovládanie, ale sú drahšie ako manuálne markízy. Manuálne markízy sú cenovo dostupnejšie a jednoduchšie na údržbu, ale vyžadujú manuálne otváranie a zatváranie.

  1. Ako môžem zistiť, či je predajca markíz dôveryhodný?

Pri výbere dôveryhodného predajcu markíz skontrolujte recenzie a hodnotenia iných zákazníkov. Môžete tiež hľadať referencie od priateľov alebo rodiny, ktorí už markízu zakúpili. Zabezpečte, aby predajca ponúkal záruku a servis.

Referencie na dodávateľa markíz, takto nejak by to malo vyzerať:

Referencie - recenzie Bez hmyzu SK
Referencie - recenzie Bez hmyzu SK

Dôveryhodný predajca by mal byť ochotný poskytnúť vám všetky potrebné informácie a pomôcť vám s výberom vhodnej markízy pre vašu terasu alebo balkón.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 44

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram