Ako najlepšie zrelaxovať?

6. marca 2022

Masáže nám okrem relaxu môžu pomôcť aj s niektorými zdravotnými ťažkosťami. Nie sú luxusom, ako si mnohí ľudia myslia, ale potrebou, ktorú by si mal z času na čas dopriať každý z nás.

Vedeli ste, že terapia masážou sa datuje až do dôb 3000 rokov pred Kristom? Áno, masáže sú staré ako ľudstvo samo. Vznikli pravdepodobne niekde v Indii ako časť liečebnej terapie „Ajurvéda“, do ktorej spadá aj joga.

Aj dnes sa väčšina lekárov zhodne že dobrou masážou nič nepokazíte, práve naopak. Tak smelo do toho!

Kam na jednodňový wellness?

Niekam, kde to nebude pre vás ďaleko, ale kde aj poriadne zrelaxujete. Jednodňový wellness si doprajte napríklad cez víkend, na Slovensku máme to šťastie, že odvšadiaľ je blízko do prírody.

V každom kraji nájdete nejaký dobrý hotel, kde si môžete zaplávať, dopriať saunu a masáž a potom sa výdatne najesť v miestnej reštaurácii. Hlavne si v ten deň vypnite telefón, zresetujte hlavu a myslite na niečo pozitívne. Len tak dokážete poriadne zrelaxovať.

Kam na jednodňový wellness?

Masáže – typy:

Dajte na svoje pocity, alebo sa poraďte s masérom, ten vám dobre poradí, presne podľa vášho zdravotného stavu a potrieb. Chcete len zrelaxovať a uľaviť stuhnutému chrbtu? Alebo sa potrebujete zbaviť opuchov a celulitídy? Áno, na každý problém existuje ten správny druh masáže. Podľa nášho kľúča si hravo vyberiete.

Svoj termín na masáž radšej posuňte ak ste tehotná, dojčíte alebo máte akútne zdravotné problémy ako je prebiehajúce infekčné ochorenie, vírus, ak ste sa zranili, či ste práve po operácii.

Masáže – typy

Maséra informujte aj o chronických veciach ktoré vás trápia, napríklad nádorové ochorenie, zápaly kŕčových žíl, cukrovka, neliečená hypertenzia a podobne. Je to preto, aby vám masáž prispôsobil na mieru, a aby ste z nej mali čo najväčší úžitok bez zbytočných rizík.

Klasická relaxačná masáž celého tela

To je ten poriadny relax v podobe hodinky alebo hodinky a pol pod rukami maséra! Vhodná pre všetkých tých, ktorí chcú uvoľniť telo po nejakej námahe. Táto masáž za pomoci esenciálneho oleja, meditačnej hudby a vôní perfektne uvoľňuje svalstvo, povzbudzuje krvný obeh, a zlepšuje aj celkový psychický stav človeka. Zároveň odstraňuje únavu, zbaví vás bolesti hlavy a  navodí vám príjemné pocity.

Masáž lávovými kameňmi

Skvelá na uvoľnenie a prehriatie celého tela najmä v chladnom období. Masér masíruje telo týmito výnimočnými kameňmi za pomoci esenciálneho oleja. Po masáži sa ešte prikladajú lávové kamene na telo, pričom dodajú masáži tú správnu bodku. Účinky lávových kameňov sú známe už od nepamäti. Odstraňujú negatívnu energiu, dodávajú tú pozitívnu, dobíjajú telo energiou a ozdravujú ho.

Lymfodrenážna masáž

Lymfatická masáž je jedno z najlepších masáží vôbec. Prečo je tomu tak? Jednoducho povedané, lymfodrenáž celého tela nám pomôže zostať zdravými. Lymfatické cievy a uzliny máme rozmiestnené po celom tele, a úlohou maséra je jemnými pohybmi rozprúdiť lymfu, tak aby sa vylúčili všetky toxíny von z tela. Lymfatická masáž je vhodná naozaj pre všetkých, ale extra z nej budú profitovať tí, ktorí chcú schudnúť, naštartovať metabolizmus, ľudia po úrazoch, operáciách, tí, ktorí majú na tele edémy a opuchnuté končatiny.

Bankovanie

Ak uvidíte na niekoho chrbte kruhové podliatiny, nezľaknite sa, určite bol na bankovaní. Táto špeciálna masáž sa používa ako liečebná metóda už od stredoveku. Používajú sa na ňu sklenené banky rôznych veľkostí, ktoré sa prikladajú na chrbát. Maséri využívajú metódu suchého bankovania, kde sa banka priloží k telu tak, aby vznikol podtlak a do banky sa vsaje časť kože aj s podkožím. Iste sa pýtate, môže bankovanie aj uškodiť? Môžu popraskať malé cievky, môže nastať výron krvi a lymfy, a to spôsobí modriny a podliatiny, ktoré ale do pár týždňov úplne zmiznú.

Aké sú účinky bankovania chrbta?

Po tejto masáži nastane reakcia organizmu, zvýši sa cirkulácia krvi a prívod kyslíka do tkanív, aktivácia organizmu a životných procesov v prislúchajúcom orgáne. Ak máte práve v tele zápal, alebo iné akútne zdravotné ťažkosti, bankovanie určite odložte na neskôr.

Masáž nôh

Môžete si ju dopriať ako súčasť inej masáže, alebo aj samostatne ak nestíhate. Reflexná masáž chodidiel je stará ako ľudstvo samo, už v starovekej Číne vedeli, že na chodidlách sa nachádzajú dôležité body, ktoré súvisia s orgánmi v celom tele. Ich stláčaním dochádza k prekrveniu a uvoľneniu nielen nôh, ale aj daných orgánov. Masírovanie nôh vám pomôže aj v boji s migrénou. Masér vám za pomoci jemného tlaku postláča presne tie body, vďaka ktorým ucítite úľavu na celom tele. Ak máte na chodidle nejaké bolestivé nohy, po ich zatlačení môžete cítiť odozvu aj v príslušnom orgáne.

Masáž nôh

Ako masírovať doma?

Určite nemáte čas každý týždeň chodiť na masáž, avšak vedeli ste, že niektoré masáže môžete vyskúšať aj sami doma? Napríklad taká masáž hlavy je jednoduchá.

Okrem toho, opýtajte sa aj svojho maséra ako si poradiť s domácou lymfomasážou. Mnohé video návody nájdete aj na internete. Potrebujete len vlastné ruky, trochu telového oleja a pracujte len s jemným tlakom. Začať treba od nôh smerom nahor. Blahodarné účinky lymfomasáže pocítite určite aj doma. Tak isto, aj bolesť hlavy po lymfodrenáži je normálna, preto nezabudnite piť veľa tekutín. Ďalšou reakciou po lymfodrenáži je aj zvýšené nutkanie na malú potrebu, ale aj to je v poriadku, telo sa takto zbavuje nahromadených toxínov.

Ako masírovať doma?

Bankovanie doma v žiadnom prípade neskúšajte, nielen že si nedočiahnete na chrbát, ale ani žiadny člen rodiny by vám banky nemal aplikovať ledabolo po tele. Hrozí tu riziko vážneho poškodenia tkanív a narušenia dráhy meridiánov, s ktorými súvisia naše vnútorné orgány.Naopak, ak máte nejaký bolestivý bod na chodidle, ten si môžete masírovať aj každý deň. Tých pár minút času denne si na rozmasírovanie nôh určite nájdete. Začnite s jemnou masážou členkov a lýtok smerom hore, čo nohy zbaví opuchov, a potom si silnejším tlakom vymasírujte aj chodidlá.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram