Ako najlepšie zrelaxovať?

6. marca 2022

Masáže nám okrem relaxu môžu pomôcť aj s niektorými zdravotnými ťažkosťami. Nie sú luxusom, ako si mnohí ľudia myslia, ale potrebou, ktorú by si mal z času na čas dopriať každý z nás.

Vedeli ste, že terapia masážou sa datuje až do dôb 3000 rokov pred Kristom? Áno, masáže sú staré ako ľudstvo samo. Vznikli pravdepodobne niekde v Indii ako časť liečebnej terapie „Ajurvéda“, do ktorej spadá aj joga.

Aj dnes sa väčšina lekárov zhodne že dobrou masážou nič nepokazíte, práve naopak. Tak smelo do toho!

Kam na jednodňový wellness?

Niekam, kde to nebude pre vás ďaleko, ale kde aj poriadne zrelaxujete. Jednodňový wellness si doprajte napríklad cez víkend, na Slovensku máme to šťastie, že odvšadiaľ je blízko do prírody.

V každom kraji nájdete nejaký dobrý hotel, kde si môžete zaplávať, dopriať saunu a masáž a potom sa výdatne najesť v miestnej reštaurácii. Hlavne si v ten deň vypnite telefón, zresetujte hlavu a myslite na niečo pozitívne. Len tak dokážete poriadne zrelaxovať.

Kam na jednodňový wellness?

Masáže – typy:

Dajte na svoje pocity, alebo sa poraďte s masérom, ten vám dobre poradí, presne podľa vášho zdravotného stavu a potrieb. Chcete len zrelaxovať a uľaviť stuhnutému chrbtu? Alebo sa potrebujete zbaviť opuchov a celulitídy? Áno, na každý problém existuje ten správny druh masáže. Podľa nášho kľúča si hravo vyberiete.

Svoj termín na masáž radšej posuňte ak ste tehotná, dojčíte alebo máte akútne zdravotné problémy ako je prebiehajúce infekčné ochorenie, vírus, ak ste sa zranili, či ste práve po operácii.

Masáže – typy

Maséra informujte aj o chronických veciach ktoré vás trápia, napríklad nádorové ochorenie, zápaly kŕčových žíl, cukrovka, neliečená hypertenzia a podobne. Je to preto, aby vám masáž prispôsobil na mieru, a aby ste z nej mali čo najväčší úžitok bez zbytočných rizík.

Klasická relaxačná masáž celého tela

To je ten poriadny relax v podobe hodinky alebo hodinky a pol pod rukami maséra! Vhodná pre všetkých tých, ktorí chcú uvoľniť telo po nejakej námahe. Táto masáž za pomoci esenciálneho oleja, meditačnej hudby a vôní perfektne uvoľňuje svalstvo, povzbudzuje krvný obeh, a zlepšuje aj celkový psychický stav človeka. Zároveň odstraňuje únavu, zbaví vás bolesti hlavy a  navodí vám príjemné pocity.

Masáž lávovými kameňmi

Skvelá na uvoľnenie a prehriatie celého tela najmä v chladnom období. Masér masíruje telo týmito výnimočnými kameňmi za pomoci esenciálneho oleja. Po masáži sa ešte prikladajú lávové kamene na telo, pričom dodajú masáži tú správnu bodku. Účinky lávových kameňov sú známe už od nepamäti. Odstraňujú negatívnu energiu, dodávajú tú pozitívnu, dobíjajú telo energiou a ozdravujú ho.

Lymfodrenážna masáž

Lymfatická masáž je jedno z najlepších masáží vôbec. Prečo je tomu tak? Jednoducho povedané, lymfodrenáž celého tela nám pomôže zostať zdravými. Lymfatické cievy a uzliny máme rozmiestnené po celom tele, a úlohou maséra je jemnými pohybmi rozprúdiť lymfu, tak aby sa vylúčili všetky toxíny von z tela. Lymfatická masáž je vhodná naozaj pre všetkých, ale extra z nej budú profitovať tí, ktorí chcú schudnúť, naštartovať metabolizmus, ľudia po úrazoch, operáciách, tí, ktorí majú na tele edémy a opuchnuté končatiny.

Bankovanie

Ak uvidíte na niekoho chrbte kruhové podliatiny, nezľaknite sa, určite bol na bankovaní. Táto špeciálna masáž sa používa ako liečebná metóda už od stredoveku. Používajú sa na ňu sklenené banky rôznych veľkostí, ktoré sa prikladajú na chrbát. Maséri využívajú metódu suchého bankovania, kde sa banka priloží k telu tak, aby vznikol podtlak a do banky sa vsaje časť kože aj s podkožím. Iste sa pýtate, môže bankovanie aj uškodiť? Môžu popraskať malé cievky, môže nastať výron krvi a lymfy, a to spôsobí modriny a podliatiny, ktoré ale do pár týždňov úplne zmiznú.

Aké sú účinky bankovania chrbta?

Po tejto masáži nastane reakcia organizmu, zvýši sa cirkulácia krvi a prívod kyslíka do tkanív, aktivácia organizmu a životných procesov v prislúchajúcom orgáne. Ak máte práve v tele zápal, alebo iné akútne zdravotné ťažkosti, bankovanie určite odložte na neskôr.

Masáž nôh

Môžete si ju dopriať ako súčasť inej masáže, alebo aj samostatne ak nestíhate. Reflexná masáž chodidiel je stará ako ľudstvo samo, už v starovekej Číne vedeli, že na chodidlách sa nachádzajú dôležité body, ktoré súvisia s orgánmi v celom tele. Ich stláčaním dochádza k prekrveniu a uvoľneniu nielen nôh, ale aj daných orgánov. Masírovanie nôh vám pomôže aj v boji s migrénou. Masér vám za pomoci jemného tlaku postláča presne tie body, vďaka ktorým ucítite úľavu na celom tele. Ak máte na chodidle nejaké bolestivé nohy, po ich zatlačení môžete cítiť odozvu aj v príslušnom orgáne.

Masáž nôh

Ako masírovať doma?

Určite nemáte čas každý týždeň chodiť na masáž, avšak vedeli ste, že niektoré masáže môžete vyskúšať aj sami doma? Napríklad taká masáž hlavy je jednoduchá.

Okrem toho, opýtajte sa aj svojho maséra ako si poradiť s domácou lymfomasážou. Mnohé video návody nájdete aj na internete. Potrebujete len vlastné ruky, trochu telového oleja a pracujte len s jemným tlakom. Začať treba od nôh smerom nahor. Blahodarné účinky lymfomasáže pocítite určite aj doma. Tak isto, aj bolesť hlavy po lymfodrenáži je normálna, preto nezabudnite piť veľa tekutín. Ďalšou reakciou po lymfodrenáži je aj zvýšené nutkanie na malú potrebu, ale aj to je v poriadku, telo sa takto zbavuje nahromadených toxínov.

Ako masírovať doma?

Bankovanie doma v žiadnom prípade neskúšajte, nielen že si nedočiahnete na chrbát, ale ani žiadny člen rodiny by vám banky nemal aplikovať ledabolo po tele. Hrozí tu riziko vážneho poškodenia tkanív a narušenia dráhy meridiánov, s ktorými súvisia naše vnútorné orgány.Naopak, ak máte nejaký bolestivý bod na chodidle, ten si môžete masírovať aj každý deň. Tých pár minút času denne si na rozmasírovanie nôh určite nájdete. Začnite s jemnou masážou členkov a lýtok smerom hore, čo nohy zbaví opuchov, a potom si silnejším tlakom vymasírujte aj chodidlá.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 11

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram