A jesenná screenová sezóna môže začať.

18. novembra 2021

V septembri sa u nás v kancelárii zastavil jeden veľmi sympatický pán, ktorý sa prišiel poradiť, ako by mohol vyriešiť svoju drevenú terasu tak, aby na nej mohol tráviť čas aj mimo sezóny.

Zhodou okolností som bol práve v kancelárii i ja, a tak som ho rád privítal a ihneď sme sa pustili do rozhovoru. Začali sme sa baviť o tom, ako jeho terasa momentálne vyzerá a aká je jeho predstava o vykonaní zmien. Na základe nášho rozhovoru som mu následne predstavil možnosti tienenia, ktoré ponúkame. Jednalo sa o:

  • screenové rolety (môj terasový favorit 😊),
  • vonkajšie žalúzie,
  • vonkajšie rolety,
  • markízy,
  • NESLING systémy,
  • a sklenené posuvné systémy.

Ako sme vyriešili túto pergolu?

Dohodli sme sa, že nám pošle fotografiu svojej terasy a na základe fotky a dodaných rozmerov sa mu pokúsime navrhnúť to najideálnejšie riešenie.

Terasa na ktorú bolo potrebné vymyslieť veternú clonu

Jeho požiadavkou bolo uzavrieť terasu tak, aby sa dala využívať počas celého roka. Najväčší problém pre neho predstavoval vietor, ktorý na terasu pomerne silno a často fúkal od neďalekého poľa.

Hneď podľa dodanej fotky bolo jasné, že vyriešiť tento problém nebude vôbec jednoduché. Pri drevených stavbách sa totižto príliš nedbá na pravé uhly ani na milimetrové odchýlky. Navyše, ak nie je drevo dostatočne suché, často sa stáva, že sa pri dosušovaní neželane poohýba a odchýli od pôvodného rozmeru aj o niekoľko centimetrov.

Po dôkladnom prezretí poskytnutých materiálov som zavolal pánovi domácemu, a keďže je to k nemu na skok od našej kancelárie, zastavil som sa uňho doma a všetko potrebné zmeral. Následne som mu navrhol použiť screenové rolety.

A máme tu favorita - screenové rolety

Screenové rolety som mu odporučil použiť hlavne preto, lebo sú pomerne flexibilné a v prípade ďalšej prirodzenej práce dreva je možné posunúť ich vodiace nohy.

Starosti mi však robila nerovnomernosť pergoly a rôzne výstupky, ktoré sa na nej nachádzali. Uvedomujem si, že tieto stolárske špeciality sú pri výstavbe drevenej terasy nevyhnutné, ale zároveň absolútne nevhodné pre osadenie akéhokoľvek ďalšieho prvku na pergolu.

Ako som sa správne domnieval, pri nahadzovaní screenových roliet došlo k niekoľkým problémom, kvôli ktorým mi volali montéri. Prvý problém spočíval v tom, že vrchný hranol bol krivší o viac ako 2 cm. Na stene sa navyše nachádzalo zateplenie hrubé 18 cm a z pergoly trčal hranol, ktorý znemožňoval bezproblémovú montáž.

Rýchlo som nasadol do auta a letel som k nášmu zákazníkovi. Spoločne s montérmi sme si terasu ešte raz dôkladne prezreli a zistili sme, že sme pri návrhu riešenia naozaj na pár detailov nemysleli. Vzdať sa však neprichádzalo do úvahy, a tak sme dali hlavy dohromady a hľadali sme vhodné riešenie.

Nápravu drobných nedostatkov ale nebolo možné zrealizovať hneď. Museli sme si pripraviť dodatočný materiál a následne vyraziť na montáž opäť. Tentokrát už klaplo všetko tak, ako malo a výsledok bol na svete. I sám zákazník uznal, že odvedená práca vyzerá veľmi dobre.

A výsledok?

O niekoľko týždňov som sa u pána domáceho zastavil ešte raz a zisťoval som, či je s naším výtvorom naozaj spokojný. Zákazník sa potešil a povedal mi, že pergolu na posedenie aktívne využívajú aj v tomto sychravom počasí. Prezradil, že sa im na ňu dokonca podarilo aj predĺžiť obývačku.

večerný relax na terase
konečná realizácia screenových roliet na drevenej pergole
screnové rolety
zipp screen na pergole

Na jednu zo screenových roliet si nasadili projektor a bez problémov tak sledujú dobrý film či obľúbený seriál priamo na terase. Tvrdil, že po zapnutí plynového ohrievača sa im zvýši teplota pod pergolou až o 10 stupňov, s čím ani jeden z nás nerátal a o takejto pridanej hodnote ani len nesníval.

sledovanie TV na screenovej rolete pod pergolou a plynový ohroevač, jednoducho relax a pohoda na terase

Človek sa naozaj učí celý život a som rád, že dokážeme zvládnuť aj takéto náročnejšie požiadavky našich klientov.

Samotný zákazník nám po odovzdaní zákazky zaslal aj takýto milý e-mail, za ktorý sa mu chcem poďakovať. Priložil aj fotky konečného riešenia a ja som úprimne rád za takúto príjemnú spätnú väzbu.

Radovan Vitek - konateľ

za takýto email som ako konateľ vždy vďačný

Prečítajte si tiež

vonkajšie žalúzieAko si vybrať vonkajšie exteriérové žalúzie na váš dom?
Vonkajšie exteriérové žalúzie sú moderným a efektívnym spôsobom, ako si zabezpečiť príjemnú klímu a súkromie vo vašom dome. Tieto žalúzie vám umožnia regulovať množstvo svetla a tepla, ktoré preniká do interiéru, a zároveň ochrániť vaše okná pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. V tomto článku vám poradíme, ako si vybrať správne vonkajšie žalúzie podľa vašich potrieb a […]
Ako si skrášliť váš mestský balkón blogMarkízy, slnečníky a screenové rolety: 3 skvelé tipy na zatienenie balkóna
Predstavte si perfektný letný deň na balkóne. Teplo slnka, ktoré vašu pleť hladká, svieži vzduch plný vôní leta a atmosféra, ktorá je nabitá pohodou. Zdá sa ako dokonalý scenár, však? Ale čo ak vám chýba ten ideálny tieň, ktorý by vám poskytol útočisko pred slnečnými lúčmi? Máme pre vás tri štýlové riešenia, ako svoj balkón […]
Automatické vonkajšie tienenie, oplatí sa vám ich kúpa?
Určite všetci poznáte klasické typy tienenia ako sú žalúzie a rolety. Tie sa delia a vonkajšie a vnútorné, pričom každý jeden druh má svoje špecifiká, plusy ale aj negatíva. Nedá sa povedať, ktorý typ je najlepší, pretože veľa záleží aj od toho či bývate v dome, byte alebo sa jedná o tienenie do pracovných budov. Čo ale vieme povedať je, […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram