5 vecí, na ktoré myslíte pri plánovaní bazénu

22. februára 2022

Luxusný bazén je nádherným doplnkom každého domu. Najlepšie bazény si vyžadujú dôkladné plánovanie z hľadiska funkčnosti aj vizuálnej atraktívnosti. Možno o stavbe bazéna snívate už roky, alebo sa vám to podarilo len počas víkendu stráveného pri bazéne. Tak či onak, skôr než sa pustíte do projektu výstavby bazéna, je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých faktorov.

5 vecí, na ktoré myslíte pri plánovaní bazénu

Ak sa chcete pri plánovaní svojho bazéna nechať inšpirovať našimi odborníkmi, nezabudnite pri plánovaní bazéna na týchto 5 vecí:

1.Ako budete bazén používať?

Prvou a najdôležitejšou vecou, ktorú si musíte ujasniť je to, ako sa bude váš bazén používať. Je určený predovšetkým pre vašu najbližšiu rodinu a deti? Ak áno, možno budete potrebovať šmýkačku, skokanský mostík alebo ihrisko na volejbal či basketbal. Máte radi zábavu? V takom prípade budete chcieť určite využívať vodopád alebo fontány. Ak sa zabávate vo veľkých skupinách, budete určite zvažovať väčší bazén.

Ak patríte k majiteľom domov, ktorí si inštalujú bazény ako investíciu alebo kvôli architektonickej estetike, zvážte povrchovú úpravu. Môžete investovať do sklenených dlaždíc, modernizovaných obkladových materiálov či vodných prvkov s miznúcim okrajom.

2. Vyberte si dodávateľa s rozumom.

Rovnako ako pri stavbe nového domu aj pri plánovaní bazéna je dôležité vybrať si dodávateľa, ktorý vám bazén nainštaluje bezpečne, v rámci predpisov a vášho rozpočtu.

Jedným z najlepších spôsobov, ako nájsť dobrého dodávateľa, je získať odporúčania od rodiny a priateľov. Tí vám určite úprimne radi povedia o svojich dobrých alebo zlých skúsenostiach.

Je tiež rozumné porozprávať sa s viacerými zhotoviteľmi, aby ste našli takého, ktorému môžete dôverovať. Správny dodávateľ by mal byť poistený a mal by vás informovať o dostupnej záruke. A nezabudnite sa informovať ako dlho je váš dodávateľ na trhu.

Vinylom obložený, sklolaminátový alebo betónový? Aj v tejto oblasti by vám mal vedieť skúsený dodávateľ poradiť. Kvalifikovaný staviteľ bazénov by vás mal oboznámiť aj s možnosťami dlhej životnosti. So stúpajúcimi teplotami môže byť rýchly čas inštalácie bazénov so skleneným vláknom a vinylovým obložením lákavý. Ak však hľadáte odolný bazén prispôsobený vašim predstavám, oplatí sa vydržať dlhší čas inštalácie betónového bazéna.

Hľadajte dodávateľa, ktorý vám dodá kvalitný cirkulačný systém.Chlórový alebo so slanou vodou, vnútorný alebo vonkajší. Každý bazén potrebuje systém cirkulácie vody, ktorý ho udrží svieži. Vďaka pokroku v oblasti energetickej účinnosti, automatizácie a vykurovania vám skúsený staviteľ bazénov pomôže nájsť spoľahlivý a vysoko účinný vodný systém pre váš bazén.

3. Umiestnenie, umiestnenie a ešte raz umiestnenie.

Je pre vás zábava prioritou? Ak chcete na dvore ušetriť miesto na iné ako vodné športy či zábavu, posuňte bazén na jednu stranu alebo blízko k domu. Ak je pre vás prioritou bezpečnosť, bazén by mal byť postavený tam, kde je naň vidieť z väčšiny miest, zvnútra aj zvonku. V neposlednom rade je to estetika. Zvážte umiestnenie bazéna kolmo na dom, to priťahuje pohľad po celej dĺžke bazéna na zadný pozemok a vytvára elegantný a luxusný efekt domu. Bazén môžete umiestniť aj pred zráz alebo útes a pridať miznúci okraj. To vytvorí vizuálne ohromujúcu bazénovú krajinu.

Pravdepodobne ste si už predstavili dokonalé miesto pre váš nový bazén na dvore. No je tu ešte niekoľko vecí, ktoré treba zvážiť, aby ste bazén umiestnili naozaj správne.

Vyberte si vyššiu cestu - ak staviate v nízko položenej oblasti, po silných dažďoch by ste mohli skončiť s nečistotami a blatom v bazéne.

Využite slnko - dostatok slnečného svetla pomôže ohriať vodu. Ak si vyberiete miesto, ktoré je ďaleko od stromov, získate dvojitý bonus - teplejšiu vodu a menej lístia, ktoré padá do bazéna a ktoré musíte neskôr čistiť.

Dosah mimo vetra - vietor môže zvýšiť odparovanie vody, čo znamená, že bazén je potrebné neustále dopĺňať. Navyše, vietor môže spôsobiť, že vám bude chladnejšie, keď budete mokrí - a to nie je príjemné!

Pozrite sa nad a pod - Uistite sa, že nad miestom, kde chcete bazén postaviť, nie sú žiadne telefónne ani elektrické káble. A nezabudnite skontrolovať, či sa v blízkosti nenachádza kanalizácia, septik alebo podzemné káble.

Prístup – dá sa váš nový bazén previezť žeriavom ponad váš dom a vydrží vaša príjazdová cesta hmotnosť žeriavu? Skontrolujte, či tomuto kroku nebránia stromy alebo konáre a zistite, či na ich odstránenie budete potrebovať povolenie od mestského úradu.

4. Vodné prvky, osvetlenie a voliteľné doplnky.

Premýšľate o tom, že by ste svoj bazén jedného dňa doplnili o trysky, kaskádové vodopády či vírivku? Oplatí sa o tom porozprávať s dodávateľom bazéna hneď na začiatku, aj keď si nie ste istí. To vám neskôr ušetrí čas aj peniaze. Pred výstavbou bazéna porozmýšľajte, aké ďalšie funkcie pre svoj bazén chcete. Hoci na začiatok zvýšia váš počiatočný rozpočet, no dodatočné vybavenie môže byť chaotické, časovo náročné a veľmi nákladné.

Hrajte na istotu. Zvážte rôzne možnosti zabezpečenia. Či už vodné alarmy, bezpečnostné kryty alebo zimné kryty. Pre svoju rodinu a priateľov majte k dispozícii aj záchranné vesty či plaváky. Jedným z najobľúbenejších bezpečnostných prvkov je automatický kryt. Automatický kryt, ktorý sa otvára a zatvára len pomocou kľúča znamená, že bazén je bez vášho súhlasu úplne neprístupný.

Má to svoje oči. Svetlá farba dlaždíc bude napríklad priťahovať pozornosť k bazénu a odvádzať ju od terénnych úprav alebo iných prvkov. Ak nechcete, aby bol bazén ústredným bodom vášho dvora, použite tlmený obklad, dlaždice či mramorový prach. Tak bude váš bazén pôsobiť ako ucelená súčasť zadného dvora. Neexistuje správne alebo nesprávne riešenie. Stačí mať plán.

5 vecí, na ktoré myslíte pri plánovaní bazénu

5. Nezabudnite na terénne úpravy.

Chcete palmy, ktoré vám budú robiť tieň pred popoludňajším teplom, alebo obrázkový okraj okolo bazénovej terasy? Podobne ako vodné prvky, osvetlenie a ďalšie príslušenstvo, aj správne terénne úpravy môžu zvýšiť estetický pôžitok, ktorý bazén ponúka. Terénne úpravy okolo vášho bazéna sú takmer rovnako dôležité ako samotný bazén. Vyvarujte sa rastlín s plytkými koreňmi. Obľúbené sú okrasné trávy a črepníkové rastliny. Aj prírodné skaly a balvany dodajú bazénu prírodný dojem. Ešte pred výstavbou si môžete nechať vypracovať kompletný návrh záhradnej architektúry. Ak si však ešte nie ste istí, čo by ste chceli, vždy môžete po dokončení bazéna upraviť jeho okolie. Tím našich špecialistov vám pripomenie, čo vám v rámci terénnych úprav ešte chýba.

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Kopčekovo Senec vianočná charitatívna kapustnicaBez hmyzu SK sa pripája k vianočnej charitatívnej kapustnici v Kopčekove s grilovanými klobásami a tombolou!
Ahojte všetci priatelia a podporovatelia dobrých skutkov! S radosťou vám oznamujeme, že naša firma Bez Hmyzu SK sa stala hrdým partnerom Kaviarne Kopčekovo pri ich vianočnej charitatívnej kapustnici, ktorá sa uskutoční 22.12.2023 od 15:00 hodiny. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto úžasnej iniciatívy, ktorá nielenže rozveseľuje, ale aj pomáha. Ale to nie je všetko! […]
1 2 3 37

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram