5 vecí, na ktoré myslíte pri plánovaní bazénu

22. februára 2022

Luxusný bazén je nádherným doplnkom každého domu. Najlepšie bazény si vyžadujú dôkladné plánovanie z hľadiska funkčnosti aj vizuálnej atraktívnosti. Možno o stavbe bazéna snívate už roky, alebo sa vám to podarilo len počas víkendu stráveného pri bazéne. Tak či onak, skôr než sa pustíte do projektu výstavby bazéna, je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých faktorov.

5 vecí, na ktoré myslíte pri plánovaní bazénu

Ak sa chcete pri plánovaní svojho bazéna nechať inšpirovať našimi odborníkmi, nezabudnite pri plánovaní bazéna na týchto 5 vecí:

1.Ako budete bazén používať?

Prvou a najdôležitejšou vecou, ktorú si musíte ujasniť je to, ako sa bude váš bazén používať. Je určený predovšetkým pre vašu najbližšiu rodinu a deti? Ak áno, možno budete potrebovať šmýkačku, skokanský mostík alebo ihrisko na volejbal či basketbal. Máte radi zábavu? V takom prípade budete chcieť určite využívať vodopád alebo fontány. Ak sa zabávate vo veľkých skupinách, budete určite zvažovať väčší bazén.

Ak patríte k majiteľom domov, ktorí si inštalujú bazény ako investíciu alebo kvôli architektonickej estetike, zvážte povrchovú úpravu. Môžete investovať do sklenených dlaždíc, modernizovaných obkladových materiálov či vodných prvkov s miznúcim okrajom.

2. Vyberte si dodávateľa s rozumom.

Rovnako ako pri stavbe nového domu aj pri plánovaní bazéna je dôležité vybrať si dodávateľa, ktorý vám bazén nainštaluje bezpečne, v rámci predpisov a vášho rozpočtu.

Jedným z najlepších spôsobov, ako nájsť dobrého dodávateľa, je získať odporúčania od rodiny a priateľov. Tí vám určite úprimne radi povedia o svojich dobrých alebo zlých skúsenostiach.

Je tiež rozumné porozprávať sa s viacerými zhotoviteľmi, aby ste našli takého, ktorému môžete dôverovať. Správny dodávateľ by mal byť poistený a mal by vás informovať o dostupnej záruke. A nezabudnite sa informovať ako dlho je váš dodávateľ na trhu.

Vinylom obložený, sklolaminátový alebo betónový? Aj v tejto oblasti by vám mal vedieť skúsený dodávateľ poradiť. Kvalifikovaný staviteľ bazénov by vás mal oboznámiť aj s možnosťami dlhej životnosti. So stúpajúcimi teplotami môže byť rýchly čas inštalácie bazénov so skleneným vláknom a vinylovým obložením lákavý. Ak však hľadáte odolný bazén prispôsobený vašim predstavám, oplatí sa vydržať dlhší čas inštalácie betónového bazéna.

Hľadajte dodávateľa, ktorý vám dodá kvalitný cirkulačný systém.Chlórový alebo so slanou vodou, vnútorný alebo vonkajší. Každý bazén potrebuje systém cirkulácie vody, ktorý ho udrží svieži. Vďaka pokroku v oblasti energetickej účinnosti, automatizácie a vykurovania vám skúsený staviteľ bazénov pomôže nájsť spoľahlivý a vysoko účinný vodný systém pre váš bazén.

3. Umiestnenie, umiestnenie a ešte raz umiestnenie.

Je pre vás zábava prioritou? Ak chcete na dvore ušetriť miesto na iné ako vodné športy či zábavu, posuňte bazén na jednu stranu alebo blízko k domu. Ak je pre vás prioritou bezpečnosť, bazén by mal byť postavený tam, kde je naň vidieť z väčšiny miest, zvnútra aj zvonku. V neposlednom rade je to estetika. Zvážte umiestnenie bazéna kolmo na dom, to priťahuje pohľad po celej dĺžke bazéna na zadný pozemok a vytvára elegantný a luxusný efekt domu. Bazén môžete umiestniť aj pred zráz alebo útes a pridať miznúci okraj. To vytvorí vizuálne ohromujúcu bazénovú krajinu.

Pravdepodobne ste si už predstavili dokonalé miesto pre váš nový bazén na dvore. No je tu ešte niekoľko vecí, ktoré treba zvážiť, aby ste bazén umiestnili naozaj správne.

Vyberte si vyššiu cestu - ak staviate v nízko položenej oblasti, po silných dažďoch by ste mohli skončiť s nečistotami a blatom v bazéne.

Využite slnko - dostatok slnečného svetla pomôže ohriať vodu. Ak si vyberiete miesto, ktoré je ďaleko od stromov, získate dvojitý bonus - teplejšiu vodu a menej lístia, ktoré padá do bazéna a ktoré musíte neskôr čistiť.

Dosah mimo vetra - vietor môže zvýšiť odparovanie vody, čo znamená, že bazén je potrebné neustále dopĺňať. Navyše, vietor môže spôsobiť, že vám bude chladnejšie, keď budete mokrí - a to nie je príjemné!

Pozrite sa nad a pod - Uistite sa, že nad miestom, kde chcete bazén postaviť, nie sú žiadne telefónne ani elektrické káble. A nezabudnite skontrolovať, či sa v blízkosti nenachádza kanalizácia, septik alebo podzemné káble.

Prístup – dá sa váš nový bazén previezť žeriavom ponad váš dom a vydrží vaša príjazdová cesta hmotnosť žeriavu? Skontrolujte, či tomuto kroku nebránia stromy alebo konáre a zistite, či na ich odstránenie budete potrebovať povolenie od mestského úradu.

4. Vodné prvky, osvetlenie a voliteľné doplnky.

Premýšľate o tom, že by ste svoj bazén jedného dňa doplnili o trysky, kaskádové vodopády či vírivku? Oplatí sa o tom porozprávať s dodávateľom bazéna hneď na začiatku, aj keď si nie ste istí. To vám neskôr ušetrí čas aj peniaze. Pred výstavbou bazéna porozmýšľajte, aké ďalšie funkcie pre svoj bazén chcete. Hoci na začiatok zvýšia váš počiatočný rozpočet, no dodatočné vybavenie môže byť chaotické, časovo náročné a veľmi nákladné.

Hrajte na istotu. Zvážte rôzne možnosti zabezpečenia. Či už vodné alarmy, bezpečnostné kryty alebo zimné kryty. Pre svoju rodinu a priateľov majte k dispozícii aj záchranné vesty či plaváky. Jedným z najobľúbenejších bezpečnostných prvkov je automatický kryt. Automatický kryt, ktorý sa otvára a zatvára len pomocou kľúča znamená, že bazén je bez vášho súhlasu úplne neprístupný.

Má to svoje oči. Svetlá farba dlaždíc bude napríklad priťahovať pozornosť k bazénu a odvádzať ju od terénnych úprav alebo iných prvkov. Ak nechcete, aby bol bazén ústredným bodom vášho dvora, použite tlmený obklad, dlaždice či mramorový prach. Tak bude váš bazén pôsobiť ako ucelená súčasť zadného dvora. Neexistuje správne alebo nesprávne riešenie. Stačí mať plán.

5 vecí, na ktoré myslíte pri plánovaní bazénu

5. Nezabudnite na terénne úpravy.

Chcete palmy, ktoré vám budú robiť tieň pred popoludňajším teplom, alebo obrázkový okraj okolo bazénovej terasy? Podobne ako vodné prvky, osvetlenie a ďalšie príslušenstvo, aj správne terénne úpravy môžu zvýšiť estetický pôžitok, ktorý bazén ponúka. Terénne úpravy okolo vášho bazéna sú takmer rovnako dôležité ako samotný bazén. Vyvarujte sa rastlín s plytkými koreňmi. Obľúbené sú okrasné trávy a črepníkové rastliny. Aj prírodné skaly a balvany dodajú bazénu prírodný dojem. Ešte pred výstavbou si môžete nechať vypracovať kompletný návrh záhradnej architektúry. Ak si však ešte nie ste istí, čo by ste chceli, vždy môžete po dokončení bazéna upraviť jeho okolie. Tím našich špecialistov vám pripomenie, čo vám v rámci terénnych úprav ešte chýba.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 16

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram