5 tipov ako si pripraviť auto pred zimnou sezónou

20. októbra 2022

Áno, prichádza zimné obdobie. Pre niekoho naozaj čarovné, ale povedzme si na rovinu, pre zdravie Vášho auta to znamená množstvo hrozieb. Je to čas kedy každé ráno pred prácou, pri teplotách pod nulou škriabeme námrazu z okien, a tak trochu nadávame kedy už konečne príde leto!
Teploty pod bodom mrazu môžu byť pre naše auto náročné, no nemusia! Váš ,,tátoš“ potrebuje len dôkladnejšiu starostlivosť a údržbu aby ste sa vyhli nenaštartovaniu, zamrznutiu motora či okien, alebo autonehode. Tento kontrolný zoznam Vám pomôže pripraviť auto pred zimou a ušetriť nemalé peniaze do budúcna! Tak hor sa do prípravy.  

Prvý krok: Zakúpenie a Výmena Pneumatík

Vieme že zimné pneumatiky je povinné mať ak napadne súvislá vrstva snehu, preto ďalším úkonom bude ich výmena. V prípade že máte staré, nespoliehajte sa že vydržia, radšej kúpte nové a kvalitné. Nezabudnite si pravidelne kontrolovať tlak v pneumatikách, ak sa počasie ochladí vzduch v pneumatikách sa môže roztiahnuť. 

C:UsersBibianaDesktopspolocnyauto na zimutire-1749597_1920.jpg

Druhý krok: Skontrolovať Batériu

Určite sa každému aspoň raz stalo, že Vám v zime nechcelo naštartovať auto. Aby ste sa tejto nepríjemnej situácii vyhli, dajte si poriadne skontrolovať autobatériu, tie majú v zime tendenciu vybíjať sa. Prineste auto do najbližšieho autoservisu, kde Vám skontrolujú výkon akumulátora záťažovým testom (meria kapacitu a nabitie). 

Tretí krok: Chladiaca Kvapalina

Dôležitým úkonom ja určite kontrola a prípadná výmena alebo doplnenie chladiacej kvapaliny, bez ktorej by mohli nastať značné komplikácie. Chladiaca kvapalina chráni motor pred prehriatím, no zároveň má vlastnosti aby v zime nezamrzla a nepoškodila tak motor, časom sa tieto vlastnosti totiž znižujú a preto je potrebná kontrola v autoservise. Chladiaca kvapalina takisto udržuje chladiaci systém v perfektnom stave. 

Štvrtý krok: Kvapalina do Ostrekovačov a Stierače

Ostaneme ešte pri tekutinách. Otvorte kapotu auta a dolejte kvapalinu do ostrekovačov. Ale pozor! Musí byť nemrznúca, najlepšie taká ktorá vydrží  do -30 °C, inak hrozí poškodenie nádrže kvapaliny do ostrekovačov a taktiež ďalších súčastí. Nezabudnite taktiež skontrolovať, alebo vymeniť lišty na stieračoch. Tie pokiaľ sú opotrebované, práve v zime keď mrzne to pocítite najviac. Viditeľnosť musíte mať perfektnú obzvlášť v zimnom počasí. 

C:UsersBibianaDesktopspolocnyauto na zimumountain-snow-cold-winter-light-cloud-1111301-pxhere.com.jpg

Piaty krok: Ochrana proti primrznutiu dverí

Jeden z veľmi nepríjemných problémov môže nastať vtedy ak Vám na aute zamrznú dvere a Vy sa tak nemôžete dostať dovnútra. Spôsobuje to vlhkosť ktorá sa dostane na povrch tesnenia a potom zamrzne. Na ochranu pred primrznutím dverí môžete použiť viacero spôsobov:
- Olej WD-40 nanesiete tenkou vrstvou na gumové tesnenia každých dverí na Vašom aute. Pôsobenie tohto oleja je však krátkodobé, zamrznutiu zabráni len na pár dní, no čiastočne pomôže v neželanej situácií.
- Najúčinnejší spôsob je namazať gumové tesnenia po obvode dverí silikónovým olejom, prípadne glycerínom.
- Používajte ochrannú plachtu chrániacu celé auto aj proti námraze. 

C:UsersBibianaDesktopspolocnyauto na zimusnow-cold-winter-white-car-wheel-722522-pxhere.com.jpg

Majte vždy pri sebe

Aby ste neboli v neželanej situácií prekvapení, majte vždy pri sebe pár potrebných vecí:
- Štartovacie káble
- Jednoduché náradie
- Škrabku na ľad
- Metličku na sneh
- Lekárničku
- Malú LED baterku
- Rozmrazovač zámkov

Ako vidíte, mrazivé dni sú ťažké aj pre naše motorové vozidlá. Udržujte si ich preto v čo najlepšom stave s našimi radmi a odporúčaniami. Všetky kroky vykonávajte bezpečne a už sa nemusíte viac stresovať či Vás na druhý deň neprekvapia nočné mrazy.

Prečítajte si tiež

Bambusove zaluzie tieniaca technika 6Horúce letné dni: Bambusové žalúzie ako efektívne riešenie pre ochladzovanie vášho domova
S príchodom horúcich letných dní sa zvýšené teploty často premietajú do nepohodlia vo vnútri našich domovov. Bambusové žalúzie však ponúkajú účinné a prirodzené riešenie pre zmiernenie tepla a zlepšenie pohodlia vášho obydlia. Tento prírodný materiál je nielen esteticky príťažlivý, ale aj vďaka svojim termoizolačným vlastnostiam zaisťuje účinnú ochranu pred prenikaním tepla do interiéru. Pri výbere […]
Sieť s predsadeným rámomDverové siete: Kedy je potrebný montážny predsadený rám?
V niektorých prípadoch technici pri zameraní zistia, že štandardná pántová sieť nie je vhodná pre váš typ dverí a odporúčajú použitie dverovej siete s montážnym rámom. Tento spôsob montáže je drahší, avšak niekedy nevyhnutný. Dverová sieť bez pomocného montážneho rámu je možné namontovať na dvere s rámom širokým minimálne 3,5 cm. Dôvodom je nutnosť upevniť […]
Rozdiel medzi plynovou, elektrickou a indukčnou varnou doskou: Ako si vybrať tú pravú?Rozdiel medzi plynovou, elektrickou a indukčnou varnou doskou: Ako si vybrať tú pravú?
Sporák je neoddeliteľnou súčasťou kuchynskej linky, a moderná doba prináša dilemu pri výbere toho správneho typu. Aby sme vám pomohli rozhodnúť sa medzi plynovou, elektrickou a indukčnou varnou doskou, predstavujeme výhody a nevýhody každého typu. 1: Plynová varná doska Plynová varná doska je klasickou voľbou a v mnohých domácnostiach stále obľúbená. Moderné plynové sporáky ponúkajú […]
1 2 3 23

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram