Markizy na terasy – inšpirácie pre vás.

3. júna 2021

Markizy na terasy a ako si spríjemniť pobyt na terase či záhrade, nechajte sa inšpirovať niekoľkými terasami a markízami.

Prinášame vám niekoľko pohľadov na tienenie terasy, jedna fotka prinesie viac svetla do predstavivosti ako tisíc slov.

Markizy na terasy
Markizy na terasy

Každá terasa si zaslúži dôstojnú ochranu a dizajn, častokrát ale je potrebné zvážiť technické a cenovo prijateľné riešenie. Markízy ochránia aj váš záhradný nábytok a dokonca predĺžia jeho životnosť.

Pri kvalitnej markíze a ak počítate s dlhou životnosťou tak si musíte aj tento zásah do terasy dobre naplánovať, dôležitou časťou je správny výber materiálov či už hliníkovej konštrukcie, alebo kvalitnej látky s dlhou životnosťou a so zárukou pre vyblednutie.

Pri kvalitných markízach je 5 ročná záruka samozrejmosťou.

Manuálna markíza na terasu
Manuálna markíza na terasu

Ovládanie markízy si tiež dobre zvážte, pri motorickom prevedení ušetríte niekoľko desiatok eur, ale počítajte s tým, že ju budete používať niekoľko rokov a už na budúcu sezónu vás môže toto manuálne ovládanie omrzieť.

Navyše pri elektrickom prevedení si môžete zvoliť ochranu proti vytrhnutiu, čiže buď si môžete navoliť veterné čidlo, ktoré nie je až tak spoľahlivé, keďže nie je úplne jasné, odkiaľ môže prísť vietor, alebo oveľa spoľahlivejšie, i keď o niečo drahšie otrasové čidlo.

Elektrické markízy na terasu
Elektrické markízy na terasu

Toto otrasové čidlo funguje tak, že na koniec markízy sa upevní malá krabička, ktorá zaznamenáva každý jeden otras markízy a pri väčšom kmitaní sama zváži a vyšle signál pre automatické zatiahnutie markízy a tým pádom ju dokonale ochráni pred možnou katastrofou.

Práve pre tieto technické vychytávky si dobre zvážte nákup markízy na svoje terasy a nezabudnite na to, že nekupujete mačku vo vreci a skúste si overiť hlavne použitý materiál a samozrejme aj skúsenosti pri výbere správnej firmy pre montáž markíz na svoju terasu.

Markízy na terasu uchytenie o pergolu
Markíza nemusí byť uchytená len na stene alebo strope....

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 21

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram