Markizy na terasy – inšpirácie pre vás.

3. júna 2021

Markizy na terasy a ako si spríjemniť pobyt na terase či záhrade, nechajte sa inšpirovať niekoľkými terasami a markízami.

Prinášame vám niekoľko pohľadov na tienenie terasy, jedna fotka prinesie viac svetla do predstavivosti ako tisíc slov.

Markizy na terasy
Markizy na terasy

Každá terasa si zaslúži dôstojnú ochranu a dizajn, častokrát ale je potrebné zvážiť technické a cenovo prijateľné riešenie. Markízy ochránia aj váš záhradný nábytok a dokonca predĺžia jeho životnosť.

Pri kvalitnej markíze a ak počítate s dlhou životnosťou tak si musíte aj tento zásah do terasy dobre naplánovať, dôležitou časťou je správny výber materiálov či už hliníkovej konštrukcie, alebo kvalitnej látky s dlhou životnosťou a so zárukou pre vyblednutie.

Pri kvalitných markízach je 5 ročná záruka samozrejmosťou.

Manuálna markíza na terasu
Manuálna markíza na terasu

Ovládanie markízy si tiež dobre zvážte, pri motorickom prevedení ušetríte niekoľko desiatok eur, ale počítajte s tým, že ju budete používať niekoľko rokov a už na budúcu sezónu vás môže toto manuálne ovládanie omrzieť.

Navyše pri elektrickom prevedení si môžete zvoliť ochranu proti vytrhnutiu, čiže buď si môžete navoliť veterné čidlo, ktoré nie je až tak spoľahlivé, keďže nie je úplne jasné, odkiaľ môže prísť vietor, alebo oveľa spoľahlivejšie, i keď o niečo drahšie otrasové čidlo.

Elektrické markízy na terasu
Elektrické markízy na terasu

Toto otrasové čidlo funguje tak, že na koniec markízy sa upevní malá krabička, ktorá zaznamenáva každý jeden otras markízy a pri väčšom kmitaní sama zváži a vyšle signál pre automatické zatiahnutie markízy a tým pádom ju dokonale ochráni pred možnou katastrofou.

Práve pre tieto technické vychytávky si dobre zvážte nákup markízy na svoje terasy a nezabudnite na to, že nekupujete mačku vo vreci a skúste si overiť hlavne použitý materiál a samozrejme aj skúsenosti pri výbere správnej firmy pre montáž markíz na svoju terasu.

Markízy na terasu uchytenie o pergolu
Markíza nemusí byť uchytená len na stene alebo strope....

Prečítajte si tiež

vonkajšie žalúzieAko si vybrať vonkajšie exteriérové žalúzie na váš dom?
Vonkajšie exteriérové žalúzie sú moderným a efektívnym spôsobom, ako si zabezpečiť príjemnú klímu a súkromie vo vašom dome. Tieto žalúzie vám umožnia regulovať množstvo svetla a tepla, ktoré preniká do interiéru, a zároveň ochrániť vaše okná pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. V tomto článku vám poradíme, ako si vybrať správne vonkajšie žalúzie podľa vašich potrieb a […]
Ako si skrášliť váš mestský balkón blogMarkízy, slnečníky a screenové rolety: 3 skvelé tipy na zatienenie balkóna
Predstavte si perfektný letný deň na balkóne. Teplo slnka, ktoré vašu pleť hladká, svieži vzduch plný vôní leta a atmosféra, ktorá je nabitá pohodou. Zdá sa ako dokonalý scenár, však? Ale čo ak vám chýba ten ideálny tieň, ktorý by vám poskytol útočisko pred slnečnými lúčmi? Máme pre vás tri štýlové riešenia, ako svoj balkón […]
Automatické vonkajšie tienenie, oplatí sa vám ich kúpa?
Určite všetci poznáte klasické typy tienenia ako sú žalúzie a rolety. Tie sa delia a vonkajšie a vnútorné, pričom každý jeden druh má svoje špecifiká, plusy ale aj negatíva. Nedá sa povedať, ktorý typ je najlepší, pretože veľa záleží aj od toho či bývate v dome, byte alebo sa jedná o tienenie do pracovných budov. Čo ale vieme povedať je, […]
1 2 3 28

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka

Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram