Markíza nad terasu

2. mája 2021

Vytvorte si priestor na relax a oddych z vašej útulnej terasy. Ten pocit užívania a pohody na vlastnej terase sa nedá ničím nahradiť!

Existuje niekoľko možností ako sa dá markíza osadiť na vašu terasu, prejdeme si tie najzakladanejšie:

1, Markíza na terasu

Na terase v prípade ak nie je problém s kotvením si viete nechať nainštalovať akúkoľvek markízu či už s boxom, alebo bez, manuálnu alebo elektrickú, ktorá môže byť doplnená veterným, alebo otrasovým čidlom.

Markiza na terasu
Markíza nad terasu

2, Markíza na balkón

Markíza na balkón sa väčšinou kotví do stropu na konci balkónu, ale nie je to vždy tak, v prípade ak vám postačujte uchytenie o stenu a máte na balkóne dostatok miesta, je možné ju samozrejme kotviť ako to bude vychádzať a vyhovovať vám, vždy záleží na dodaných informáciách o vašom balkóne a zvážení čo tam vychádza najlepšie. Možnosti sú identické ako v bode 1.

Markíza na balkón

3, Kazetová markíza s motorom

Najpoužívanejšia motorická markíza s boxom je síce finančne drahšia, ale v prípade ak zvažujete tienenie po celé roky, je práve táto markíza najrozumnejším riešením, nakoľko kvalitný hliníkový box vám nielenže ochráni vašu látku pred poškodením, ale rovnako tak udržuje všetky mechanické časti v čo najlepšej kondícii v prípade poveternostných vplyvov. K takémuto riešeniu sa priam odporúča využiť či už veterné, alebo otrasové čidlo pre čo najdlhší bezproblémový chod.

Kazetová markíza s boxom

4,  Zaťahovacie markízy bočné

Ideálne riešenie zatienenia terás z bočnej strany či už pre väčší pocit súkromia, alebo pre poveternostné podmienky. Vhodnou lacnejšou alternatívou sú latkové rolety, ktoré majú takisto možnosť kotvenia o podlahu. Ovládanie je vždy manuálne v prípade bočnej zaťahovacej markízy.

Zaťahovacia bočná markíza
Zaťahovacia bočná markíza

Markíza na balkón 4m – najpoužívanejšia markíza

Výrobné rozmery kvalitných markíz sa hýbu medzi 2 až 6 metrami, výsuv sa pohybuje v rozpätí 1 až 4 metrov, ale ten musí byť menší minimálne o pol metra ako samotná šírka markízy. Dôležitým aspektom je či je potrebné sa starať o údržbu. Kvalitná markíza si žiadnu údržbu nevyžaduje, navyše v prípade dodania exteriérovej markízovej látky automaticky dostávate 5 ročnú záruku na látku vyrobenú zo 100% polyesteru. Orientačná cena takejto markízy KLASIK bez montáže a bez chemického kotvenia cca: 650€

Markíza na balkón 4 metre

Existuje markíza bez vŕtania?

V prípade ak nie je možno použiť chemické kotvenie, tak napriek tomu máte stále možnosť zadovážiť si markízu na balkón či terasu bez vŕtania. Viac informácii si nájdete v tomto článku: Markíza na balkón bez vŕtania, nie je to len sen.

markiza na balkon bez vrtania
Markiza na balkón bez potreby vŕtania

Prečítajte si tiež

Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
Screenové rolety na terasuÚvod do luxusu: Screenové rolety ako vaša cesta ku komfortnej terase
Screenové rolety pre terasu od našej spoločnosti sú však oveľa viac ako len o zatienení pred slnkom. Ich prínos sa výrazne prekonáva obzor tohto jednoduchého významu. Predstavujú totiž element, ktorý dokáže vytvoriť komfortný priestor pre vaše relaxačné chvíle, nezávisle na ročnom období. Rôzne výhody: viac ako len ochrana pred slnkom Avšak, aké sú konkrétne výhody […]
1 2 3 27

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram