Markíza nad terasu

2. mája 2021

Vytvorte si priestor na relax a oddych z vašej útulnej terasy. Ten pocit užívania a pohody na vlastnej terase sa nedá ničím nahradiť!

Existuje niekoľko možností ako sa dá markíza osadiť na vašu terasu, prejdeme si tie najzakladanejšie:

1, Markíza na terasu

Na terase v prípade ak nie je problém s kotvením si viete nechať nainštalovať akúkoľvek markízu či už s boxom, alebo bez, manuálnu alebo elektrickú, ktorá môže byť doplnená veterným, alebo otrasovým čidlom.

Markiza na terasu
Markíza nad terasu

2, Markíza na balkón

Markíza na balkón sa väčšinou kotví do stropu na konci balkónu, ale nie je to vždy tak, v prípade ak vám postačujte uchytenie o stenu a máte na balkóne dostatok miesta, je možné ju samozrejme kotviť ako to bude vychádzať a vyhovovať vám, vždy záleží na dodaných informáciách o vašom balkóne a zvážení čo tam vychádza najlepšie. Možnosti sú identické ako v bode 1.

Markíza na balkón

3, Kazetová markíza s motorom

Najpoužívanejšia motorická markíza s boxom je síce finančne drahšia, ale v prípade ak zvažujete tienenie po celé roky, je práve táto markíza najrozumnejším riešením, nakoľko kvalitný hliníkový box vám nielenže ochráni vašu látku pred poškodením, ale rovnako tak udržuje všetky mechanické časti v čo najlepšej kondícii v prípade poveternostných vplyvov. K takémuto riešeniu sa priam odporúča využiť či už veterné, alebo otrasové čidlo pre čo najdlhší bezproblémový chod.

Kazetová markíza s boxom

4,  Zaťahovacie markízy bočné

Ideálne riešenie zatienenia terás z bočnej strany či už pre väčší pocit súkromia, alebo pre poveternostné podmienky. Vhodnou lacnejšou alternatívou sú latkové rolety, ktoré majú takisto možnosť kotvenia o podlahu. Ovládanie je vždy manuálne v prípade bočnej zaťahovacej markízy.

Zaťahovacia bočná markíza
Zaťahovacia bočná markíza

Markíza na balkón 4m – najpoužívanejšia markíza

Výrobné rozmery kvalitných markíz sa hýbu medzi 2 až 6 metrami, výsuv sa pohybuje v rozpätí 1 až 4 metrov, ale ten musí byť menší minimálne o pol metra ako samotná šírka markízy. Dôležitým aspektom je či je potrebné sa starať o údržbu. Kvalitná markíza si žiadnu údržbu nevyžaduje, navyše v prípade dodania exteriérovej markízovej látky automaticky dostávate 5 ročnú záruku na látku vyrobenú zo 100% polyesteru. Orientačná cena takejto markízy KLASIK bez montáže a bez chemického kotvenia cca: 650€

Markíza na balkón 4 metre

Existuje markíza bez vŕtania?

V prípade ak nie je možno použiť chemické kotvenie, tak napriek tomu máte stále možnosť zadovážiť si markízu na balkón či terasu bez vŕtania. Viac informácii si nájdete v tomto článku: Markíza na balkón bez vŕtania, nie je to len sen.

markiza na balkon bez vrtania
Markiza na balkón bez potreby vŕtania

Prečítajte si tiež

zahon 4Vyvýšený záhon z paliet
Máte svoju vysnívanú predstavu o vašej záhrade ale jej rozmery vám moc nedovoľujú realizovať všetky nápady? Máme tu pre vás alternatívu, s ktorou vaša záhrada bude plne využiteľná, účelová a ešte aj štýlová. Vyvýšený záhon z paliet alebo aj iného materiálu vám pomôže ušetriť veľa priestoru a stále dokáže priniesť čerstvú úrodu.  Ak ste zručný […]
ako spravne kurit v krbePäť tipov ako správne kúriť v krbe
Aj keď sa nepriaznivá ekonomická situácia dosť nepríjemným spôsobom podpísala na cene dreva, nič nenahradí teplo domova, ktoré dodáva praskajúce drevo v krbe. Je to magický okamih, ktorý núti ľudí zastaviť sa a spomaliť. No aj pri kúrení v krbe sa môžu vyskytnúť chyby, ktoré sa často odzrkadlia na technickom stave samotného krbu. Väčšina ľudí, ktorá kúri drevom […]
vypredajNovinky na jeseň a zimu 2021 od Bez hmyzu SK
Tak ako každé leto aj toto nám už po mali končí (bohužiaľ prišlo ochladenie pomerne skoro) a mi musíme začať myslieť na jesennú sezónu. Pozrime sa teda na to, aké práce a produkty nám v tomto období pribúdajú a na čo všetko sa dokážete pripraviť: Siete proti hmyzu Kto by to bol povedal, že sa siete proti hmyzu dajú […]
1 2 3 8

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram