Antialergické sieťky na okná

23. decembra 2022

O sieťkach na okná už počul každý, a zrejme si predstaví najskôr klasickú sieťku, ktorá slúži ako mechanická ochrana proti hmyzu. No okrem hmyzu sa nám cez otvorené okno do domu môže dostať prach, špina alebo rôzne veľké peľové častice. Ako to riešiť? Neotvárať okná vôbec? To zrejme nie je riešenie. Okno otvorené na vetračku má svoj význam nielen v lete. Neustále zapnutá klíma totiž nie je zdravé, ale ani ekonomické riešenie. Výrobcovia si vypočuli problémy bežných ľudí, a vyvinuli špeciálne antialergické sieťky na okná. Aké to sú? To sa dozviete nižšie.

V čom sú antialergické sieťky na okná špeciálne? 

Ako názov napovedá, antialergické sieťky slúžia hlavne ako ochrana voči alergénom. Na Slovensku ročne pribudnú stovky pacientov – alergikov, a nejedná sa len o deti, ale aj starších dospelých. Nepríjemné pele a čiastočky tráv, rastlín a stromov im znepríjemňujú život už od skorej jari až do neskorej jesene. Rôzne prejavy alergií zahŕňajú symptómy ako červené a suché oči, svrbiace sliznice, kýchanie, kašeľ a mnohé iné.

V čom vám teda antialergické sieťky môžu pomôcť? 

  • Volajú sa aj protipeľové sieťky, pretože dokážu zachytiť až 99% peľu a drobných častíc rastlín.
  • Sú akousi nadstavbou ku klasickým sieťkam, no zároveň dokážu ochrániť aj pred hmyzom, rôznymi väčšími čiastočkami a prachom.
  • Môžete ich mať na okne takmer celý rok, sú odolné a vďaka rozmerom vypracovaným na mieru sadnú perfektne na každé okno. Dnu sa neprešmykne ani kúsok peľu.

Životnosť antialergických sieťok 

Aj tu treba vyzdvihnúť ich unikátne vlastnosti. Pri správnej inštalácii vám poslúžia bez problémov aj niekoľko sezón. No tu treba spomenúť aj pravosť antialergickej sieťke na okno. Na trhu sa dá nájsť aj niekoľko lacných imitácií. 

Pri výbere dbajte na pravosť a certifikát, ktorým by mal výrobok oplývať. Jedná sa o ECARF (Európsky certifikát Inštitútu výskumu alergií), jedine ten zaručí, že sieťka vás skutočne ochráni voči peľu. V opačnom prípade kúpite len drahšiu sieťku proti hmyzu. 

Údržba antialergických sieťok 

Na to, aby vám sieťka dobre slúžila, je potrebné sa o ňu z času na čas aj postarať. Je potrebné ju na zimu aj skladať? Áno, pretože sieťka nie je primárne určená na počasie v zime. Jej unikátne vlákna sú určené poveternostným podmienkam nad bodom mrazu.

Sieťka je pripevnená na špeciálnom drevenom ráme, ktorý musí presne zapadnúť na vaše okno. Pár krát za sezónu ju treba utrieť čistou vlhkou handričkou, no veľmi opatrne, aby sa nerozvíril peľ.

Extra tip: Ako zistíte, že sieťku treba prečistiť? Ak máte biele okná, a na vonkajšej parapete uvidíte prach sfarbený do žlta, je to jasný znak, že vo vzduchu je vysoká koncentrácia peľov.

Z čoho sú antialergické sieťky vyrobené? 

Ako správne predpokladáte, sú vyrobené zo špeciálnych sklených vláken potiahnutým plastom. Sú odolné voči korózii, vyrobené zväčša v jemnej šedej farbe, aby nijako nerušili celkový dizajn, a pohľady z okna. 

Siete proti hmyzu Bratislava, Trnava

Záver: 

Oplatia sa antialergické sieťky na okno? Ak ste alergik, tak jednoznačne áno! Ale aj vtedy, ak bývate blízko rušných cestných komunikácií, a máte v ovzduší zvýšené množstvo prachu. Veď kto by nechcel mať doma čistý vzduch? Tieto sieťky sú síce o niečo drahšie ako klasické sieťky proti hmyzu, no sú vyrobené modernou technológiou, a dostanete prakticky dva v jednom – sieťku proti hmyzu, ako aj sieťku na filtráciu vzduchu. Kupujte ich podľa presných rozmerov vašich okien, v miestnostiach kde sa najčastejšie zdržiavate a zároveň aj často vetráte. 

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 17

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram