Antialergické sieťky na okná

23. decembra 2022

O sieťkach na okná už počul každý, a zrejme si predstaví najskôr klasickú sieťku, ktorá slúži ako mechanická ochrana proti hmyzu. No okrem hmyzu sa nám cez otvorené okno do domu môže dostať prach, špina alebo rôzne veľké peľové častice. Ako to riešiť? Neotvárať okná vôbec? To zrejme nie je riešenie. Okno otvorené na vetračku má svoj význam nielen v lete. Neustále zapnutá klíma totiž nie je zdravé, ale ani ekonomické riešenie. Výrobcovia si vypočuli problémy bežných ľudí, a vyvinuli špeciálne antialergické sieťky na okná. Aké to sú? To sa dozviete nižšie.

V čom sú antialergické sieťky na okná špeciálne? 

Ako názov napovedá, antialergické sieťky slúžia hlavne ako ochrana voči alergénom. Na Slovensku ročne pribudnú stovky pacientov – alergikov, a nejedná sa len o deti, ale aj starších dospelých. Nepríjemné pele a čiastočky tráv, rastlín a stromov im znepríjemňujú život už od skorej jari až do neskorej jesene. Rôzne prejavy alergií zahŕňajú symptómy ako červené a suché oči, svrbiace sliznice, kýchanie, kašeľ a mnohé iné.

V čom vám teda antialergické sieťky môžu pomôcť? 

  • Volajú sa aj protipeľové sieťky, pretože dokážu zachytiť až 99% peľu a drobných častíc rastlín.
  • Sú akousi nadstavbou ku klasickým sieťkam, no zároveň dokážu ochrániť aj pred hmyzom, rôznymi väčšími čiastočkami a prachom.
  • Môžete ich mať na okne takmer celý rok, sú odolné a vďaka rozmerom vypracovaným na mieru sadnú perfektne na každé okno. Dnu sa neprešmykne ani kúsok peľu.

Životnosť antialergických sieťok 

Aj tu treba vyzdvihnúť ich unikátne vlastnosti. Pri správnej inštalácii vám poslúžia bez problémov aj niekoľko sezón. No tu treba spomenúť aj pravosť antialergickej sieťke na okno. Na trhu sa dá nájsť aj niekoľko lacných imitácií. 

Pri výbere dbajte na pravosť a certifikát, ktorým by mal výrobok oplývať. Jedná sa o ECARF (Európsky certifikát Inštitútu výskumu alergií), jedine ten zaručí, že sieťka vás skutočne ochráni voči peľu. V opačnom prípade kúpite len drahšiu sieťku proti hmyzu. 

Údržba antialergických sieťok 

Na to, aby vám sieťka dobre slúžila, je potrebné sa o ňu z času na čas aj postarať. Je potrebné ju na zimu aj skladať? Áno, pretože sieťka nie je primárne určená na počasie v zime. Jej unikátne vlákna sú určené poveternostným podmienkam nad bodom mrazu.

Sieťka je pripevnená na špeciálnom drevenom ráme, ktorý musí presne zapadnúť na vaše okno. Pár krát za sezónu ju treba utrieť čistou vlhkou handričkou, no veľmi opatrne, aby sa nerozvíril peľ.

Extra tip: Ako zistíte, že sieťku treba prečistiť? Ak máte biele okná, a na vonkajšej parapete uvidíte prach sfarbený do žlta, je to jasný znak, že vo vzduchu je vysoká koncentrácia peľov.

Z čoho sú antialergické sieťky vyrobené? 

Ako správne predpokladáte, sú vyrobené zo špeciálnych sklených vláken potiahnutým plastom. Sú odolné voči korózii, vyrobené zväčša v jemnej šedej farbe, aby nijako nerušili celkový dizajn, a pohľady z okna. 

Siete proti hmyzu Bratislava, Trnava

Záver: 

Oplatia sa antialergické sieťky na okno? Ak ste alergik, tak jednoznačne áno! Ale aj vtedy, ak bývate blízko rušných cestných komunikácií, a máte v ovzduší zvýšené množstvo prachu. Veď kto by nechcel mať doma čistý vzduch? Tieto sieťky sú síce o niečo drahšie ako klasické sieťky proti hmyzu, no sú vyrobené modernou technológiou, a dostanete prakticky dva v jednom – sieťku proti hmyzu, ako aj sieťku na filtráciu vzduchu. Kupujte ich podľa presných rozmerov vašich okien, v miestnostiach kde sa najčastejšie zdržiavate a zároveň aj často vetráte. 

FAQ: NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Čo sú antialergické sieťky na okná?

Antialergické sieťky na okná sú špeciálne sieťky navrhnuté na ochranu pred alergénmi, ako je peľ rastlín a ďalšie drobné častice.

Aké problémy riešia antialergické sieťky?

Antialergické sieťky riešia problémy alergikov týkajúce sa vystavenia peľu a iným alergénom. Pomáhajú znížiť alergické reakcie, ako sú svrbenie očí, kýchanie, kašeľ a ďalšie symptómy.

Akú úlohu zohrávajú antialergické sieťky v ochrane proti hmyzu a iným časticiam?

Okrem ochrany pred alergénmi dokážu antialergické sieťky tiež chrániť pred hmyzom, prachom a inými väčšími časticami. Sú to nadstavby ku klasickým sieťkam na okná.

Aká je životnosť antialergických sieťok?

Pri správnej inštalácii a starostlivosti môžu antialergické sieťky poslúžiť niekoľko sezón. Je dôležité vybrať si sieťku s príslušným certifikátom, ktorý garantuje jej účinnosť voči peľu.

Ako sa staráme o antialergické sieťky?

Sieťky je potrebné pravidelne čistiť. Je vhodné ich zložiť na zimu, pretože nie sú primárne určené pre zimné poveternostné podmienky. Pri čistení je potrebné byť opatrný, aby sa neuvolnili alergény.

Ako zistiť, že sieťku treba vyčistiť?

Ak máte biele okná a vidíte žltý prach na vonkajšej parapete, je to znak vysokého výskytu peľu vo vzduchu. Je čas sieťku vyčistiť.

Z akých materiálov sú vyrobené antialergické sieťky?

Antialergické sieťky sú zväčša vyrobené zo špeciálnych sklených vlákien potiahnutých plastom. Sú odolné voči korózii a majú jemnú šedú farbu, ktorá nezasahuje do dizajnu okien.

Pre koho sú antialergické sieťky vhodné?

Antialergické sieťky sú vhodné pre alergikov, ktorí chcú minimalizovať vystavenie alergénom. Sú tiež vhodné pre ľudí bývajúcich blízko rušných cestných komunikácií a trpiacich zvýšeným množstvom prachu vo vzduchu.

Aký je hlavný prínos antialergických sieťok?

Antialergické sieťky poskytujú ochranu pred alergénmi a zároveň fungujú ako klasické sieťky na ochranu pred hmyzom. Vďaka nim môžete mať čistejší vzduch vo svojom dome.

Sú antialergické sieťky drahšie ako klasické sieťky proti hmyzu?

Áno, antialergické sieťky sú o niečo drahšie ako klasické sieťky proti hmyzu. Avšak vďaka ich moderným technológiám a dvojitej funkčnosti sú považované za výhodné investície pre alergikov a ľudí s vysokou úrovňou prachu vo vzduchu.

Záver článku o antialergických sieťkach na okná je, že tieto sieťky sú veľmi užitočným riešením pre alergikov a ľudí, ktorí chcú mať čistý vzduch vo svojom dome. Okrem ochrany pred hmyzom poskytujú aj účinnú filtráciu peľu a ďalších alergénov, čím znižujú alergické reakcie a príznaky spojené s alergiami.

Antialergické sieťky majú špeciálne vlastnosti, ktoré im umožňujú zachytiť až 99% peľu a drobných častíc rastlín. Sú vyrobené zo špeciálnych sklených vlákien potiahnutých plastom, ktoré sú odolné voči korózii. Ich životnosť je dlhá, ak sa správne inštalujú a starajú.

Pri výbere antialergickej sieťky je dôležité dbať na pravosť a certifikát, ako napríklad ECARF, ktorý zaručuje účinnosť sieťky voči peľu. Taktiež je potrebné sieťku pravidelne udržiavať čistú, aby zachovávala svoju funkčnosť.

Aj napriek tomu, že antialergické sieťky sú trochu drahšie ako klasické sieťky proti hmyzu, ponúkajú výhodu dvojitej ochrany a zlepšenia kvality vzduchu vo vnútri domu. Preto, ak ste alergik alebo žijete v prostredí s vysokou koncentráciou prachu, môže byť investícia do antialergických sieťok na okná veľmi prospešná.

Celkovo možno povedať, že antialergické sieťky na okná sú moderným riešením, ktoré prináša výhody v oblasti zdravia a pohody v domácnosti. S ich pomocou môžete vychutnávať čistý vzduch a zároveň minimalizovať vystavenie alergénom a hmyzu.

Prečítajte si tiež

sieť proti hmyzu rolovacia na dverePrečo si zaobstarať siete proti hmyzu?
✔ Všetky výhody na jednom mieste. Leto na Slovensku prináša nielen príjemné teplé dni plné slnka, ale aj zvýšenú aktivitu hmyzu, ktorý môže byť nielen otravný, ale predstavuje aj zdravotné riziko pre nás a našich blízkych. Riešením, ako si užívať letné dni bez nevítaných návštevníkov, existuje niekoľko, no tým najrozšírenejším je osadiť doma či v práci siete […]
Zateplenie domu ceny a radyZateplenie domu - komplexný sprievodca
Úvod: Dôvod a dôležitosť zatepľovania domu Zateplenie domu predstavuje jednu z najdôležitejších investícií do domácnosti, ktorej cieľom je zvýšiť komfort bývania a znížiť náklady na energie. V tomto úvode sa zameriame na vysvetlenie, prečo je zateplenie také dôležité a aké výhody prináša. Zateplenie domu nie je len o zlepšení teplotného komfortu, ale aj o ochrane […]
Vianočný kupón Bez hmyzu SKPrečo je darčekový kupón na tieniacu techniku ideálnym vianočným darčekom
Vianoce sa blížia a s nimi aj to večné dilema: Čo darovať našim blízkym, aby darček naozaj potešil a zároveň bol praktický? Chceme nájsť niečo, čo bude nielen krásne, ale aj užitočné, niečo, čo bude vyjadrovať našu lásku a starostlivosť. A presne tu prichádza na rad náš darčekový kupón na tieniacu techniku - moderný, štýlový […]
1 2 3 33

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku po dohode so zákazníkom.
Formulár - Cenová ponuka
Veľká spokojnosť! Odporúčam
Veronika Šuranová
Veronika Šuranová
7. Apríl, 2023
Príjemný, ústretový technik a krásne odvedená robota. Ďakujem Vám
Lucia Čákovská
Lucia Čákovská
7. Apríl, 2023
Nebol som si istý či si dať na náš dom vonkajšie rolety ale táto firma ma presvedčila o tom, že to bola tá najlepšia voľba;).
Dávid Loj
Dávid Loj
7. Apríl, 2023
krasne rolety den a noc!!!!! som spokojna
Monika Miháliková
Monika Miháliková
7. Apríl, 2023
Pán Vitek je jeden veľký profesionál aj s technikom. Ďakujem Vám za renováciu sieťok v celom našom dome.
Fero Mužica
Fero Mužica
7. Apríl, 2023
super! odporucam kazdemu kto bude vahat koho si vybrat. sietky nam spravili aj s cenovou ponukou behom dvoch dni.
Adam Konček
Adam Konček
7. Apríl, 2023
tato particka je bezkonkurencna! velmi mi poradili pri vybere bambusovych zaluzii.
Boris Macho
Boris Macho
7. Apríl, 2023
najlepsie zaluzie na trhu. nas dom uplne ozil
Eva Babencová
Eva Babencová
7. Apríl, 2023
Som maximálne spokojný so servisom! určite odporúčam. Široko ďaleko najlepšia firma nie len na sieťky.
Maťo Kusý
Maťo Kusý
7. Apríl, 2023
odporúčam
Zlatica Vanaková
Zlatica Vanaková
5. Apríl, 2023
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker

Pin It on Pinterest

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram