Bočná markíza a väčšie súkromie doma na záhrade.

23. septembra 2018

Každá rodina sa teší na okamih, keď sa osamostatní a zabýva sa do vlastného domu. Už pri jeho stavbe či zariaďovaní sa musí pripraviť na množstvo práce či stráveného času okolo neho, no ten pocit, že je len váš, je na nezaplatenie. Nie je však všetko vždy úplne ružové. Problémy môžu nastať napríklad so susedmi.

Záhrada či vkusný dvor je priam stvorený na strávenie príjemných letných dní či večerov mimo rozpáleného domu. Deti sa majú kde hrať a vy môžete po náročnej práci oddychovať na čerstvom vzduchu. K slovenským víkendom neodmysliteľne patria aj grilovačky či posedenia s priateľmi. To všetko môže byť utópiou, ak ste „nevyhrali“ susedov, prípadne sa vám nedarí z rôznych dôvodov ochrániť pred nimi svoje súkromie. V takom prípade vám neostáva nič iné, len sa zavrieť za múry domu či hľadať pokoj niekde inde.

Bočná markíza a vaše súkromie

Aby ste nemuseli voliť takéto drastické opatrenia, máme pre vás veľmi účinné, moderné a finančne nenáročné riešenie. Tým sú bočné markízy, ktoré sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou väčšiny záhrad či dvorov už aj na Slovensku. Tie disponujú viacerými funkciami. Vďaka nim nájdete už spomínané súkromie pred dotieravými pohľadmi na terase či balkóne, prípadne ochranu pred zapadajúcim slnkom.

bočná markíza
Aj takto môže vyzerať vaše súkromie na záhrade.

Bočná markíza a jej výhody

O súkromí sme sa už bavili, dôležitá je však aj ich funkcia ochrany pred slnečnými lúčmi. Ide totiž o typ tieniacej techniky, vďaka ktorému sa dokážete brániť pred vysokými teplotami, UV žiarením či vetrom. Vybrať si môžete z množstva farieb či dizajnových typov presne podľa toho, ako bočnú markízu chcete zladiť s domom či okolím. Problém nenastáva ani s jej inštaláciou, ktorá je nenáročná a nespôsobuje poškodenie napríklad samotného domu či bytu. Markíza sa kotví o stenu prípadne iný predmet a pri vytiahnutí sa upevňuje na opačnom konci o dodaný držiak. Ovládanie je bezproblémové pomocou madla.

markíza

Aj v prípade bočných markíz môže ísť o dlhodobú investíciu. Už jej nízke náklady potešia každého potencionálneho zákazníka. Ak zvolíte kvalitu pred ušetrením pár eur, môžete sa z jej plných funkcií tešiť až niekoľko letných sezón. To vám zaručíme aj v našej spoločnosti Bez hmyzu SK, v ktorej vám pri nákupe dodáme aj elegantný hliníkový box, kde si môžete uložiť markízu v stiahnutom režime. Tým pádom látka ostane neporušená a môžete ju preniesť napríklad aj na chatu. K jej ochrane slúži aj detská poistka, vďaka ktorej zabránite nechcenému zrolovaniu prípadnému poškodeniu.

Neváhaj a bočné markízy môžu byť hneď u vás doma.

Ak sa rozhodnete pre nákup cez našu spoločnosť Bez hmyzu SK, ušetríte množstvo času a možných problémov pri jej inštalácii. Pre orientačnú cenovú ponuku nám totiž postačuje, ak nám zašlete informácie o výške a výsuve. K samotnému mechanizmu vám pribalíme aj podrobným návod na používanie či údržbu. To je však jednoduché. Markíza sa totiž vyťahuje manuálne madlom, vysunie sa až na koniec a zacvakne o nainštalovaný stĺpik. Pri zatiahnutí je potrené držať madlo po celú dobu až po zrolovanie markízy.

Kvalitné markízy z nášho portfólia sú bezúdržbové. Maximálne je možné tak občas premazať spoje konštrukcií, avšak o látku nie je potrebné nijakým špeciálnym spôsobom dbať. V prípade znečistenia ju stačí vystriekať tečúcou vodou bez pridaných chemických prostriedkov. Ak príde látka do kontaktu s vodou, odporúča sa jej vysušenie a až potom samotné zrolovanie.

Prečítajte si tiež

udrzba travniku 110 vecí, na ktoré je dobre myslieť ešte pred stavebným povolením
Veľa ľudí sa rozhodne stavať na jar, čo je logický krok, hlavne kvôli počasiu. Preto je dobré začať si vybavovať stavebné povolenie a všetky potrebné doklady už na jeseň. Prečo? Nuž pretože ich vybavenie môže trvať aj pár mesiacov. Ak nemáte niekoho, kto vám ich vybaví expresne a za peniaze, musíte počítať s určitým časovým sklzom. Druhou možnosťou […]
screenove rolety 6Uzavretie priestoru od suseda screenovou roletou.
“Ak budeš mať cestu okolo prosím ťa zastav sa u nás rád by som vyriešil uzavretie pergoly od suseda.”  Takouto vetou som sa lúčil so svojím dlhoročným priateľom po jednom náhodnom stretnutí.  Onedlho som mal som cestu okolo Záhorskej Bystrice a tak som mu zavolal, či sa môžem staviť na kávu a tak sa aj […]
dom6 1Na čo si dať pozor pri samotnej stavbe domu?
Nedávno sme si povedali, na čo si dať pozor ešte pred vybavením stavebného povolenia. Sú to dôležité veci, ktoré ovplyvnia neskôr aj samotnú stavbu. Predpokladajme, že ste stavebné povolenie získali, a tak vám už nič nebráni v stavbe vysnívaného domu. Stavba domu je síce náročný, ale krásny proces, pretože vás pripravuje na novú etapu života. Snáď každý […]
1 2 3 16

Ozvite sa nám a radi vám vypracujeme cenovú ponuku

Premyslite si čo by ste potrebovali vyriešiť, či už ide o konkrétny problém, alebo máte vyhliadnutý konkrétny produkt spolu s orientačnými rozmermi, každý detail nám pomôže k presnejšej cenovej ponuke.
Montáže realizujme v Bratislavskom a Trnavskom kraji + Rakúsko a Maďarsko.

Ostatné kraje len pokiaľ to má význam aj pre vás a aj pre nás, čiže väčšie projekty a realizácie, prípadne si viete objednať produkt bez zamerania a bez montáže. Dodanie kuriérom po celom Slovensku.

  • Bližšie informácie o spracúvaní vami poskytnutých osobných údajov nájdete tu
Získajte bezplatnú cenovú ponukuChcem uhradiť dohodnutú zálohovú platbu
Tieniaca technika a siete proti hmyzu
inšpirácie pre vaše pohodlie a relax.
© Copyright 2023 - Bez hmyzu SK s.r.o.
envelopephone-handsetmap-marker
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram